Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van ideje segítene?

Akinek van ideje segítene?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgatok itt gyakorin,főleg az állatok kategóriát, mert nagyon szeretem az állatokat.Itt olvastam például erről a tenyésztő vs szaporító dologról.Utána néztem a dolognak és úgy értelmeztem, hogy a tenyésztő hibás kutyakat nem von tenyésztésbe tehát akkor a szaporító a hibás kutyákat is szaporítja.Javítsatok ki ha nem így van mert nem igazán értem.A hibás az mit takar? és a szporítós kutyák akkor nem fajtatiszták?
2016. aug. 30. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hibás=rejtett betegsége van ami szűréssel kiderülne (diszplázia stb). Az, hogy hasonlít egy adott fajtára, ne jelenti azt hogy fajtatiszta is, senki nem tudja garantálni, hogy minden őse fajtatiszta
2016. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!:) ment a zöld kéz
2016. aug. 30. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hibás az amikor pl előre harapása van, rejtett heréjű, nem megfelelő a színe, nem áll a füle stb. De örökletes betegségeket hordozhat bármelyik kutya, amelyik nincs szűrve, tehát lehet kinézetre minta példány, ha nincs szűrése, nem tudni mit örökít. A szaporítós kutyák is lehetnek fajtatiszták, csak ezt törzskönyv nélkül nem lehet bizonyítani, tehát lutri. A törzskönyv a garancia hogy az adott fajtába tartoznak a kölyök felmenői. (Hiba a standardtől való eltérés minden formája, röviden-tömören.)
2016. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. De pl hiba az is, ha kisebb vagy nagyobb a megadott méretnél.
2016. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!így már értem a dolgot:) neked is ment a zöld!
2016. aug. 30. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, azt kifelejtettem, hogy a tenyésztő többek között azért nem tenyészt hibás kutyával, mert az ilyen kutyát kizárják a tenyésszemlén, ezáltal hivatalosan nem vehető tenyésztésbe. (Bocsi, hogy több részben válaszoltam.)
2016. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi baj,köszönöm a segítséget!
2016. aug. 30. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!