Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe tacskó vagy csivava?...

Törpe tacskó vagy csivava? Melyiket és miért?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen kistestű kutyust szerettünk volna,ez a két fajta maradt (10közül) :D

Személyes tapasztalatokra,véleményekre lennék kíváncsi!

Köszi előre is!!! :D



#kutya #tacskó #csivava #kistestű #törpetacskó #kanichen tacskó #chiachuahua
2016. aug. 23. 21:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyúl miatt inkább legyen csivava.
2016. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 okrwdw ***** válasza:

Nekem van törpe tacskóm és egy hosszúszőrű csivavám is. A legjobb haverok :D


A tacskó sokkal temperamentumosabb, makacsabb, de értelmesebb is. Nem mindenki babája, nem egy öleb akit mindenki gyömöszölhet és simogathat.


A csivavának jóval kevesebb a mozgásigénye, igazi kis "bohóc". Simogatni való kutyának inkább őt vinném. Viszont csivavánál gondosan járj utána, rengeteg a szaporító, és alapvetően egy kényes fajta, nem lenne jó ha egy beteges példányt hoznál el. Jó nevű tenyésztőtől vegyél!

2016. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2016. aug. 24. 10:02
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem egy csivava keverékem van, de teljesen úgy viselkedik, mint egy fajtatiszta csivava. Energikus, aktív, játékos, idegenekkel szemben bizalmatlan és egygazdás, nem enged be senkit, igazi mini házőrző, de velem egy simulékony öleb. Sétálni kimondottan szeret, más kutyákkal barátságos (a nagyokat általában kikerüli). Jelenleg két cicával él együtt minden gond nélkül. Amúgy egészséges, strapabíró, még sosem volt komoly beteg max hasmenés stb. bár ő keverék. Egyedül a fogkő, ami problémás náluk, arra fokozottan oda kell figyelni. Rossz szokásuk, hogy válogatósak, finnyásak, de ezt könnyű orvosolni, nem szabad hagyni hogy ő válasszon. Csak az apró szemű tápokat tudják megenni, nálunk a Royal Canin Chihuahua és Brit Premium Small táp vált be. A szőrápolásuk egyszerű, télen ruha kell rájuk. Röviden-tömören ennyi. Az enyém 5kg súlyú és imádja a pihe-puha fekhelyeket. Ha kérdésed van, nyugodtan írj privátot. :)

2016. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2016. aug. 25. 20:35
 16/19 anonim válasza:
Én eleinte szintén rossz dolgokat hallottam a csivavákról, de amikor kaptam eggyet minden megváltozott. Egyáltalán nem agresszív velem szembe, és másokkal sem inkább bizalmatlan, de ezért nem szabad utálni mert minden kutyafajtának megvan a maga szokása. Egyébként én inkabb a csivavát ajánlom ha kistestű rágcsálód van mondjuk rácson keresztül a tacsko sem tud ártani.
2016. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszia válaszod!
2016. aug. 30. 21:47
 18/19 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, hogy végül mi lett a döntés, de nekünk volt nyuszink és tacsink együtt. Hiába vadászkutya, teljesen jól megvoltak bent a lakásban, úgy, hogy a nyuszi is sokat volt szabadon. :)
2017. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szia!Végülis csivava lett :)

Köszönöm hogy érdeklődtél!

2017. aug. 16. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!