Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális szülők elvinnék...

Normális szülők elvinnék állatorvoshoz a kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves kutyánk. Múltkor elég sokat túráztunk, másnap alig bírt felkelni, valószínűleg csípődiszpláziája van. Eddig én ilyet még nem vettem észre. Csak annyit, hogy nem nagyon szeret futni, hamar kifárad, ilyen 1 kilométert tudott futni max, még 1-2 éve is. Kiskorában volt olyan, hogy 3 kilométert is futott bicikli mellett max tempóval. Persze én voltam a hibás, amiért a kutyának fáj a lába, mert ők megmondták, hogy kímélni kell. Semmi extra séta nem volt, csak a szokásos, a kutyámhoz idomulva sétáltunk. Mindez az én hibám, meg az is, amiért vad a kutya, nem fogad szót, mert én mindig agresszívan játszottam vele... De csak kb. én foglalkoztam mindig, egy normális kullancs elleni nyakörvet nem voltak soha sem képesek venni, a póráza múltkor elszakadt. Amikor kiosztottam őket, hogy ha emiatt mást megtámad, azért akár én börtönbe is mehetnék, baja lehet a kutyának is belőle, más embernek/állatnak is, még ő nekik állt feljebb. Persze nem vad kutya, de a lehetőség mindig megvan. Simán lenne pénzünk a kutyára, mégis az a válasz, hogy nem kell sétálni vinni, ők eltartanak engem, én meg dolgozzak, és tartsam el a kutyát. Csakhogy én semmilyen felelősséggel nem tartozom a kutyáért, nem én vettem, 14 év alatti voltam akkoriban. Különben sem nekem vették, hanem hogy védje a házat. Anyám sok évvel ezelőtt megmondta, hogy ne vigyem olyan hosszú túrákra a kutyát, mert ő azért nem fog többet adni neki a legolcsóbb tesco-s tápból. Egész nap csak a nappaliban vannak, és beszélgetnek egymással, nyugodtan sem lehet lenni tőlük, és kb. ennyiben kimerül az életük. Az ilyen "emberek" minek vállalnak kutyát, gyereket? Állandóan példálóznak olyan emberekkel, akik alá mindent alá tettek a szüleik, és mennyire ártottak nekik ezzel. Könyörgöm, a lehetőséget megkapták azok a srácok. Az én kutyámnak ez miért nem jár? Ha szeretetet nem képesek adni, akkor minimális pénzt miért nem tudnak rá költeni? Most komolyan mit csináljak? Hogy lehet ilyen fajta emberekre hatni? Úgy viselkednek, mintha a legnagyobb jótevők lennének, amiért etetik a kutyát. Közben pedig nem a kutya ment hozzájuk, hanem szerencsétlent őt akarták, akkor miért nem lehet normálisan, a pénztárcájukhoz mérhetően ellátni? Azért írok le ennyi részletet, hogy hátha tudtok tanácsot adni, hogyan hathatnék rájuk? Elég reménytelen próbálkozás, de azért megpróbálnám. Továbbá mit ajánlotok? Mit adjak a kutyának, ami olcsó és hatékony? Egyenlőre nincs pénzem, de megpróbálok valami munkát szerezni. Lehetséges, hogy nincs is csípődiszpláziája, csak ízületi gyulladása? A kutya nagytestű, 40 kg (mért súly), nincs elhízva, inkább sovány. Mennyit vihetem sétálni? Köszönöm!
2016. aug. 26. 01:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2 éves korában terhes lett a kutya, képzeljétek el, annyira autisták voltak, hogy ingával akarták a kutya terhességét megállapítani... Nekik az inga azt mutatta nem terhes a kutya, született vagy 15 kiskutya, 4 maradt életben, ránézésre sem voltak túl egészségesek. El ajándékoztuk, ezzel is hatalmas károkat okoztak a felelőtlenségükkel, és a spórolásukkal...
2016. aug. 26. 01:21
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

1. Szerintem ne beszélj így a szüleidről. Nem biztos, hogy mindent értesz és átlátsz a problémáikból, és tuti nem is tökéletesek, de úgy, ahogy, eltartanak téged és azt a kutyát is. Ne csak azt lásd meg, hány gyereknek "jobbak" a szülei (nem is biztos, hogy jobbak, csak kívülről te úgy látod, azok), hanem azt is, hány gyereknek sokkal rosszabb mint neked. Fogalmad nincs, hány kölyköt hagynak ott a szülei, hány állami gondozott, magára hagyott gyerek van. Akármilyenek is, köszönd meg, hogy gondoskodnak rólad, szeretnek és nevelnek.


