Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valahogy lehet védekezni a...

Valahogy lehet védekezni a szívférget hordozó szúnyogok ellen? Vagy csak gyógyszert kell venni a patikába? Vagy máshogy is lehet ellene védekezni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 29. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szúnyogot távol tartó szerek nem 100 %-osak sajnos. Szezonban az olyan megoldás a biztos, ami megöli a vérbe bekerült lárvákat.
2016. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2016. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kombinált tabletta ami hat szív, bőr és bél férgesség + bolha, kullancs ellen is. Az ára olyan 3500ft körül mozog. + pozitívum, hogy nagyon könnyen megette a kutyusunk (az ételébe tettük). 😊 

A neve: Nexgard spectra 

Szerintem állatpatikában tudod beszerezni. 

Remélem tudtam segíteni. 

Üdv egy kutyaimádó 😊

2016. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
3500Ft mocsok drága, eleve ha nem valami collie fajta akkor lehet tolni neki a pár száz Ft-os ivermectint jobb hatással, deha valaki biztosra akar menni akkor kb 15k-ért csinálnak mdr1 defekt szűrést neki. De 3500 az pofátlanság!
2016. aug. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3500 Ft nem drága egy ilyenért.

Azonban szívféreg tabletta esetén ha 1 évnél idősebb a kutyus csináltass előtte egy tesztet, mert ha már fertőzött és kifejlődtek benne a férgek akkor megölheti a gyógyszer.

Ha negatív, akkor ellehet kezdeni havi 1 tabletta és még a 3 havi ajánlott féregtelenítést is elhagyhatod mert bélféreg ellen is jó.


Jelenleg szerintem ez a legbiztonságosabb és legkorszerűbb módja a védekezésnek.

2016. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
A teszt 5 perc alatt megvan az állatorvosnál, 1 vércseppből megnézik szóval nem kell miatta aggódni :)
2016. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

tegnap 23:29

Az 5 perces teszt csak egy felületes dolog. A meglévő férget nem mutatja ki. Arra van egy másik teszt, ami drágább és később is lesz meg az eredmény, mert laborban csinálják.

2016. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A teszt pont a meglévő felnőtt férget mutatja ki, illetve a miatta termelt antigént. Amit nem lehet elpusztítani a tablettával. Vérből a lárvákat lehet kiszűrni.

Ha a teszt negatív az esetleges lárvákat el tudja pusztitani a tabletta. De nem a lárva a lényeges hanem a kifejlett példány.

2016. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És ez a Vércseppes tesz meg a Laboros teszt árban mit jelent ? Egy 1 éves Labrador kanról van szó 5 hetes kora óta én vagyok vele és igazából testvérek vagyunk és bármit megtennék!
2016. aug. 30. 16:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a "nagy teszt" (amiben keresik a felnőtt férgeket és a lárvákat is) 10 000 Ft volt.
2016. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!