Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Antiszociális a kutyám, vagy...

Antiszociális a kutyám, vagy másnak is ilyen?

Figyelt kérdés
Üdv! Sarplaninac szukáról van szó. Aki neki szimpatikus, azzal úgy viselkedik, mintha a gazdája lenne, aki viszont nem tetszik neki, annak meg sem engedi hogy hozzáérjen. Ez nem azért van, mert az egyiket ismeri, a másikat nem. Egyszerűen aki szimpatikus neki, és teljesen ismeretlen, annak feláll a kerítésre, és hagyja neki hogy simogassa, nyüszít neki. De van olyan akit ismer, és kerítés közelébe sem engedi. Múltkor egy ember megakarta simogatni, egy ismerős, ittas állapotban volt. Mondtam neki, hogy inkább ne. De ő akkor is megakarta simogatni. Hát simogassa, ő baja lesz. Szóval égő cigivel a kezében nyúlt a kutya felé óvatosan, a kutya meg vicsorgott és morgott rá... Falu közepén lakunk, és mivel nagyon ugatós, kis kora óta dobálják, incselkednek vele. Nem rég mesélte egy ismerősöm, egy srác este megakarta simogatni a kutyámat. Nyüszített neki, barátságos volt, az a lény pedig jól fejbe ütötte, és ahogy lerogyott a kerítésről, azzal a lendülettel, mint egy rugó ki is ugrott. Szerintem csak azért nem bántotta, mert volt vele más is (az ismerős, aki elmesélte ezt évekkel később), meg vagy 150 kiló körül van. De amikor szembe állt a kutyával, már nem volt olyan kemény. Ha meglát egy idegen embert az úton, azt vagy ugatja ahogyan csak bírja, vagy nem foglalkozik vele, vagy pedig barátságosan csóválja neki a farkát. És ezt egyébként azonnal eldönti. Egyébként majdnem mindenki szerint egy idegbeteg vérszomjas vadállat. 5 hónapos korában kiszökött, és egy 5-6 fős társaság elkezdett felé hadunászni. A saját szememmel láttam, ahogyan határozottan megindult feléjük, mind ahányan voltak, amilyen temopóval ment feléjük a kutyám, ők úgy hátráltak. Poénos látvány volt, de nem bántotta őket, csak elzavarta őket. A faluban senki sem szeret minket, mert mi vagyunk a gazdagék. Közben pedig átlagosan élünk az országhoz képest, csak a falu nagyon elmaradott, mi pedig nagyon spórolunk, emiatt egy kicsit több mindenünk van, és szinte már közellenségek vagyunk. A szemembe pedig köszön mindenki, hátam mögött meg utálatosak. Ezt csak azért írtam le, hogy ne gondoljatok egy suttyónak, akinek csak dísznek kell a nagy kutya. Egyébként saját portáján már nem először "kapott" el macskákat, de hozzájuk sem ért, csak ugatta őket. Nem hinném, hogy egy vérszomjas kutya ilyen kedvesen bánna egy hívatlan vendéggel.
2016. aug. 23. 13:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom, most jön a szokásos kövezés, hogy én és a kutyám milyen. Tisztában vagyok vele, hogy nem éppen tökéletesen neveltem, falkavezért sem vagyok. Úgy bánok vele, mint egy emberrel. Máshogy nem tudok, mert túlságosan a szívemhez nőtt. De most kivételesen valamilyen építő jellegű hozzászólást is szeretnék kérni. Köszönöm!
2016. aug. 23. 14:05
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az égvilágon semmi baja a kutyádnak. :) Viszont ha a falutokban ilyen elmebetegek laknak, akkor fokozottan figyelj rá, hogy ne tudjon kiszökni, nehogy valami baja legyen.
2016. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 okrwdw ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ezzel semmi probléma nincsen, ez teljesen rendben van úgy gondolom. Ahogy neked sem szimpatikus pár embert, a kutyának miért kellene, hogy az legyen? Főleg miután megütötte...


Vannak olyan kutyák mint egy vérbeli tacskó vagy egy fila brasileiro amik kifejezetten nem kompatibilisek idegenekkel. Nem mindenki babája 1-2 kutyafajta és ez így van jól...

Ha mindenkivel haverkodna, akkor nem lenne jó házőrző. Akit szerintem te szívesen engedsz a lakásodba és szívesen fogadod, azt a kutya is szívesen fogja.


Arra viszont figyelj, hogy meg ne mérgezzék a kutyát, a leírásodból azt veszem észre, hogy ez is bekövetkezhet bármikor...

2016. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En két esetröl tudok amikor a kutya kiszimatolja kinek ugasson, az egyik amikor cigányt lát, a másik mikor megérzi hogy valaki nagyon fél a kutyáktol.

Az én kutyusom még a lovakat szokta megugatni.

2016. aug. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3.: Nem kell messzire menni, a szomszéd kiskutyáját is megmérgezték. Kijárkált az útra, és az úton szedett fel valamilyen mérget (egy kevesebb mint 5 kilós kutya aztán nagyon nagy kárt tud csinálni), vagy a gazdi egyszerűen megunta, és agyonütötte. Régen sokszor verte a kutyáját, de annyira, hogy az én kutyám is majd megbolondult, úgy ugatott a nyüszítésre. Már 8 éves a kutyám, a mérgezés miatt mindig féltem. Ezt hogyan lehetne megelőzni?
2016. aug. 23. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítani hogy a földről és idegentől SOHA nem fogadhat el ételt.
2016. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!