Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapásért ki a felelős?

Kutyaharapásért ki a felelős?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Van két kutyám, őket kimondottan házőrzőnek tartom. Tehát nem lehet a kerítésen benyúlni, bejönni, főleg az én engedélyem nélkül.

A kutyát tudtommal nem harapnak, akit beengedek, és összeismerkednek, azzal rögtön haver.

DE! Amikor mennek el a ház előtt a gyerekek, mindig uszítják őket, ütik a kerítést, stb. Ennek hála, ha valaki a kerítés előtt van, azt nagyon vadul ugatják (nem csak úgy tessék-lássék), és elképzelhetőnek tartom, hogy ha benyúl, megharapja.


A kapun természetesen kint a tábla, hogy harapós kutya, mindig kulcsra zárva (hogy ha nekiugrik erőből, ne nyíljon ki), és majdnem az egész tömör OSB lap, a fejét nem tudja kidugni.


A problémám:

Lakik az utcában egy néni, aki rendszeresen sétál erre az unokáival, és a két pici gyerekkel megáll a kerítésnél, és rákezd, hogy "vau-vau, nézd milyen mérges a kutya, vau-vau". A kisgyerekek pedig elég közel állnak a kerítéshez.

Mikor szóltam, hogy jó lenne, ha nem uszítaná a kutyát, és ne álljon közel a gyerek, mindent letagad, ez az út nem járható. A szülőknek is szóltam, mit csinál a néni a gyerekekkel, természetesen ők is inkább neki hisznek, mint nekem. No comment...


Eljutottunk oda, ha csak elmegy a ház előtt, már a kutya ugatásából tudom, hogy ő az (akár egyedül is), olyan szinten gyűlöli a kutya. Főleg a nagyobbik.


Kérdés:

Ha a kisgyerek megbotlik, és megfogja a kerítést (múltok is görkoriban volt, nem tűnt stabilnak), vagy benyúl, és a kutya megharapja, akkor engem felelősségre lehet vonni?

Vagy az a felelős, aki felügyel a gyerekekre, és odaengedi őket a kerítéshez, annak ellenére, hogy a figyelmeztetés kint van?



#kutya #harapás #elmebeteg öreglány #szenilis nagymama #felelősségteljes gyereknevelés
2016. szept. 9. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az a felelős aki a gyermekkel van. Csak sajnos a sok kutya ellenes meg rosszindulatú ember nagyon rátud menni az ilyen dolgokra jön a duma hogy "a kutya vad el kell altatni stb" és van olyan aki sokáig elmegy az ügy érdekében.

Te mindent megtettél tábla kint többször is szóltál. Baja lesz a gyereknek akkor magukra vessenek, de persze ők nem így fogják látni a dolgokat.

Bízzunk benne h nem lesz gond.

2016. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan nem te lennél a hibás, de mégis érdemes lenne a kerítést az utcafronton úgy megcsinálni, hogy véletlenül se tudjon kisgyerek benyúlni.
2016. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyen kint a kapun a figyelmeztetés, hogy harapós a kutya! Én pont elkaptam a napokban egy ilyen nagyit és elmagyaráztam, hogy ha benyúlnak ès a kutyám megharapja őket, akkor hozom az ásót. Azóta nem jártak erre. Primitívekkel csak ítlgy lehet
2016. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kapun kint a figyelmeztetés, és majdnem az egész osb lap. A 2 centis faroston nem tud átnyúlni. De illesztési muszáj hagyni, pl. időnként kimennénk, mondjuk reggel dolgozni, és este haza.

De ennek hála itt-oot van akkora rés, hogy egy kisgyerek pár ujja befér.

2016. szept. 9. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Jogilag nagyon fontos, hogy ne csak felirattal, hanem képpel is ki legyen téve.
2016. szept. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Biztos a szőre. 😂😂😂😂

(Nem olvastam el a kifejtést)

2019. márc. 5. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!