Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csaunk nem barátkozik a...

A csaunk nem barátkozik a családban mással vajon miért? Pórázra szoktatás, hogy zajlik?

Figyelt kérdés

1. A családban valamiért csak engem fogadott el. Nekem hagyja, hogy játszunk és simogassam, de a többiektől fél. nem agresszív csak arrébb megy.

2. A pórázt kezdi megszokni, de még csak az udvaron tettem rá és jártam vele körbe. Az utcára egyszerűen vigyük ki? Ha megijed hozzuk vissza vagy inkább kint álljunk és megvárjuk, hogy felbátorodjon?



2016. aug. 30. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert a csau egygazdás, pont nem családi kutya.


2. Lassan szoktasd hozzá kint is, a nyakörvéből ne tudjon kibújni, erre figyelj.

2016. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

csak a kötelező védőoltások után vidd ki!


nehogy megbetegedjen.

2016. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De attól, hogy egygazdás ugyanúgy félni fog mindenki mástól? A többi választ köszönöm.
2016. aug. 30. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de idő kell neki mire megszokja őket és utána sem lesz hizelkedő velük.
2016. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. aug. 30. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Az én kutyám is egy gazdás és a család többi tagjával is elvan. Az egy gazdás annyit tesz hogy egy ember a főnök neki fogad szót de attól a többiekkel is elvan. Milyen idős? Örökbefogadott? Vagy nálatok nevelkedik?
2016. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
9 hónapos és lassan egy hete nálunk van. Egy hölgytől vettük.
2016. aug. 30. 15:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Adj neki időt még, ne siettesd és ne erőltesd! Most ne érje semmi negatív élmény a családtagjaidtól, ne halljon veszekedést, ordibálást, ne büntessék mások. Még az is segíthet, ha kézből etetgetik ők is időnként.


Vidd ki nyugodtan, ha a szükséges oltásai már megvannak. Ha megijed, ne foglalkozz vele, mintha te nem vettél volna észre semmit. Várd meg, hogy megnyugodjon és menjetek tovább. Ha hazaviszed vagy simogatod, nyugtatgatod, csak azt erősíted meg benne, hogy jogosan fél, legközelebb még jobban féljen.

2016. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!