Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogyha egy...

Miért van az, hogyha egy kutyafajtáról elhíresül, akár csak egy ember által, aki tapasztalatokat szerzett az adott fajtával, hogy vad, harapós, akkor nem néznek utána, hogy igaz e, hanem rögtön leírják a szterotípiák alapján?

Figyelt kérdés

Ez nekem teljesen nonszensz. Miért csinálják ezt az emberek? Jó ez nekik, hogy aki esetleg szeretene egy kutyát, mondjuk egy kuvaszt, akkor lebeszélik róla, azzal az indokkal, hogy kiszámíthatatlan és öregkorára megbolondul, gazdájára támad, stb...Sok embernek elveszik a kedvét ezzel bizonyos fajtákról? Mire jó ez? Szerintem hülyeség elhinni ezeket a rémtörténetetket, mindenképpen érdemes utána járni a dolognak, mielőtt kialakulna a véleményünk. Pl.: azt mondják, hogy a kaukázusi juhászkutya nagyon vad. tőlem nem is olyan messze, három kaukázusi is van, és talán 1 van közülük, amelyik tényleg vad, de lehet, hogy csak annak mutatja magát. a másik kettő közül az egyik, bár felnőtt kan, benyúlok a kerítésen, és simán meg tudom simogatni, még nyüszöl is, hogy gyömöszöljem meg. a harmadikat még nem próbáltam, de az meg annyira nem őriz házat, hogy sohasem ugat, nem kel fel arra, ha hangosan beszélve elmegyek a kerítés mellett a kutyámmal, és ha felkel, akkor is barátkozik.

Azonkívül ha valakit megharap egy kutya, akkor miért a fajtát hibáztatja? Az, hogy találkozott egy harapós kutyával, még önmagában nem jelent semmit. Arról sem a kutya, sem a fajta nem tehet. Engem már próbált megharapni kuvasz, tehát van rossz tapasztalatom, mégsem jelentem ki, hogy ez a fajta agresszív, és lám, tőbbet is ismerek, és teljesen normálisak. Szerintem a kutyaharapás az esetek 90%-ában nem a kutya, sokkal inkább az emberi felelőtlenség, a hülye gazda, vagy az idegen hibája, aki pl. ha közelít felé a kutya, lehet, hogy abszolút közömbösen, elkezd menekülni, vagy éppen megpróbálja elijeszteni.

Van ebben szerintetek valami igazság? Titeket harapott már meg kutya? Milyen kutya volt, és mit gondoltok az eset után a fajtáról?

Kíváncsi leszek, miket fognak válaszolni. Mindenesetre kössz előre is.


2010. ápr. 21. 17:57
 1/7 Akiteki ***** válasza:
100%

az emberek nem csak buták, de lusták is. Sokkal egyszerűbb elhinni elsőre mindent, ahelyett hogy utánajárnának.

De tudod mit? Nem is baj! Aki ilyenek alapján ítél meg egy fajtát, az ne is vegyen, nem lesz jó sora nála a kutyának.

Nem győzöm folyton csaholni, hogy nem kell mindenkinek kutya. Lehet élni kutya nélkül is. Nagypapám leélt 85 évet, sosem volt kutyája.

Engem még sosem harapott meg kutya, nem is tudom elképzelni, hogy félnék valamelyiktől.

Olyan kutya viszont van, akitől a kutyámat féltem.

2010. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
nem harapott még meg kutya és nem is fog, mert nem vagyok hajlandó pánikolni, így mind meghunyászkodik...meg láttam harci kutyát (csíkos bullterrier féle), aki jámborabb volt, mint egy bárány - meg volt nevelve, ennyi a titok...
2010. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

egyetértek:) bár én idegen kutyákat nem simogatok, amióta egyszer megharapott egy. pont azért, mert nem tudom, milyen igazából a háttere, idegrendszere.

Én például 2 éve rotit akartam venni, de a családom azt mondta, hallani sem akar róla, mert az egy idegbeteg. sajnáltam, de tiszteletben tartottam. viszont rá nemsokára rátaláltam egy gyönyörű, játékos ki labrador-foxi-vizsla keverékre, és nem bántam meg, hogy ő lett az enyém:D

de például ő tök játékos, mégis kicsit idegbetegxD vagy inkább hiperaktív:9 de mondjuk nem vad....

2010. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, sok ilyet olvastam. Volt egy eset, ahol azt írta vki, hogy a spánielek milyen bamba, hülye kutyák, gyerek mellé ne is vegyenek, bla-bla, én írtam, hogy nekem 2 van, mind2 okos, imádja a gyerekeket, játékos,és egyáltalán nem bamba. Még velem veszekedtek, h de igenis olyan. Nem tudom, én ilyet soha nem tapasztaltam, ismerőseim körében sem.

Egy kuvaszos kérdésre is emlékszem, pont a vadságáról...

Igazat adok az elsőnek, legalább néznének utána mielőtt ítélkeznek, szidkozódnak.

2010. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Én soha nem féltem a kutyáktól és nem is fogok pedig egyszer a saját kutyánk harapott meg. Kicsi voltam még és nem gondoltam, hogyha a szomszéddal állok a kapu előtt akkor nem dughatom be a keze, hogy megsimogassam. Igazából nem is harapott meg csak lerángatta rólam a kesztyűt. Ettől eltekintve ő volt a legnyugodtabb legszófogadóbb farkaskutya a világon. :) Nem a fajtától függenek a tulajdonságai hanem a gazdától. Főleg, hogy sokat át is vesz a kutya. Egy idegbeteg embernek, tuti, hogy idegbeteg kutyája is lesz.
2010. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
engem már harapott meg kutya. fajtatiszta is, keverék is. és mégsem utálom sem a fajtát, sem a keverékkutyákat, és nem tudnám elképzelni az életemet kutyák nélkül, legyen az akár fajtatiszta akár nem. szerintem ez emberfüggő, hiszen mindenki másként reagál különböző helyzetekben. van olyan ember, akinek semmilyen rossz tapasztalata nem volt kutyákkal, mégis fél tőlük, mert harapHATnak. vagy fél a lovaktól, mert nagyok. vagy fél a kígyóktól, mert akármi.
2010. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:

Sajnos bizonyos esetekben az emberi butaság határtalan.

Annyit megengedek, hogy vannak bizonyos fajták(nevek a házfelügyelőnél), amikből tudatosan, vagy helytelen szocializációval előhozható a génjeiben hordozott örökletes agresszió. Ennyi és nem több.

A kutya ösztönösen cselekszik, nem gondolkodik.

Láttam már vadállat bernáthegyit, meg olyan amstaffot is

akit nem tudott vona a gazdája rávenni, hogy megharapjon.

Ha a fenti két ok bármelyike miatt felszínre tör az agresszió, nem mindegy, hogy egy 3 kilós tacsi agresszorkodik(ilyet is láttam már), vagy egy 70 kilós mastiff.

Rengeteg gondot okoznak, ill. rontják le fajták hírnevét

a divatból, kivagyiságból, kisebbségi érzésből tartott ilyen jellegű kutyák.Kérdem én mit keres Kelemen Annácskánál egy pitbull terrier?

A kutyaharapásokért (portán kívül, hiszen belül ez a dolga) mindig az idióta gazda felelős elsősorban, ahiszen a sértettnek nem feltétlenül kell érteni a kutyákhoz. Bár a gyerekekben nem árt tudatosítani mi a teendő kutyatámadás esetén, hogy legyen esélye megúszni, nagyobb baj nélkül. De ez már egy másik téma.

2010. ápr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!