Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbeadtam a kutyám. Jól...

Örökbeadtam a kutyám. Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés

Kérlek nyugtassatok meg, hogy jól cselekedtem.


Novemberben kaptam egy akkor pár hetes kiskutyát szülinapomra. Külön élek a szüleimtől, lakásban nevelgettem. Hamarosan egyre nehezebbé vált a tartása: bár mindene megvolt, oltás, féregtelenítés, jó kaja, minden felszerelés, ami csak szóba jöhet, sajnos nem tudtam vele eleget foglalkozni. Szegény kutya nem tudott rendesen átállni a szobatisztaságra, bár érezhetően igyekezett, mert minden nap sokáig odavoltam, és itthon is sokat kellett dolgoznom. A sétákkal gond volt, nem tudtam tartani az ütemet, amihez hozzászokhatott volna. Szegény unalmában rombolni kezdett, el kellett pakolnom mindent, amit elért. Cipők be a spájzba, napközben kizártam a szobákból és a lakás járólapos részein tartózkodhatott csak. Még úgy is, hogy otthon voltam és felügyeltem, sikerült elrágnia kábeleket, tönkretennie a kanapét, szőnyegeket.

A lakás szűkös lett neki, hiszen nőtt, mozgásigénye lett volna, de még hosszas sétákkal és játékkal is én dőltem ki hamarabb minden alkalommal. Ő nagyon bírta szusszal.


Most volt négy hónapos, és úgy döntöttem, örökbe adom olyannak, aki kertes házban tudná tartani és többet tud vele foglalkozni.


Jelentkeztek is érte, egy család, ahol két tinédzser gyerek van és kertesben laknak. Megtudtam, hogy az ő kutyájuk pár hónaposan meghalt, és azóta pótolni akarták.


Ma jöttek érte, két rokonszenves fiatal gyerek és az anyu, és elbúcsúztam a kutyusomtól, és ők elvitték. Egész jól tartottam magam, de mikor bevásárlás után hazajöttem, és nem várt itt, csak pár kis rágócsontocska hevert a szőnyegen, nagyon összetörtem, és hosszasan zokogtam.


Nagyon szerettem, okos, kedves kutya, de tőlem nem kapta meg azt, amit érdemelt.

Ti is így látjátok? Jót tettem vele? Nagyon fáj a szívem, magam alatt vagyok.



2016. febr. 4. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted. Ezért nem ajándékozunk élő állatot, remélem ez már egyértelmű azoknak is, akiktől kaptad.

Remélhetőleg jó helyre került, ha lehet, tartsd a kapcsolatot az új gazdikkal.

2016. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Igen jól tetted érthető,hogy hiányzik.(: De gondolj bele jobb lesz így neki.Az lenne a legjobb,ha megtudnád néha néha látogatni,hogy ne hiányozzon annyira.(:
2016. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jót tettél. Ha tudod látogasd meg kicsit később hogy látsd boldog törődnek vele, akkor biztos könnyebb lesz.
2016. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Megvan a számuk, fogok érdeklődni a blöki után majd, és ha ők is nyitottak rá, meglátogatom.

2016. febr. 4. 20:57
 5/17 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, a kutyust megviseli nagyon? Mennyi idő, míg elfelejt? Jól kijött amúgy a gyerekekkel, pedig nem mindenkit engedett közel magához, ezért bizakodom.
2016. febr. 4. 21:04
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Felelősségteljes döntést hoztál. Ezért nem szabad élő állatot ajándékozni a másiknak. Szerintem jól cselekedtél, még ha nehéz is volt.
2016. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Simán megszokja. Mi a kutyánkat novemberben, kb 8-8,5 hónaposan hoztuk el. Ez a negyedik helye (csövesé volt, aztán elkozták onnan mert műteni kellett, aztán elkerült egy ideiglenes helyre, onnan hozzánk). Velem alszik, bújik, az ölünkbe ül, ha elmegyek zuhanyozni (kb. 25 perc) akkor üröl, mikor újra lát. Nem igaz, hogy csak egy valakit tudnak megszeretni, ne aggódj.
2016. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm :) Remélem, mivel nagyon fiatal, könnyen megy neki az átállás. Nagyon hiányzik :(
2016. febr. 4. 21:21
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Megszokja és megszereti őket de téged sem felejt el ha néha meglatogatod.
2016. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
3%
Jól tetted? Nem tudom. Én biztos rászántam volna némi pénzt, hogy beadjam őt "napközibe" délelőttönként, ahol lemozgatják, nem otthon unatkozik. Lustaságból lepasszolni egy élőlényt... elég szívtelen dolog. Szegény még csak 4 hónapos, de már másodszor rántották ki őt a biztonságból, először az anyja és testvérei tűntek el, most meg az otthona és a gazdája. Annyiban tudlak csak megdicsérni, hogy legalább nem az utcára dobtad ki. Aki ajándékozta neked, az nem tudott volna besegíteni?
2016. febr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!