Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell a kutyákat betörni?

Miért kell a kutyákat betörni?

Figyelt kérdés
Dominancia téma, mint olyan sokszor... csak elgondolkodtam, hogy minden egyes oktatásos vagy falkavezéres kérdésben eljutunk odáig, hogy a kutyát feltétlenül be kell törni, ha nem fogad szót mindig - és néha a kifejtésben olyan válaszok jönnek, hogy a kutya tulajdonképpen normális, nincs vele semmi baj, csak mondjuk nem eszik meg ezt-azt, vagy néha nem tud nyugton maradni. És ezért akarják betörni (nem azért, mert meg akarja harapni a postást) - szóval szerintetek nem lehet semmi egyéniséget hagyni a kutyának? Mondjuk hogy bevállaljuk, hogy az egyik tápot jobban szereti, mint a másikat, és az egyiket jobban megeszi, mint a másikat (és nem az a megoldás, hogy koplaltatjuk, amíg megeszi azt is, amit utál...) vagy hogy egy adott időpontban nincs kedve 8 ül-fekszik parancsot végrehajtani? Sokszor úgy érzem, hogy egyes kutyások sem tisztelik annyira a kutyát, hogy maradjon némi személyisége, választási lehetősége, mert akkor rögtön az jön, hogy biztos nem te vagy a falkavezér.
2010. ápr. 21. 11:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
65%
Igazad van. Érezni kell azt, hogy mikor kell a kutyától az összeszedett magatartást elvárni és mikor kell hagyni. Én is sok kutyáson látom, hogy otthon is mindig sarokba van állítva a kutya, úgy kell viselkednie, mint egy robot vagy egy szobor. És úgy gondolom, nem betörni kell a kutyát, hanem NEKEM kell úgy viselkednem, hogy tiszteljen és önszántából elismerjen vezetőjének.
2010. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%
Én is észre vettem, hogy nagyon sok az ilyen kérdés/válasz. És igazad van, a kutyának van saját személyisége, amit az emberek (tisztelet a kivételnek) nem vesznek tudomásul.
2010. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%

Azért nincs igazad mert egy ismerősöm régen ráhagyta a dobermannjára ha vmit nem szeretett és azt nem adta neki többet, helyette mást kapott. Az eredmény: a dobermann egy idő után egyre több mindenre húzta a száját és a végén már csak főtt marhaszívet volt hajlandó enni, semmi mást. Végül arra is fintorogni kezdett, teljesen lesoványodott és majdnem elpusztult mire az elétevős módszerrel nagy nehezen újra enni kezdett.

Ha az első fintorra nem kapott volna mást, nem került volna életveszélyes állapotba.

2010. ápr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
30%

ne viccelj már, az én kutyám is válogat ...de olyan még nem volt, hogy lesoványodott volna, ha éhes, megeszi azt, ami a táljában van...egyszer próbálta velem eljátszani, hogy nem eszik (egy hétig anyuéknál volt, ahol agyonkényeztették kajával) utána itthon két hétig nem evett (pár szem kaját csak, szinte semmit) - nem adtam neki másik tápot, megeszi azóta is, amilyet éppen kap



kutya önként betegségig nem éhezik, ha amúgy teljesen egészséges

2010. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
na igen, csak azért legyünk őszonték, nem véletlen van 100 féle táp, miért mi találjuk ki, hogy melyik jó a kutyának, miért nem válogathat ő, persze ésszerű keretek közül? Én is kipróbáltam vagy 6 féle tápot, amire rájöttem, hogy melyik ízlik leginkább a kutyának (a tápok azonos minőségűek voltak..) vagy ott vannak a játékok, van olyan kutya, ami a labdát szereti, van, amelyik a frizbit, van, amelyik a köteleket... szerintem hagyni kell őket választani. Ettől nem nő a fejünkre egyik sem.
2010. ápr. 21. 12:15
 6/32 Akiteki ***** válasza:
100%

Konkrétan az evésnél nem hinném, hogy az akaratának a megtörése, hogy én tudom mi a jó neki és nem azt eszi, amit ő kiválasztana. Az enyémek akkor a macska kajáját ennék folyton, mert azt imádják ellopni.

Én is elkövettem az első kutyámmal a hibát, hogy ha nem ette meg az egyik kaját, akkor kapott másikat. Másfél éves korára már sírva könyörögtem bele a sült csirkemájat, hogy valamit egyen. Ez sem neki sem nekem nem jó. Márpedig a kutyát jó esetben azért tarjuk, hogy kellemesebb legyen vele az életünk, nem azért hogy kínlódjunk.

Ugyanígy nem lehet választási lehetősége abban sem, hogy ha hívom akkor azonnal jönnie kell. Nem a saját szeszélyem miatt, hanem lehet, hogy egy verekedős kutya mellől hívom el vagy épp a busz alá akarna berohanni, ha nem hallgatna rám.

Nem szeretem túlpozicionálni a vezérségi dolgokat, én személy szerint nem is szeretem a szolgalelkű fajtákat, de bizonyos együttélési szabályokat mindkettőnknek be kell tartani. Feljöhet az ágyamba, de ne húzza le rólam a takarót. :))

2010. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

utolsónak: "Márpedig a kutyát jó esetben azért tarjuk, hogy kellemesebb legyen vele az életünk, nem azért hogy kínlódjunk. "


Na látod, én pl. nem. Ha kényelmesebb életet akarnék, akkor pénzes férjet választanék ;)

A kutyát, ha már választottam, akkor úgy szeretném kezelni, hogy neki is jó legyen, és ez nem csak testi-lelki egészséget jelent, hanem hogy jól is érezze magát. És megkapja, amit szeret. Persze ez nem zárja ki azt, hogy vigyázok az egészségére és persze, hogy nem hagyom, hogy kocsi alá fusson... De attól még azt kapja, amit szeret, amíg van rá idő, energia és pénz... Mert nekem az ő öröme és kényelme is fontos, nem csak a sajátom.

2010. ápr. 21. 12:34
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a hangsúly a határokon van..

vannak alapvető feladatok, kritériumok amiknek meg kell felelnie egy kutyának (ez gazdánként változó)

de vannak azok akik túlzásba esve nem hagyják érvényesülni a kutya akaratát soha és bohócot csinálnak belőlük

ugyanakkor lássuk be nagyon kellemetlen tud lenni egy neveletlen kutya..

azaz ==> határokat kell szabni az értelmes és az értelmetlen feladatok mennyisége között

2010. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Akiteki ***** válasza:
100%

Te azért tartasz kutyát, hogy megnehezítse az életed?

Vannak mazochista hajlamok, nekem nincs ilyen.

2010. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek mit enne ha ráhagynád? Csokit, csipszet, tehát ami ízik, nem azt ami egészséges....A kutya dettó, tehát neked kell dönteni...
2010. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!