Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriver örökbeadás?

Golden Retriver örökbeadás?

Figyelt kérdés

Régebben már ezzel kapcsolatban tettem fel kérdést, még mindig húzódik az ügy, úgyhogy újra tanácsra szorulok.

Akkor úgy tudtam, hogy tk-es 10 hónapos golden szukát akarnak elajándékozni, mert kikötve tartják, gyereknek kellett, nyűg nekik. Mondtam, hogy akkor szerződést nézzék, vissza tenyésztő stb. Amikor mutatták a tk-ét, akkor latom, hogy az csak egy oltási. Beszéltem a Retriever fajtamentéssel, ivartalanítva hirdetik csak. A tulajok nem hajlandók ivartalanítani. Nekem nincs rá pénzem, plusz úgy volt, hogy jön ide, de ivaros kanom mellé nem kockáztatom, szomszédba is van egy ivaros kan, és ha nagyon akarnak át tudnak menni egymáshoz. A kérdésem az, hogy mindenhol csak ivartalanul hirdetik? Ilyenkor hogy lehet segíteni? Esetleg valakinek egy nagyon cuki kamasz golden, aki ivartalanitja?


2016. szept. 8. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem akarok bunkó lenni, de egy ivartalanítás mondjuk 15 000Ft körül van, egyetlen egyszer kell megcsinálni és utána nincs gond.

Namár most ha te ennyit nem vagy képes kifizetni, akkor hogy akarsz kutyát? Eleve nem 1000Ft lesz havonta, plusz ha megbetegszik, akkor azt is ki kell fizetni, és az is tud elég drága lenni.

2016. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ivarosan hirdetni veszélyes, mert könnyen szaporítók kezére kerülhet, úgyhogy megértem, ha bizonyos szervezetek nem vállalják. Azt szeretnék, hogy a kutya jobb helyre kerüljön, nem azt, hogy haláláig évente kétszer szüljön valami baromnál egy mocskos kennelben.

Ezt vázold fel a jelenlegi gazdáinak is nyugodtan. Ha kicsit is érdekli őket a kutya további sorsa, akkor csináltassák meg a műtétet. Vannak ivartalanítási akciók, keressenek egyet, ha anyagi okokból nem akarják megcsináltatni.

2016. szept. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet én fogalmaztam hülyén, de nem az enyém a kutya, nem is én szeretném befogadni, csak amíg esetleg új gazdija lesz. Nem állunk rosszul anyagilag, de egy Ivartalanitás az nem 15. A kan kutyámra mondtak 25-öt, és nálunk most a baba is jön. En csak jót szeretnék annak a kutyusnak.
2016. szept. 8. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig nem szóltál a tenyésztőnek te szerencsétlen? Hábyszor leírtam hogy hívd fel... biztosan segítene...nem te inkább otthagytad a kutyát és ilyesmi haszontalan hülyeségeken ügyködsz
2016. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Még mindig nem szóltál a tenyésztőnek te szerencsétlen? Hábyszor leírtam hogy hívd fel... biztosan segítene...nem te inkább otthagytad a kutyát és ilyesmi haszontalan hülyeségeken ügyködsz" - Nem olvastad el a nyitó szöveget? Nincs tenyésztő, nem törzskönyvezett a kutya, mint az kiderült.

A retriever fajtamentés nem tud segíteni az ivartalanításban?

2016. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
#5 de elolvastam....csak későn #4,#6 voltam
2016. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a tulajok nem hajlandók ivartalanítani"


Mármint valami hülye elvi okokból vagy a pénz miatt? Csak mert ha ez utóbbi, akkor megjegyezném, hogy két-három hónap szarakodás alatt szépen megzabál annyit a kutya, amennyibe az ivartalanítása kerülne.

2016. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!