Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik módszer válik be a...

Melyik módszer válik be a póráz húzása ellen?

Figyelt kérdés
Még sok évvel ezelőtt az előző kutyámmal voltam kutyaiskolában, erre most sajnos nincs alkalmam. Az előző kutyám nyugis volt, nem húzta a pórázt, szóval a pórázfegyelemmel nem foglalkoztunk, nem emlékszem arra, mit mondott az oktató, csak a láb mellett követésre, de az egy másik dolog. A mostani kutyám nem volt pórázfegyelemre tanítva, mielőtt hozzám került, szóval iszonyatos erővel húz. Pörgős, minden sétánál nagyon izgatott. A kerítés mögött ugató kutyákra néha ő is ráugat. Ha rászólok, abbahagyja, de eleve el se kéne kezdenie. Mi válhat be nála, hogy leszokjon ezekről? Hallottam arról, hogy meg kell rántani a pórázt, aztán elindulni az ellenkező irányba, arról is, hogy csak meg kell állni, amíg el nem lazul a póráz és arról is, hogy simán rántás nélkül az ellenkező irányba kell indulni. Nem tudom, ezek közül melyik használ és melyik árt. Van még ezen kívül módszer, ami beválik? Mit csináljak, hogy ne kezdjen el ugatni a kutyákra? Lassan 3 éves kan, nincs ivartalanítva (nemsokára lesz).

2016. aug. 24. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az vállt be, hogy elindultam a másik irányba, amikor elkezdett húzni és ezt persze folyamatosan az egész séta alatt. Pár hét után már nem húzott:)
2016. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HA konkrét valami felé húzott, megálltam, addig, amíg oda nem jött hozzám. Ha nem ér célt azzal, hogy húz, és megállsz, le fig esni neki.


Ha pedig "csak úgy" húzott, hirtelen irányt váltottam, volt ám meglepődés. EZt eljátszottam párszor, nagyjából 3-4 hét alatt leesett neki.

2016. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes a pórázfegyelem tanítása előtt póráz nélkül jól kifárasztani.
2016. aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy melyik módszer válik be, azt majd a kutya eldönti. Szánj rá egy-másfél hetet mindegyikre (napi sétával), és meglátod, melyiktől fog látványosan javulni.

Illetve fontos, hogy ne egy se kép-se hang elmebajos állapotban induljatok el sétálni, mert sokminden ott dől el. Pont most írtam le egy másik kérdéshez, bemásolom ide is:

Eleve nem hosszú pórázon engedjük ki a kutyát a kapun, hanem röviden, így nincs tere bepörögni. Ha már a kapun kilépéskor hülye, akkor sztornó, megyünk vissza, és próbáljuk újra. Akkor indulunk el, ha annyira magához tért, hogy felnéz, a gazdára koncentrál, nem arra, hogy "megyünkmegyünkmegyüüüünk". Ezután az első 1-2 perc láb melletti séta (a lába nem előzheti meg a gazdáét) rövid pórázon, csak hogy észrevegye, hogy nem egyedül ment sétálni, és hogy a gazdához kell igazodni. Ha picit lehiggadt, akkor lehet kiengedni hosszúra.

Ez jól kivitelezve mindig beválik. Ha megköveteled tőle, hogy nyugton legyen, akkor nyugton lesz - nyilván nem másnapra, de ha mindig így indul a séta, akkor nem fog rápörögni az ökörködésre, hiszen az ki lesz iktatva a buliból.

2016. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne rakj ra porazt. Ugynem huzza. XD Amugya fejhamot ajanlom.
2017. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!