Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen bűncselekményt követek...

Milyen bűncselekményt követek el, ha bántom?

Figyelt kérdés
Ha sétáltatom a kutyámat, és rá támad a kutyára egy 2-3 x akkora kutya akkor én azt a kutyát ha megölöm milyen bűncselekményt követek el ?

2016. szept. 8. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd pórázon, járj nyitott szemmel, kerüld ki az ellenséges kutyákat és kész!

A gazdáját kéne pofon vágni, mert lusta pórázon sétáltatni a kutyát..ez soha nem az állat hibája!

2016. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatkínzás (Btk. 244.§) merülhet fel: "Aki gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz (...), amely alkalmas arra, hogy annak (...) pusztulását okozza, (...) vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." Persze csak akkor, ha valóban indokolatlanul ölöd meg, és a támadása más módon nem volt elhárítható például.
2016. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod megölni??? Magabiztos - nem szadista - gazdi gyilkosság nélkül is ki tudja menteni a kutyáját szorult helyzetből.


Egyébként állatkínzásnak számít, s pár év letöltendő is járhat érte!

2016. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Ha az 5 kg-os kutyámra rátámadna egy német juhász akkor nem finomkodnék,hanem adnék neki rendesen!!! Másik kutya jó létét lecarnám nagy ívből...


Egy barátnőm kutyáját(havanese) támadta meg vmi német juhász keverék senki nem sietett segítségére, én mikor mentem dolgozni akkor láttam és siettem oda hozzá,nála volt testvére szintén havanese fajtájú kutyája,de őt nem bántotta csak barátnőmét.Két kutyát nem bírt felemelni.. Én a kutya fejébe 2x-3x bele rúgtam jó nagy erővel, benne volt,hogy rám fordul emiatt de nem érdekelt akkor. Sajnos a rúgásokat mintha meg sem érezte, épphogy pár másodperce állt le.. Majd megfogtam amelyiket nem bántotta, mondtam emelje vhogy ki a másikat is..nagy nehezen sikerült,mikor ismét bele rúgtam,de akkor ágyékon.. Majd mikor már kézben voltak a kutyák és indultunk hozzájuk..akkor is ugrált mindkettőnkre a kutya úgy rúgtuk le magunkról.aztán egy bácsi egy bottal,meg dobbantásokkal,üvöltösékkel elijesztette.. én és barátnőm tiszta karmolások voltunk..barátnőm kutyusát meg orvoshoz kellett vinni,varrni kellett :/ Szerencsére túlélte.


Na ezt a kutyát sem kíméltem,nem még ha a sajátomra támadott volna rá.Lehet addig rúgnám fojtanám míg meg nem hal vagy eszméletét nem veszti,de ezt már csak akkor ha senki nem jön segíteni és rám marad az egész..


Bár sosem szándékoztam,és nem is akarok megölni egy kutyát sem,szerintem kevés lennék ahhoz,hogy egy 30-50 kg-os kutyát megöljek.Na meg állatkínzók ellen vagyok!!!


De mikor a saját és a kutyám testi épsége veszélyben van,nem leszek elnéző.


Állatbarát vagyok,kutyás szakmában dolgozok.


De azért nem kívánom senkinek sem azt,hogy a szeme előtt cincálják darabokra a kutyáját!


Kérdező szándékosan ne ölj meg kutyát! Paprika sprayt még javaslom vagy dezodort.Elijesztés képpen jó..

2016. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 okrwdw ***** válasza:
0%
Tartsd kutyát, ne macskát. Harcképes kutyát nem fog másik kutya megtámadni.
2016. szept. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó evvel nagy hülyeséget írtál! Jó multkor mentem a két kutyámmal,egy pitbull és egy kangal,a kangalnak ment neki egy németjuhász jelegű kutya!

Mindenkinek wegkéne nevelnie a kutyáját! Vagy úgy sétáltatni h ne legyen baj.

Ha megtámadják a kutyád és nem tudsz mást pl csak ütni,rugni esetleg sulyossan megsebesíted nem kapsz semmit,mert a kutyád védted.

De h tudnád pl megölni??

2016. szept. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos még mielőtt arra gondolnátok, hogy én terveznék vagy tennék ilyet nem, nem erről van szó. Szimplán láttam youtuben egy videót ahol két kutya támadt egymásra és elég szép nép gyűlt ott össze körülöttük. Végig nem néztem a videót mert elég szar látvány volt egy 6-7 kilós kutyára rá ment egy 20 kilós dög na mind1 ne mez a lényeg.
2016. szept. 8. 23:00
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Már ne haragudj, de a bőven állatkínzás körébe tartozó, degenerált aljadékok szórakoztatására szolgáló kutyaviadalnak meg mi a frász köze van a kérdésedben leírt esetnek?


Mindig gazda hibája, ha póráz nélkül sétáltat. Sokan nem fogják fel sajnos, hogy nem a gazdi szabja meg az állatnak, hogy melyik társával szimpatizáljon. Mint más élőlények esetében, lásd emberek, bennük is kelthet unszimpátiát egy másik kutyus, főleg ivarosok esetében. Velünk is volt, hogy a kis tacsink jól kijött az egyik vizslával kiskorában, de kb. másfélév elteltével meg akarták egymást támadni. A megoldás rendkívül egyszerű volt : át megyek a másik oldalra, ha szembe jönnek velünk. Figyelni éremes még a másik kutya faroktartását. Ha merev és feltartja, a tekintetét le sem veszi a másik kutyáról, szaporán vagy lassan, becserkészve lépked, akkor bizony nem barátkozni szeretne. Vagy a szőre, felborzolja-e vagy sem.

2016. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!