Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális szülők elvinnék...

Normális szülők elvinnék állatorvoshoz a kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves kutyánk. Múltkor elég sokat túráztunk, másnap alig bírt felkelni, valószínűleg csípődiszpláziája van. Eddig én ilyet még nem vettem észre. Csak annyit, hogy nem nagyon szeret futni, hamar kifárad, ilyen 1 kilométert tudott futni max, még 1-2 éve is. Kiskorában volt olyan, hogy 3 kilométert is futott bicikli mellett max tempóval. Persze én voltam a hibás, amiért a kutyának fáj a lába, mert ők megmondták, hogy kímélni kell. Semmi extra séta nem volt, csak a szokásos, a kutyámhoz idomulva sétáltunk. Mindez az én hibám, meg az is, amiért vad a kutya, nem fogad szót, mert én mindig agresszívan játszottam vele... De csak kb. én foglalkoztam mindig, egy normális kullancs elleni nyakörvet nem voltak soha sem képesek venni, a póráza múltkor elszakadt. Amikor kiosztottam őket, hogy ha emiatt mást megtámad, azért akár én börtönbe is mehetnék, baja lehet a kutyának is belőle, más embernek/állatnak is, még ő nekik állt feljebb. Persze nem vad kutya, de a lehetőség mindig megvan. Simán lenne pénzünk a kutyára, mégis az a válasz, hogy nem kell sétálni vinni, ők eltartanak engem, én meg dolgozzak, és tartsam el a kutyát. Csakhogy én semmilyen felelősséggel nem tartozom a kutyáért, nem én vettem, 14 év alatti voltam akkoriban. Különben sem nekem vették, hanem hogy védje a házat. Anyám sok évvel ezelőtt megmondta, hogy ne vigyem olyan hosszú túrákra a kutyát, mert ő azért nem fog többet adni neki a legolcsóbb tesco-s tápból. Egész nap csak a nappaliban vannak, és beszélgetnek egymással, nyugodtan sem lehet lenni tőlük, és kb. ennyiben kimerül az életük. Az ilyen "emberek" minek vállalnak kutyát, gyereket? Állandóan példálóznak olyan emberekkel, akik alá mindent alá tettek a szüleik, és mennyire ártottak nekik ezzel. Könyörgöm, a lehetőséget megkapták azok a srácok. Az én kutyámnak ez miért nem jár? Ha szeretetet nem képesek adni, akkor minimális pénzt miért nem tudnak rá költeni? Most komolyan mit csináljak? Hogy lehet ilyen fajta emberekre hatni? Úgy viselkednek, mintha a legnagyobb jótevők lennének, amiért etetik a kutyát. Közben pedig nem a kutya ment hozzájuk, hanem szerencsétlent őt akarták, akkor miért nem lehet normálisan, a pénztárcájukhoz mérhetően ellátni? Azért írok le ennyi részletet, hogy hátha tudtok tanácsot adni, hogyan hathatnék rájuk? Elég reménytelen próbálkozás, de azért megpróbálnám. Továbbá mit ajánlotok? Mit adjak a kutyának, ami olcsó és hatékony? Egyenlőre nincs pénzem, de megpróbálok valami munkát szerezni. Lehetséges, hogy nincs is csípődiszpláziája, csak ízületi gyulladása? A kutya nagytestű, 40 kg (mért súly), nincs elhízva, inkább sovány. Mennyit vihetem sétálni? Köszönöm!
2016. aug. 26. 01:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

vicces,hogy 21 évesen a szüleidet hibáztatod. ennyi idősen nyugodtan elmehetsz dolgozni te is.

de persze,pont te szólod le a 16 éves lányt,hogy a külsejével kapott munkát..holott pont becsülendő,hogy 18 alatt alig lehet diákmelót kapni,ő mégis utánajárt és csinálja a kutyája miatt.

te meg itt vagy 21 évesen, kb bármelyik melóra felvennének. és mégis a csúnya szülőket hibázatod,hogy nem adnak pénzt..

pedig rengeteg diákmunka van,főleg most augusztus legvégén...

próbálj kölcsön kérni anyukádéktól a kutyára és ha melózol majd visszadod..

2016. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi van a szüleid és közted, de ezt nem az én/mi dolgunk eldönteni és kezelni. (bár jó lenne, ha megoldanád, mert azért itt látszik, hogy alapjáraton van valami gond a kapcsolatotokkal)

A kutyádnak viszont nagyon sokféle baja lehet. Milyen fajtájú? Persze, lehet egy diszplázia, vagy egy ízületi gyulladás, ez jól kezelhető, a diszplázia meg műthető, bár eléggé borsos az ára. De sajnos lehet ez akár egy csontdaganat is, ehhez rtg kell, hogy megállapítsák. Szerintem mindenképpen kéne egy rtg-t lőni róla, én látatlanban ennyit tudok mondani. Vidd el egy rtg-es dokihoz, és magyarázd el neki a helyzeted, kérj részletfizetést.

2016. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!