Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a vegyes...

Mi a véleményetek a vegyes etetésről?

Figyelt kérdés
(Röviden-tömören száraztápot és nedveset is eszik pl. konzerv.)

2016. szept. 6. 07:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Konzerv 80%-a víz. Semmi tápérték. Talán a jobb minőségű konzervek mint a Real nature azok még egész jók. De max időnként mint egy kis ízesítő vagy változatosságképpen adható a kutyának.Hosszú távon semmi értelme.



Egy ismerősöm tescos tápot és tescos konzervet ad a berni pásztorjának. A kutya olyan nagy kupacot és iszonyat büdöset carik..Mikor elmondtam miért én voltam a rossz.


Én azt javaslom vagy jó minőségű táp és időnként főzöl neki húst,zöldséget.


Vagy mindig főzöl neki.


Nyers etetés a legjobb,de sajnos nem mindenki tudja megoldani. Pl én egy 1 évig szenvedtem azzal,hogy 2-3 naponta vettem a húst,zöldséget,csontost kiporcióztam,mert 1-2 kgnál több cucc nem fért bele a fagyóba.. Aztán oké mondták vegyek fagyasztót,jó de hová rakom??? A lakásba nem fér el egy fagyasztó,mivel panelban lakunk 4. emelet..sehová nem tudtam volna tenni.


Így lemondtam erről az etetésről,mert sokszor volt,hogy ahol vásároltam Spár,ahol mindig friss szép dolgokat vettem,csak hát drága is volt,meg volt mikor napokig semmilyen hús volt,na akkor kellett anyumat megkérnem,hogy kocsikázzunk ki a tescoig,mert a kutyáknak nem tudok mit enni adni. Sajna nem tudtam bevásárolni 5-10 kg-at..


Szóval nyersen az tud etetni aki tudja is hová rakni a húst,illetve olcsó hús forrása van. Én sajnos ezt nem tudtam megoldani. De a kutyáim N&D bárányos tápot kapnak. Időnként kapnak húst,zöldséget a változatosság kedvéért. Ennyi.


Ha majd elköltözök innen és lesz lehetőségem külön kutyának fagyasztót venni,lesz húsforrásom na majd akkor nyersezek :)


Legjobb etetés.


A kutyákat amúgy is kell 3-4 havonta féreghajtozni. Szalmonellát meg az ő gyomorsavuk elpusztítja,mellesleg olyan erős a gyomorsavuk,hogy sok bacit elpusztít. Az ember nem kap el semmit sem. Én mikor nyerseztem két naponta mosogatószeres vízzel elmostam a táljaikat evés után felmostunk ahol ettek, mikor nyilván porcióztam vágtam a húst utána mindent elmostam,kezet mostam(akár csak ha vki főz,süt alapból eltakarít maga után,ugyan ez)


Nem volt semmi bajunk sosem,mellesleg embernek szánt húsokkal etettem. Szóval ha mindenki betartja a hígéniai részét a dolgoknak nem lehet gond.

2016. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

"A B.A.R.F. ha jol olvastam nyers hust jelent, de hat ez nem veszelyes?

Az ember is azert fozi meg a hust hogy ne kapjon ferget, szalmonellat meg ezer fele betegseget a nyers taplalektol.


Ertem en hogy a kutya osei vadasztak es nyert hust ettek, de vajon nem mind fergesek voltak? Es nem mind kimultak 5 ev alatt? A mai kutyak 15 evet is elnek."


A kutya emésztőrendszere más, mint az emberé. Ő nem kap szalmonellát, nem veszélyes rá a nyers hús (kivéve a disznót és vaddisznót). Féreghajtót eleve kapnak 3 havonta, tehát ez megelőzi a férgesség kialakulását is. Valamint érdemes a nyers húst etetés előtt fagyasztva tárolni néhány hétig, ha volt is benne féregpete, ezalatt elpusztul.

A farkasok nem amiatt élnek rövidebb ideig, mert nyers húst esznek.

2016. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem túl pozitívak a vélemények. :/ Én igazából meg vagyok elégedve, eddig így etettem: Brit Premium száraztáp és havi háromszor Premiere kutyakonzerv + néha 8in1 Delights rágócsont. Mi a véleményetek erről az étrendről?
2016. szept. 6. 17:25
 14/21 anonim ***** válasza:

Táp: a brit jó márka.

Konzerv: igazából havi 3 nem oszt, nem szoroz. Értelme nincs sok, de kárt sem csinál. A Premiere konzervek úgy látom, jó minőségűek. Viszont nem tudom, melyik premiere-t adod, de pl ha ezt veszed:

[link] ha a tényleges hústartalmát nézed, akkor ugyanannyira jön ki, mintha csirkehúst vennél.

Rágócsont: a természet megalkotta a tökéletes rágócsontot: nyers marhalábszár a neve.

2016. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A velőscsont, lábszár meg ilyesmi túl nagy neki, hozzá sem kezd. 5kg súlyú a kutyus.
2016. szept. 6. 18:09
 16/21 A kérdező kommentje:
Jaj, igen. A linken szereplő konzervet szoktam venni. :)
2016. szept. 6. 18:09
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
ha valami ócskaságot etetnél még megérteném a felháborodást és a nyersetetés agresszív propagálását (félre értés ne essék, nagyon jó dolognak tartom, de amit néhányan művelnek miatta, már a szekta kategóriába megy át, átkozzunk el mindenkit aki nem így etet és hasonlók....), de így nem. teljesen jó ahogy etetsz, ennyitől semmi baja nem lesz a kutyának. én is veszek ritkán konzervet, miért ne? ha jó minőségű, semmi baja nem lesz a kutyának. nem értem miért baj az valakinek, hogy nem húst veszek rajta. azt is szoktam ;-)
2016. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: nem erről van szó, teljesen jól etet, csak javasoltam, hogy jobban is elköltheti a pénzét. De tényleg nincs gond a kajával és írtam is, hogy a brit jó táp.
2016. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Megnyugodtam. :) Igazából véleményeket kértem, akár pozitív, akár negatív, meg is kaptam. :)
2016. szept. 6. 21:03
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
18-as nem is kifejezetten rád gondoltam, bár nem nagyon látom át, hogy ki-kicsoda :D csak mindig jön a leb...ás a nyersezőktől, pedig nem kéne ennyire nyomulni, lehet intelligens stílusban is segíteni, meg ami jó, azt ugye nem kell reklámozni, eladja magát ;-) tényleg csak a stílussal és a nyomulással van bajom, nem a nyerskoszttal.
2016. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!