Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám a falkavezér, hónapok...

A kutyám a falkavezér, hónapok óta próbálkozom átvenni tőle, de eddig egyáltalán nem sikerült. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Szuka kb 6 hónapos keverék , kb 4-5 hetes lehetett mikor idekerült (valaki kidobta, úgy találta egy ismerős) nagyon el volt kényeztetve, babusgatva , de már akkor is harapdált, annak tudtam be h kicsi, aztán elkezdtem olvasni Jan Fennel és Cesar Millan könyvet , probalom alkalmazni a leírtakat , egyedül az etetesnel értem el eredményt, már elég előbb lépnem egy kicsit és elmegy lerakhatom elé az ennivalót nem nyúl hozzá, csak ha megengedem neki, az alap parancsokat tudja kb 3 hónapos kora óta, de nem mindig hajtja őket végre , az a legnagyobb baj hogy ok nélkül kapdos , csipked , hiába tiltom neki, a nem szót ismeri és kicsi dolgoknal abba is hagyja amit csinál pl ha belemegy a macskaalokmba szólok hogy nem akkor otthagyja , ha megkap akkor elfordulok vagy felallok de ugyan úgy folytatja , van ha már annyira nem bírok vele hogy egy kicsit meglegyintem az arcát , vicsorit, és annál jobban odakap, de van hogy akkor is vicsorit ha csak hozzaerek, simogatni se nagyon szeretem mert nem lehet , és tudom hogy ezek mind azért vannak mert elrontottam , kutya suliba nem tudom elvinni ,mert nincs a közelben iskola , messzebbre meg annál inkább nem mert se autó se keret nincs rá,

2016. aug. 30. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem ott kellene hagyni amikor vicsorog meg ilyenek, hanem akkor kell fölékerekedni.

A sok mákvirág valószínűleg majd lepontoz, de már elrontottad, ezért keményen kell fellépni. Nem engedelmeskedik, rászólsz, koppintás, ha morog vicsorog akkor azonnal, gondolkodás nélkül egy kicsit nagyobbat. De lehet leggyorsabban, szóval még ne legyen ideje befejezni sem a morgást pl. Tapasztald ki, hogy mekkora erő kell hozzá, hogy kizökkentsd az agresszív állapotából, aztán ezt ismételd addig amíg le nem áll.

2016. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Kizökkenteni az agresszióból? Ha egy agresszív kutyát nemi állsz böködni letépi a kezed/ujjaidat. Persze ez egy 6 hónapos kutya. Ha "támadólag lep fel akkor szembe kell menni vele, a te testbeszeded az, hogy oké te nyertél tied minden azzal hogy felállsz es otthagyod.

A feje fele amúgy se kapkodj, inkább a szügyét vagy a melso "vallait" bokd meg. Ez meg egy kölyök kutya ha mar most félsz tole, az gond használj segédeszközt(pl. Bugyoláld a kezed torulkozobe ha megkapna es utána jöhet a revans) nemi önbizalmat adhat.

2016. aug. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van. Ezek a felállok, arrébb megyek dolgok édeskevesek. Gyakorlatilag megmondtad a kutyának, hogy te nyertél, békén hagylak, ha ezt akarod.

Ha ennyire nem megy a dolog, hívj házhoz egy kiképzőt, sokszor 1-2 alkalom is elég, hogy megmutassa, mit kell másképp csinálnod.

2016. aug. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Csipked meg kapkod... Egy jó időben kiosztott saller, és el van intézve, nem kell ezt túlkombinálni.

Nem ül le? Dehogynem, odanyúlsz és leteszed a pici fenekét a földre, és hopp, leült.


Csak akkor fogja tudni, hogy mit vársz el tőle, ha egyértelműen kommunikálsz vele. Meg kell neki mutatni, hogy a tiltás azt jelenti, hogy "ezt nem fogod csinálni", nem pedig azt, hogy "naaaa, légyszi, ne mááár". Az "ül" nem azt jelenti, hogy "ha esetleg volna kedved lehelyezni a bársonyos popókádat a földre, akkor tulajdonképpen megkínálnálak egy jutalomfalattal", hanem azt, hogy "leülsz, most". De ezeket először magadban kell tisztáznod, hogy mik az elvárásaid, és azok tényleg elvárások-e, vagy csak szeretnéd, ha működne, de igazából ha nem, neked az is jó. Mert a kutya megérzi ezeket, és ha ő jobban akar ökörködni, mint amennyire te szeretnéd, hogy engedelmes legyen, akkor ő fog győzni. Fejben dől el minden.

Legyenek elvárásaid, meg ne félj hozzányúlni a kutyához, ne félj használni a pórázt. Nyilván nem kell átmenni teljes terrorba, de ha mondasz valamit, akkor az legyen megcsinálva, és kész.