2. Próbálj meg velük őszintén, nem ítélkezően, nem szemrehányóan beszélni a problémáról.


3. Ha nem jön össze, menj be egy állatorvoshoz, aki legalább arcra szimpatikus, és meséld el neki a problémádat ugyanígy, ahogy most nekünk elmondtad. Ha bemész max két-három állatorvoshoz, minimum egy lesz a háromból, aki megért, megsajnál és felajánlja, hogy ingyen is megvizsgákja a kutyust. Addig is kíméld!

2016. aug. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bok Globule ***** válasza:
100%
Ha ennyire zavar a szüleid hozzáállása akkor gondoskodj te a kutyáról. Meg van oldva.
2016. aug. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Ideje volna felnőnöd és ahelyett, hogy ennyi energiát pazarolsz más hibázatatására magaddal törődni. Abszolút irreleváns egyébként is, hogy ki a hibás, mivel semmit nem számít ah elyzet megoldásában. Itt nem csak az ő de a Te viselkedéseddel is komoly gondok vannak, magí ezen nem változtatsz addig jobbat ne is remélj, mitöbb panaszkodni sincs jogod!


Másrészt sima izomláztól kezdve addig, hogy tüskébe lépett, bármi lehet, egyáltalán miből szülted le, hogy csípődiszplázia?

2016. aug. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs nem olvastam végig de elmondom az én helyzetem. A szüleim nem akarják orvoshoz vinni a kutyát...nem akarnak neki felszerelést venni, se tápot. A kutyát megvették de költeni nem akarnak rá...hogy mit csináltam? Dolgozok, a tápot, a felszerelést, a kutyaiskolát, a kutya adót mind én fizetem... te hány éves vagy? A másik hogy orvoshoz sem akarják vinni ezt úgy oldom meg hogy megkérem a nővéremet hogy vigyen el... ennyi, ha nem tetszik amit csinálnak akkor dolgozz. Az én kutyám még csak 6 éves de már nem olyan pörgős mint 2 éve volt...minek futtatod szerencsétlent ha nem akar futni? Sétáltasd játsz vele ennyi elég, amúgy igazuk van a nagytestű kutyákat nem szabad túlzottan terhelni. Az hogy maxon kilométereket futtattál vele nem hiszem hogy hasznára vált. 16L
2016. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5.: Kár hogy nem olvastad el, leírtam, hogy munkát keresek. Honnan tudod hogy sohasem dolgoztam, milyen kiadásaim voltak? Én 21 éves vagyok, 16 évesen jó hogy kioktatsz, amiért a külsőd miatt kaptál valamilyen munkát.


A többieknek pedig köszi, nem hálátlan vagyok, nem magamnak akarok követelni, hanem a kutyának, még ha ez így is jött le, próbáltam tényszerűen leírni a dolgokat. Ha mozgatom a hátsó lábát, fáj neki. Pl. régebben amikor kifeszítettem a hátsó lábát, hogy kilehessen fésülni, hagyta, most meg elkapja a lábát, mert fáj neki. Felkelni is alig bír, húzza a fenekét, és kígyózva jár.

2016. aug. 26. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:
A külsőmmel? Vicces vagy :D igen olvastam hogy munkát keresel a mondandóm az volt hogy ha nem tetszik a mostani állás akkor dolgozz és lásd el a kutyádat... 21 évesen csak annyi eszed van? Ha én mindent a szüleimre várnék akkor még az oltásai sem lennének meg. Ha meg úgysem tiéd a kutya miért érdekel a sorsa?...
2016. aug. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7.: Ha minimális állatszeretet lenne benned, nem velem személyeskednél, hanem bölcsen csendben maradnál, és hagynád, hogy más értelmesen hozzá tudjon szólni. Én tök mind1 milyen vagyok, nem rólam van most szó, hanem a kutyáról. Máshol próbálj meg magadnak figyelmet kiharcolni!
2016. aug. 26. 10:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre laksz, de errefele minden gyárba keresnek diákokat/segédmunkásokat. Mit dolgoztál eddig?
2016. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Némi hasonlóságot vélek felfedezni a saját történetem és közted. Nálunk is hasonló volt a helyzet, némileg jobb. Viszont ha újra kezdeném, akkor nem szaroznék, elvinném 18 éves koromban (amikor elkerültem egyetemre) a kutyát magammal. Akkor nem engedték, mai fejjel (24) ezt már pont leszrnám. Sajnos a kutyus elpusztult 12 éves korában, műthetetlen (nekem azt mondták) daganata volt. Ha van rá lehetőséged, és még van, akkor biztosíts jobb életet neki! Úgy látom van benned állatszeretet ne járj úgy, mint én! Sok sikert hozzá!
2016. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!