Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannak fülkupírozás?

Dobermannak fülkupírozás?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes dobermann kiskutyám és szeretném a fülét visszavágatni. Tudom, hogy ma már tiltva van, de sok helyen olvastam, hogy több állatorvos is elvégzi ennek ellenére is. Valaki tud olyan állatorvost aki elvállalná?

2016. szept. 7. 19:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már megoldódott.
2016. szept. 8. 18:33
 12/15 anonim ***** válasza:
Na melyik ismerősöd (aki ugye doki) vágja le? Vagy találtál egy sufni dokit?
2016. szept. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Abszolút nem ismerem, most először beszéltem vele.. és rendes állatorvos, nem "sufni" doki.
2016. szept. 8. 19:33
 14/15 anonim válasza:
23%

Kedves kérdező!

Először is szállj le a magas lóról, ugyanis te is utánanézhetnél a dolgoknak, mert valójában semmi egészségügyi előnye nem származik egy dobermannak a kupírozásból. Az egész eljárás csupán kozmetikai célokat szolgál. (Ezt amúgy állatorvosok is megerősíthetik.) Nyilvánvalóan, ha lenne belőle valami haszon, akkor nem tiltanák be.


És ez a "nem véletlenül találták ki" nagyon rossz kifogás. Vadászat/harc közben megsérülhetett a fülük, így ezt megelőzendően vágták őket vissza, illetve, hogy keményebbeknek, ijesztőbbeknek nézzenek ki. Ezekre akarod használni? Ha nem, akkor felesleges. Na meg akkor is, ha elrettentésnek akarod használni, hiszen nincs olyan épeszű ember aki csak úgy kikezd egy dobermannal, akár hosszú a füle, akár nem.


Ennyi erővel anyukád is simán mondhatta volna azt, hogy "ejj, mire jó az a kisujj, nekem ugyan nem tetszik, vágjuk csak le". Vagy ha ez nem tetszik, akkor itt egy másik hasonlat: mire jó a babák körülmetélése? Orvosilag igazolták, hogy az égvilágon semmire, semmi egészségügyi előny nem származik belőle. Persze előfordulhat, hogy valakinek fitymaszűkülete van, és AKKOR el kell végezni a beavatkozást, de ez még nem jelenti azt, hogy ez minden kisfiúval meg fog történni, és nem ad okot arra, hogy bármit is eltávolítsanak róla.


Nem való neked kutya. Se semmilyen más állat, ha már itt tartunk.

2017. jan. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nehogy már így ismeretlenként döntsd el azt, hogy nekem való-e akármilyen állat is.. Lehet, hogy szerinted nincs értelme visszavágatni a dobermannok fülét, akkor is így lett kitenyésztve és Dobermann úr úgymond ilyennek álmodta meg ezt a fajtát. Nem tudom neked mi bajod származik abból, ha valaki visszavágatja a kutyája fülét.. és arról szó sincs, hogy kupírozás nélkül nem tetszik, mert úgy is imádom ezt a fajtát, de ha van rá lehetőség, akkor miért ne? Miután megvolt a műtét rá 2 órára már boldogan játszott és futkározott.. nem szenvedett, ahogy sokan azt gondolják.. Erről a fülkupírozásról mindig mindenkinek más lesz a véleménye, kár is ezen vitatkozni.. kinek ez, kinek az..

2017. jan. 8. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!