Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás. Mit...

Szeparációs szorongás. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy mentett 2 éves tacskó keverék kutyám és ma elmentünk fél órára és felvettük hogy mit csinál. Az első 3 percben csak állt és bámult utána 20 percen keresztül nyüszített és ugatott majd lefeküdt aludni. Szerintetek hogy tudom erről leszoktatni? A falkavezérséggel minden rendben van simán el tudom tőle venni a kaját én eszek először nem megy ki előttem az ajtón. Sétánál mellettem vagy mögöttem jön, bármiről le tudom tiltani legyen az macska vagy másik kutya. Szerintetek mit csináljak? Lassan kezdődik a suli és szeretném ha addigra leszokna ról. Pls segítsetek. (Akumi ha vagy kérlek válaszolj)

2016. aug. 23. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Állj meg az ajtó előtt és várj hogy nyüszítsen, legyen nálad egy üres palack és ha rákezd ronts be a házba nagyon mérgesen dobd mellé az üveget hogy megilyedjen. Érezze hogy mérges vagy, ha örül akkor nem jó, ha elhúzza a csíkot akkor jó mennj ki vissza. Ha ismét nyüszít ugyan ez, ha nem nyüszít akkor bemész és nagyon megdicséred. Ha haza érsz soha ne simogasd meg amíg örül, ha megnyugodott leült elvonult akkor menny és üdvözöld, menjetek sétálni ha haza értél. Légy mindig természetes, pl. ne köszönj el ha távozol, rá se nézz. Én ilyeneket olvastam, lehetőségem még nem volt kipróbálni, sajna én is ezzel a problémávalk küzdö. Mások a szoktatgatást fogják ondani, szerintem semmi értelme ha már megvan a "baj"
2016. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!