Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutya össze van esve?

Németjuhász kutya össze van esve?

Figyelt kérdés

Van egy németjuhász kölykünk, 15 hetes. Napi 3x kap enni de nagyon gyesza... Hiába etetem,olyan mintha alultáplált lenne. Vettem neki vitamint,kapott féreghajtót ,junior minőségi tápot eszik és kutya konzervet vagy házikosztot keverve kutya szalámival. Étvágya jó,de mégsem látszik meg rajta... Egyszerűen bevan fordulva a hasa mintha nem evett volna...

Ez változik majd idővel?


2016. aug. 24. 21:50
 1/9 anonim válasza:
100%
Az en nemetjuhasz kiskutyam is ilyen volt.Mostanra-11honapos- mar nagyjabol megallt a novesben, es igy most mar testesedik rendesen.Szerintem a tied is igy fog csinalni,de ha nagyon durva, akkor jobb lenne ha egy orvos is latna, ha idovel nem javul.😃
2016. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Ne kevergesd az ételét.

Mi a táp, amit kap? mennyit adsz belőle neki? Milyen a széklete?

Ilyen kicsi kutyáknál még evés után nagy a pocak, aztán a következő etetés előtt megint beesett, mert kiürül a gyomruk.

2016. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kutya szalámi és a konzerv nem jó étel!! A tápból sem mindegy melyik!A Német juhászt így kőnyű elrontani! Sajnos tapasztalatból mondom. Én az enyémet alig tudtam rendbe hozni.Én BARF módszerrel etetek azóta erős és egészséges .
2016. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tápot kap pontosan?

Kutya konzervet, házi kosztot, és kutyaszalámit ne adj neki. Ezek csak az értékes kaja elől veszik el a helyet, de semmi hasznuk.

Másrészt, ha egy nagytestű kölyök kissé sovány, az sokkal jobb, mintha túl jó súlyban lenne. Az ízületeit nem terheli így. Ha egyébként egészséges, oltott, féreghajtott, akkor nem kell aggódni, majd felnőttként megerősödik.

Csak ne etesd mindenféle sz.rral, elég a jó minőségű táp (alternatíva: áttérhetsz vele BARF étrendre is).

2016. aug. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Friskies juniort eszik,de imádja. Akkor mivel etessem? Csak táppal?
2016. aug. 25. 07:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt a probléma. A Friskiesben szinte semmi tápanyag nincs, ettől nem fog megfelelően fejlődni.


Csak táppal etesd, igen, de minőségi táppal. Ami arról ismerhető fel, hogy:

- fő összetevője a hús

- nem tartalmaz színezéket, mesterséges aromát, tartósítószert

- lehetőleg gabonamentes, vagy csak kevés gabonát tartalmaz.


Néhány márka, amit érdemes:

Acana, Orijen, Josera, Taste of Wild, Brit Prémium.

Ilyeneket állateledel boltban tudsz venni, vagy az Internetről rendelhetsz (utóbbi egyszerűbb). Persze kölyök változatot válassz.

2016. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A friskies az a szar tapok között is a legszarabb. Vagy barfozzatok, vagy legalább egy Brit Premium tápot kapjon. Az legalább középkategória. Minél magasabb hús arányú táp kell neki.
2016. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Itt talán a legolcsóbb, nagyon jo minőségű táp, az árához képest, mi most próbáltuk, nagyon bejött!

2016. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,már rendelem is!
2016. aug. 25. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!