Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húz a kutya mit az isten...

Húz a kutya mit az isten nyila. Milyen lehetőségeim vannak még?

Figyelt kérdés

6 napja befogadtunk egy nagytestű labrador keverék 5-6 éves kutyát. Egy csiszolatlan gyémánt, nagyon sok dolgot hamar megtanult, de a pórázon való sétálást nagyon nem tudja összerakni. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a múltjából fakadóan 6 nap alatt nem is lehet csodát elvárni, de a javulás legkisebb jelét sem mutatja. Rendszer van a sétában (nem percre pontosan, de azért kb. fel órás intervallum), mégis olyan mintha minden sétánál azt hinné ez az utolsó. Próbálkoztunk a pörgéssel forgással, megállással, jutalomfalattal, vezetőpórázzal, hirtelen zajjal, de az igazi baj a túl izgatottsága amiből nem tudjuk kizökkenteni. Lila köd van rajta és az össz amit el tudtunk vele érni, hogy egy markánsabb rántásra (vagy satufékre), visszajön, de már szalad is tovább, de ez sem igazi eredmény, hiszen továbbra is teljesen izgatott. Napi szinten 10 km-ert sétálunk/futunk vele (tele energiával lévő kutyával nem lehet dolgozni). Gondolkodunk a fojtónyakörvön, de a kutya nagyon, hogy úgy mondjam "sensitive", nagyon rosszul reagál a erős (akár szóbeli) büntetésre is és félek "összetöröm", a mimóza lelkét egy alapvetően durva eszközzel. Elektromos nyakörv szerintem itt nem jelenthet megoldást, mert pont a lényegen nem segíteni a pórázas sétáláson.


Bárkinek tanács aki volt hasonló helyzetben? Esetleg valami alternatíva?



2016. szept. 7. 09:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
21%

77%-osnak igaza van. Teljesen jókat mondott. Kicsit szállj le a magas lóról, egyenlőre a te kutyád a problémás.

Ja, és sensitive = érzékeny, beszéljünk magyarul.

2016. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem mondott jókat. Azzal, hogy elmondja a fű zöld az ég kék, majd látatlanban kioktat, sőt elmondja ő bizony bármilyen kutyával 3 óra alatt dűlőre jut és meg én vagyok nagyképű és ülök magas lovon. Remélem azért sírógörcsöt nem kapsz, ha valaki azt mondja "OK".
2016. szept. 7. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!