Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom az állatorvos után...

Cintikebabby kérdése:

A kutyusom az állatorvos után se javul hasmenés rosszabbodik mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Segitsetek!!!SOS 2 napja elkezdett hányni és hasmenése is lett a hányás az csillapodott de a hasmenés nem azonnal diétára fogtuk és elvittük orvoshoz kapott szurit utána sokat aludt abba maradt a hányás teljesen a hasmenés is kezdett szilárdulni majd másnap reggelre észre vettük hogy megint hasmenése van de nsgyon fura nyálkás (csatoltam fotót) a kutya minden oltását parazita mentesítését megkapta az orvos azt mondta lehet a foga miatt vsgy gyomorrontás ( royal canin tápot kap) de az is lehet parazita vsgy parvo... Az utóbbinál megiedtem holott arra is megkapta az oltást ez az egy orvos van itt ahol lakunk ő is házhoz jár! Mit csináljak vele? Egyre gyengébb nagyon féltem! Nektek volt ilyen? És mi volt az oka? Megprobaljuk megoldani hogy másik dokihoz keruljon csak nincs autónk és nagyon messze van a következő! Köszönöm


[link]


[link]



2016. szept. 5. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Ennél többet jelenleg nem tehettek. :(

A parvot egy jó doki elsőre felismeri, már csak a jellegzetes szagról is. Aki egyszer érezte, az megjegyzi. Haspuffadásról nem írtál, ami bíztató.


Milyen idős a kutya? Mióta van nálad? Találkoztatok más kutyákkal?


Egyébként drukkolok!


A többi (gyomorrontás, parazita) nem vészes, de az én kutyám a parvot is legyűrte.

2016. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

"remek" orvos! Jó, hogy több betegséget nem sorolt fel. Találgatás szintjén.

Ugye még mindig diétán van a kutya?

Hányszor van naponta széklete?

Ha nagyon sokszor, és láthatóan gyengül, kell a másik orvos. Mert kiszáradhat.

2016. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi francia bulldogunknak is volt ilyen problémája, az állatorvos azt mondta, hogy bélgyulladása van, azért volt a nyálkás széklete (volt hogy egy kicsit véres is volt), kapott bélhelyreállító pasztát és diétáznia kellett, mondjuk egy csomó mindenre allergiás. Ő a Royal Cannin Hypoallergenic tápot ette, de egy idő után már nem volt hajlandó megenni és átváltottunk a Brit bárányos-rizses tápra. Az bevált. Kell neki pár nap, hogy rendeződjön a nyálkás széklet.

2016. szept. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
diétás kaja és probiotikum. quamatelt kapott?
2016. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ugyan ez volt most nekem is....infúziót neki mindenképp!mert kiszáradhat! kemény heteken vagyok túl ez miatt... én nekem 3 napig kellett gyűjtenem a kiskutyám székletét és kimutatta hogy tele volt egysejtű parazitákkal cisztákkal, amire a szokásos féreghajtó nem használt...így célzott kezelést kapott: 5 nap infúzió után 5 nap féreghajtás a már megfelelő gyógyszerrel, és közben 5 nap sumetrolin kúra...nagyon jól van most már...jövőhéten kell ismételt féreghajtás és utána ismét 3 nap székletminta gyűjtése, hogy lássuk most már parazita mentes e....én mindent végigjártam vele, amikor el kezdett hányni rohantam vele(sajnos akkor még nem a megfelelő orvoshoz)de bélgyulladással hazaküldtek...aztán váltottam dokit...röntgeneztettem, hogy kizárjuk a bélelzáródást, utána vért vettek ebből gyulladás mutatkozott meg, és a validáló orvos javasolta a parazitológiai vizsgálatot...ja és kihagytam hogy parvo tesztet is csináltattam az is jó lett.nem hittem hogy túl éli a kiskutyám...de hála igen ...szorítok neked is!
2016. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
lemaradt hogy hőemelkedése is volt a kutyámnak, és bűzös széklete
2016. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most hat hetes dietan van probiotikumot kap es kutya beres cseppet dieta! Inni iszik mar szerencsere napi 4 steklet most kb amibol nem mind ez a nyalkas az etelt is ma jobban fogadta es latszolag jobb a kedve de nem vagyok nyugodt.... En mindent megteszek de az orvosnak is azt kellene most lehet szerzunk fuvart es holnap reggel orvos! Masik kutyakhoz nem engedem seta kozbe tobb okbol is most tanuljuk a helyes setat a lab mellett stb meg feltem is pont ezert el ne kapjon v mit... Hat de tessek ennyit ér a mi óvásunk
2016. szept. 5. 16:23
 8/9 anonim ***** válasza:
figyelj rá, mert lehet komolyabb dolog, de lehet egy gyomorrontás is. ha amúgy jól van, akkor simán lehet, hogy csak idő kell a gyomrának, hogy helyrejöjjön. azért ha nagyon nem marad lent semmi és megy a hasa tényleg indúzió kéne.
2016. szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi utazásnál jártunk igy . Kezelés képpen hasfogo paszta és diéta volt . A diéta annyit jelentett 2 napig fött csirkemell föt rizzsel . 1 nap alatt helyre hozta a kutyát .
2016. szept. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!