2016. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Az akumi által javasolt sallertől(olyan ez neki mint másnak a levegovetel, amolyan akumi fele csodaszer "baj van a kutyával sallert neki") nem leszel falka vezér, a következetes határozott magatartástól leszel. Mivel a leírásod alapján tapasztalatlan vagy, a saller osztogatását nem javaslom, mert ha rosszul bünteted vele a kutyát az visszaüthet.


A kutyaiskola itt szerintem nem segít, ezt helyben kell személyi trainer mellett ahol könnyedén eloidezhetoek a körülmények.

2016. aug. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
A lényeg kutyát verni mindenki tud, ahhoz nem kell semmi, de fizikai behatással nevelni, hogy az ne menjen felre es valóban segítse a kutya nevelését...nos az mar megkíván nemi hozzáértést. Láthatóan vannak akiknek ez nincs meg.
2016. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha a kutya ugrál mert figyelmet akar, nagyon jó módszer, hogy elfordulsz és nem foglalkozol vele. Így bünteted az ugrálását.


Ha morog és odakap, hogy hagyd békén, akkor ha elmész tőle, csak megerősíted, hogy jól teszi, ha harap. Ha odaütsz neki egy kicsit, majd még erősebben morog, erre te feladod, csak megerősíted, hogy úgyis ő az erősebb, úgy is ő nyer. Ezt a viselkedést te tanítottad meg neki.


Ha a kutya bármilyen agressziót mutat a gazda felé, akkora büntetést kellene kapnia, ami után örül, hogy életben maradt. És nyilván nem arra gondolok, vaslapáttal kell félholtra verni, hanem az ő nyelvén kell elmagyarázni, hogy ha nem hagyja abba ezt a viselkedést, meg fog halni. Persze nem ölöd meg, de neki ezt el kell hinnie, hogy itt az élete vége, ha folytatja ezt a hatalmas pofátlanságot. Jó ösztönű kutyák vagy farkasok egymás közt sem kommunikálnak másképp. Ha az egyik fél túl messzire megy, a másik nem ejnye-bejnyével, kis legyintésekkel és magára hagyással fogja büntetni, hanem megérteti vele, hogy ha még egyszer ezt csinálja, meg fogja ölni.

2016. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy a sallertől bárki falkavezér lesz :) Attól lesz az, hogy vannak elvárásai, és ezt képes végig is vinni, ennek pedig egyik eszköze lehet az, hogy lekeversz egyet a kutyának, ha pofátlan.

Verésnek meg aztán egyáltalán nem nevezhető. Ugyanaz a hatása, mintha egy másik kutya odakapna, hogy na öcsi, itt egy határ, álljál le. Csak elég hülyén nézne ki, ha ezt mi is a szánkkal akarnánk kivitelezni. A kutyának teljesen egyértelmű, gyors és hatékony megoldás, nem okoz lelki törést, és ha az ember jól csinálja, akkor ritkán kell alkalmazni.

2016. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

Igen láttam mar hatását ennek a "állj ocsinek", plane mikor egy tapasztalatlannak javasoljak.


Az egyik eset mikor a kutyát (nem volt ra szukseg, alapból omega jellem) az iskola javaslatára hasonló salleros módszerrel akartak leszoktatni az izgatott felugralasrol. Ennek az lett a következménye, hogy a kutya ha hangosabban beszélsz, vagy felemeli valaki a kezet eldobja magát, csak ne kapjon.


Hasonló eset a kutya hasonló nevelést kapott amivel elertek, hogy ha a feneke fele nyulsz vagy a fejen akarod simizni odakap.


Ezt értek el a tudatlan parasztok, az "öcsi" módszerrel, mert olyanoknak javasoltak akik tapasztalatlanok, csak úgy mint ahogy te javasoltad. Persze aztán jo szokashoz híven szettettek a kezuk. A kedvencem hogy 60k HuFert rehabilitálják az agresszívat üvöltözéssel, megdobalassal, kergetéssel.


Inkább keressen egy személyi trainert, aki lehet a kutyát látva celzottan fog tudni segíteni.

2016. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván bármit el lehet cseszni, én is ezért szoktam mindenkinek a kutyaiskolát javasolni konkrét módszer helyett (amiért aztán kapok a fejemre, hogy miért nem lehet simán csak segíteni, ugye). Amiért most mégis mertem mondani, az egyrészt az, hogy nincs lehetőség sulira, házhoz meg nagyon kevesen mennek ki vidékre (legalábbis olyanok, akik értenek is hozzá), illetve a kutya fél éves, nem fog komolyan a gazda ellen fordulni rossz kivitelezés esetén sem. Mire odáig eljutna, addigra nyilvánvaló lesz, hogy megy-e az a nevelés egyedül vagy sem, és remélhetőleg sikerül találni valami valódi megoldást, szakembert, akármit.
2016. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!