Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Van 2 pár hónapos vadászg...

SOS! Van 2 pár hónapos vadászgörényunk, de a férjem meglepett egy pomeraniai törpe spiccel! Mit tegyek? Bővebben a leírásban!

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek ! Van 2 görényunk es szeretjük őket , mivel nem volt munkám volt rengeteg idom rajuk . Neveltem őket de valahov meg mindig van h véresre harapnak csak ugy játékból ... Ezt annyira nem szeretem ... Most viszont a házassági évfordulónkra a férjem meglepett egy pomeraniai törpe spiccel amire mindig vágytam ! Tündéri kis kutyus ! Azt mondtak neki az üzletben h jól el lesz a görényekkel de sok szakértővel beszéltem aki azt mondta h SEMMIKÉPP ne engedjem össze őket a kutyussal mert nagyon pici kutya a görények pillanatok alatt megölhetik . Nem lakunk tul nagy helyen es a baba vállalást is 3 év múlva tervezünk ! Es görényt nem tarthatunk baba mellett ! Mit tegyek ?? ( kérlek csak tanácsokat írjatok , ne rossz indulatu kommenteket )

2016. aug. 25. 12:02
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az eredeti kérdés amit ide feltettem Nemtudom mennyire függ össze azzal h honnan van a kutya es van e törzs könyve . En tudom hogy van mert a kezemben fogom, es nem fogok ezzel kapcsolatban vitába bocsátkozni de képet töltök fel neked róla h legyen szebb napod es kevésbé legyél ilyen megkeseredett mint ma :)
2016. aug. 25. 17:58
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
Látod beláttad hogy nincsen és lehet medve méretű lesz a kutyád. Nem tudom hogy mennek a dolgok ott de egy épeszű tenyésztő sem boltban adja el a kutyáit...az max szaporító, a kérdésedre már válaszoltam olvasni talán még tudsz. Volt régen egy kérdés és az illető kutyájának a törzskönyvét nézték volna meg, de ő nem mutatta meg mert ugye nem volt de állította hogy van....ugyan ilyen volt mint te. Lerom még egyzer hogy megértsd. A göriknek keress megfelelő gazdit...az lesz nekik a legjobb....a kutyával meg lesz ami lesz, annak is keress új gazdit ha meguntad cagy a baba fontosabb nála. Ennyi
2016. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha majd jön a második gyerek, akkor az elsőt add be egy árvaházba,mert lehet hogy nem fogja szeretni a kistesót!
2016. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában sem jó dolog üzletből kutyát venni, guglizz rá, Cesar Millan is kampányolt már ez ellen, valamelyik műsorában be is mutatta, honnan származnak az ott árult kölykök, nem szép hely. Hiába van törzskönyv, az akkor is szaporítótól van; normális ember sehol a világon nem adja úgy oda a "gyerekét", hogy nincs beleszólása, hogy kihez kerül, mi lesz a sorsa. Tudom, hogy nem ez a kérdés, csak mondom, hogy ne szokjatok rá erre.


Amúgy a görény sem terjeszt semmiféle halálos kórságot a gyerekre nézve (gondolom, rendszeresen tisztítjátok a helyüket és egészségesek). Elég sok gyerek nő fel görénnyel, és semmi bajuk nincs. Csak hogy tudd, ha leviszed a gyereket a játszótérre, ott előtte mókusok rohangáltak, macskák pisiltek szét mindent, sünök kakálták össze a talajt. A kutyád is behoz mindenfélét a kicsi tappancsán a lakásba, sőt, te is megteszed a cipőddel. Nem tudod sterilen tartani a gyereket, és nincs is rá szükség. Ellenállóbb lesz az immunrendszere, ha nem burokban nő fel.

2016. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%

Hát itt max te vagy az, aki nincs tisztában azzal honnan kell kiskutyát venni. Tessék, itt egy videó, ha eddig még nem nyílt volna fel a szemed, akkor majd ettől fel fog: [link]


Úgyhogy nem kell annyira beleélned magad, hogy pomid lett, mert egy 1000 euros kiskutyát senki nem fog üzletbe adni eladásra, még külföldön is nagyon megnézik a tenyésztők, hogy hova kerül a kiskutya. Számolj nyugodtan azzal, hogy lehet 10 kilós is lesz.


Ami meg a görényeket illeti, még most keress nekik új gazdát, ne akkor, amikor napokra be vannak zárva a ketrecbe, mert jaj a baba oda tette a kezét, ahova a görény lépet...

2016. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a görényeknek keress másik szerető gazdát, mielőtt még túlságosan összenőnétek. A munka-görény-kutya eléggé fárasztó. Gyerek mellé nem gáz a görény, hiszen nem koszosabb, mint egy kutya. Simán elvannak együtt. De ugye nem hagyjuk felügyelet nélkül a kenyérre kenhető kutyát sem egy kisbabával. Van youtube-on videó kisgyerekekkel és görényekkel. Cukik. Meg lehet oldani.

Nekem viszont nem menne egyszerre görény és gyerek. Volt görényem, imádtam. Aztán végül el kellett altatni. Most gyerekem van :) A kettő együtt sok lenne nekem. Másnak megy, de nekem nem menne, ismerem magam :)

2016. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Micsoda gondok!!

Én mondjuk tuti a kutyát választanàm

2016. okt. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
11%
Nem kérdés a kutyát kell választani. A görény undormány egy valami.
2016. dec. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!