Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves pincsi szuka mellé 10...

5 éves pincsi szuka mellé 10 hetes németjuhász szukát lehet? Nem fogja bántani egyik a másikat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 6 éves törpeuszim van és 10 hetes a németjuhászom!Nem bántják egymást szépen elvannak de ha a kölyök eldurvul a játékban akkor a másik bizony helyre teszi!Ami nem baj és nem is szoktam közbeavatkozni!:) Viszont a kajáját félti a kicsitől ezért nem engedem oda amikor ő eszik!
2010. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én a majdnem 1éves pinscher szukám mellé hoztam egy kölyök bullterriert,az első találkozásuk szörnyűre sikeredett, mivel az eddig egyedül nevelkedő pinscherem féltékeny lett rá, habzott a szája stb mondanom sem kell, hogy jó darabig engem is elkerült,részben érthető okokból. Mára azonban szerencsére teljesen összenőttek, az etetési féltékenységi jeleneteket leszámítva nagyon szépen elvannak, habár az elején voltak dominancia problémák. De az a gazdán is múlik, hogy éreztesse a 2. jövevénnyel, hogy a hierarchiában ő van lentebb. például etetésnél mindig a rangidős kutyának kell először ételt adni stb.

Hogy konkrétan a kérdésedre válaszoljak, szerintem elsősorban a gazdán múlik az, hogy 2 kutya mennyire tud összeszokni és megbarátkozni egymással.

2010. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
100%
Normális felnőtt kutya nem bánt kölyköt. A kölyök játszani fog, az idősebb pedig nevelgeti. Szépen meglesznek együtt.
2010. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a pincsid hogyan viselkedik más kutyákkal. Ha kijön velük, esetleg még játszik is, akkor semmi akadálya.

Ha szocializálatlan (nem jár sétálni, nem ismer más kutyákat), akkor előbb tedd rendbe, és utána jöhet a kiskutya.

A kölyökkutya biztos, hogy nem fogja bántani, ő csak játszani fog vele, nyúzni fogja.

2010. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
így lett ahogy az utsó válaszoló mondta. A pincsi sajnos nagyon féltékeny ha meglátja azonnal hátatfordít neki rá se néz ha a kicsi játszani akar rámorog és nekimegy. Pedig mindig kutyussal volt a pincsi is körülvéve. szegény kiskutya játszana de ez meg tántoríthatatlan hogyan szoktassam meg vele?
2010. ápr. 26. 11:25
 6/6 anonim válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy foglalkozz vele többet. Éreztesd vele, hogy továbbra is ő az első...neki adsz előbb enni, felveszed szeretgetni stb próbálj meg velük közösen játszani...mikor az enyém csúnyán morgott a másikra akkor rászóltam, és fegyelmeztem. Voltak közöttük kisebbfajta verekedések is, de nem ártó szándékkal, dehát el kellett nekik is dönteni, hogy ki hol áll a rangsorban.. :)

Nálunk ez olyan 1 másfél hónapig tartott, azóta nincsen semmi probléma. A fiatalabbnak olyan, mintha az idősebb lenne az anyja..

Sok sikert, türelmet és kitartást!

2010. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!