Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki beoltatta már magát H1N1...

Aki beoltatta már magát H1N1 ellen, az hordozó még lehet?

Figyelt kérdés
Én beoltattam már magam lassan két hete, de párom, aki 27 hetes terhes, még nem. Kérdésem az lenne, hogy attól, hogy én már be vagyok oltva le tudom még fertőzni őt, vagy a szervezetem elpusztítja ilyenkor az összes vírust?
2009. dec. 7. 10:29
1 2
 1/14 anonim válasza:
megfertőzheted...ezt a tévében is mondták, hogy attól még fertőzhetsz, ha be vagy oltva..
2009. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Én 34 hetes vagyok, és a család be van oltva. ennek ellenére én a múlt héten beoltattam magam, mert nagyon megijedtem a lélegeztető gépre kapcsolt kismamáktól.

Itt egy tájékoztató a kismamás részt ajánlom.


[link]

2009. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem. Olvass utána.
2009. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, hordozó lehet.
2009. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én eddig 4 orvost és egy klinika főgyógyszerészét kérdeztem erről, én 30 hetes terhes vagyok és a férjem oltása miatt érdeklődtem. Mindegyik azt mondta, hogy természetesen hazahozhatja a vírust így is, tehát fertőzhet, ez csak őt védi, nála nem alakul ki a betegség. A lappangási idő némelyest lerövidül (10 napról kb 4-5-re), de fertőző marad.
2009. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Fertőzhet,és még ő is megkaphatja a H1N1-et,mint az a fiatalember,aki másfélhónap után került életveszélybe a vírustól.
2009. dec. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én már nem tudom, hogy oltassunk vagy ne.. mert ha nem, akkor is lehet bajod, de a vakcinától is........ szegény kisfiú be lett oltva, mégis korházban van, és ne mondja nekem senki, hogy 2 hét kell, hogy hasson , mert 1 hhét is bőven elég, hogy a szervezetben legyen, meg a rendőr, aki felvette mégis megbetegedett.... ismerősömnek meg a babával lett gond a vakcina felvétele utáni napon.. szóval én már nem tudom
2009. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezt honnan tudod, hogy 1 hét is elég a védettséghez? Te kísérletezd ki.A rendőr lehet, hogy H1N1et kapta el, de ma már haza is engedték.Szerinted 4 nap után hazaengedték volna ha nem oltatja be magát??

Szerintem azok , akik meghaltak a fertőzésben, azok családtagjai most másképp gondolják a dolgokat.

2009. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy valaki beoltatta magát, nem fogja őt körülvenni egy láthatlan energiapajzs, mint a Star Trekben.. :D megkapja a vírust, csak az ő szervezetében nem tesz kárt, de ugyanúgy terjeszti.

oltasd be magad!

2009. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11:23-ast kérdezném: mi baja lett a babának? Én még mindig nem tudom eldönteni, hogy oltassak-e vagy sem, a 7. hónap végén járok.
2009. dec. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!