Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffról írnátok nekem...

Amstaffról írnátok nekem tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
2016. szept. 3. 19:53
 1/4 anonim válasza:

Szerintem az egyik legbékésebb fajta.

Nevelés kérdése, de például a miénk, állandóan bújik, illetve nagyon eleven. (Nem tanácsos a dohányzóasztal szélén hagyni dolgokat, mert ahogy a farkával csahol, gyakran előfordul, hogy leveri.)

Szereti a gyerekeket, nagyon játékos, és igényli a törődést. (Az én drágám -ha figyelmen kívül hagyom- az ölembe mászik, piszkál, és nem hagy békén, amíg meg nem kapja a neki járó figyelmet.)

2016. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én menhelyről hoztam egyet, úgyhogy nem tudom, mennyire "tiszta vérvonalú", nekem nem is számít, de én is csak jót tudok róla mondani, egyetlen dolgot kivéve: sok ostoba ember előítéletekkel kezeli nemcsak őt, hanem minket is. Látványosan rémüldöznek, igyekszenek kikerülni az utcán, mikor a kutya rájuk se hederít, fel se néz a szaglászásból. Sajnos egyre több szennylapban, kifejezetten keltik is a pánikot az amstaffal és a hasonló kutyákkal szemben, hergelik a népeket, hogy félni kell tőle. Ha valamennyire is zavar, hogy a birkák forgatják a szemüket az utcán, vagy még hangosan oda is szólnak a gyereknek, hogy "gyere gyorsan, mert elkap a kutya", akkor lesznek rossz pillanataid.
2016. szept. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nevelés kérdése, a mienk pl egy pimasz kis szeretetgombóc :) jön, bújik, ellopja a papucsokat :)
2016. szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Miénk bár még kicsi(5 hónapos),nagyon játékos,eleven kutyus,csak szeretni lehet:) Ha pl leülök valahova rögtön ugrik az ölembe,nyalogat,mászna a hátamra stb:) Miénk elég sokat harapdál még,de hamarosan leszokik róla,ahogy észreveszem. És igen,erre fel kell készülni,hogyha sétáltatod,akkor rengeteg buta ember kapkodja el a gyerekét a közeléből,amikor tök békésen sétál mellettem laza pórázon. Persze vannak kivételek is, engem csomószor megállítottak már,hogy nagyon szép kutya,mi a neve,milyen fajta stb:) A média fújja fel a dolgokat,hogy milyen veszélyes,azt rögtön felrakják a netre ha egy amstaff vagy pitbull támad meg valakit,de ha egy labdrador vagy németjuhász azt le se szarják. Jó nevelés alatt egy tündér kutya:)
2016. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!