Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretik annyira az...

Miért nem szeretik annyira az emberek keverék kutyákat?

Figyelt kérdés

Felelős állattartás, szaporítók, tenyésztők, törzskönyv, ivartalanítási szerződés, hobby kutya, tenyészkutya... lehet, hogy ezt a kérdést inkább a pszichológiához kéne tennem, nem tudom. Úgy méregetik a kutyákat, mint valami árut, miközben hangoztatják, hogy mennyire szeretik. Szeretik is. Elhiszem. De pénldául egy gyönyörű husky-labi-németjuhász keverék, akinek gyönyörű kölykei lehetnének, a jelleme is remek, iskolába vitték, foglalkoznak is vele, erre ha kiskutyái lennének elkönyvelnék szaporítónak a gazdáját, mert nem törzskönyves és keverék? Nem szaladt el a ló egy kicsit az emberekkel? Nem azokat kéne szaporítónak hívni, akik tényleg ész nélkül szaporítják a kutyákat, vagy még bezárva is tartják kis helyen, ártanak nekik, elveszik a szabadságát, esetleg a kicsik is betegek lesznek? A rendes embereket a tk nélküli kutyákkal minek bántani? Vagy csak én tévedtem rossz helyre, hogy folyton ezt látom? Hogy a keverék kutyának soha utódja se legyen, mert az keverék és hú de felelőtlen a gazdája ha megengedi, hogy egyszer kiskutyái (szép, egészséges, jó modorú kiskutyái) legyenek, és akkor már szaporító. Nem csak azt kéne szidni, aki ész nélkül csinálja, vagy le se szarja az egészet?


Komoly a kérdés, és komolyan aggódom. Valaki légyszives nyugtasson meg, hogy van értelme.

Tessék, lehet vitázni. De megbántani nem akarok senkit, a fórum azért van hogy kérdezzünk, és nem tudom, ilyet kitől tudnék kérdezni.


Várok választ tenyésztőtől, laikustól, gyepistől, magánszemélytől, bárkitől, minél több nézőpontot szeretnék megismerni. Ha lehet, minél jobban kifejtve, és nem leszidva, amiért ilyesmin el mertem gondolkodni, köszönöm!


(A fent említett keverék kutya csak fikció, a példa kedvéért, mielőtt még valaki "meg akarná menteni".)



2016. jan. 5. 12:15
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
18%

Mert sznobbok!


Idehaza a látszat,a kivagyiság a menő! Ha nincs ájfon 6S senki vagy,ha nem BMW-val jársz csicska vagy.


Ezektől mit vársz?

2016. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%

Igenis, szeretik az emberek a keverékeket (én is).

A szaporítókat, hagyjuk, mindenki tudja, miről van szó.

Egyszer véletlenül vemhes lesz: nem viszi el a marhája ivartalaníttatni, hanem leelleti csóri állatot. ez nem felelős állattartás.

Aki nem akarja kiállításra vinni a kutyát, de tk-s kell: én ilyen vagyok. 2 kicsi gyerek mellé nem kockáztatok meg egy menhelyi kutyát (kölyköt sem), aki ki tudja milyen génekkel rendelkezik (főleg az idegi problémákra gondolok.) A tk-snál azért van némi alap, hogy milyen lesz a kutya.

2016. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
7%

"Komoly a kérdés, és komolyan aggódom. Valaki légyszives nyugtasson meg, hogy van értelme. "

Ehun az egyes válasz e! :)


Ez vhogy nem tűnik komoly válasznak a kérdésedre, de legalább szórakoztató. :)

2016. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a válasz.

Már így is több kutya van a világon, amennyinek rendes szerető otthon, és kellő, megfelelő gondoskodás jutna.

A tenyészeteket nyilván nem állítja le senki, hiszen nem véletlenül alkottak meg különféle fajtákat, ezt nyilván fenn kell tartani.


Nem arról van szó, hogy a keverékeket kevesebbe nézik az emberek, de ha valakinek mindegy, hogy milyen kiskutyája lesz és nincs szüksége törzskönyves fajtiszta állatra, akkor menjen el egy menhelyre, vagy keressen fel egy fajtamentő egyesületet és hozzon el onnan egy gazdátal kutyát.


Nem pedig valami otthoni szaporítótól, aki csak úgy megellette a kutyáját mert hogy jaj milyen aranyos kölykök lesznek és még egy kis pénzhez is jut.

Biztosan van kivétel, de nagyon sok ezen kölykök közül előbb utóbb menhelyen köt ki, ahogyan a többi jelenleg ottlévő kutyussal is történt.

A másik, hogy nem olyan egyszerű a "tenyésztés", ahogy sokan gondolják.Keverék kutyák esetében is szigorú orvosi vizsgálatokra lenne szükség mindkét szülőnél, majd folyamatos vizsgálat a kölykök születése előtt, közben, után. Oltások, minőségi táp ésatöbbi.

Ezt nagyon kevés házi szaporító teszi meg.


így ez a válasz - túl sok a rossz körülmények között élő, nem megfelelő kezeléseknek alávetett, majd később elhagyott senkinek sem kellő kiskutya. Ha nem lennének szaporítók (se nagyüzemi, sem házi szaporítók) akkor az emberek rákényszerülnének arra, hogy vagy megvegyék a törzskönyves - azaz igazoltan megfelelően tartott, kezelt stb kölyköket, vagy örökbefogadjanak egyet. Ez lenne a normális.

2016. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Óvatos becslések szerint (hangsúlyozom, ÓVATOS)ma Magyarországon körülbelül 2 millió kutya él menhelyeken, gyepmesteri telepeken, avagy kóborol épp. Kell ennél több magyarázat? Lehet vitázni a tenyésztőkről, az szerintem egy külön téma. Ettől függetlenül aki nem fajtát nemesít tenyésztőként, az nyugodt lelkiismerettel ivaratlanítsa a kutyáját. Ha szerető gazdit is talál bárki a kölyköknek, őszintén kérdem: ennyi gazdátlan kutyus mellé, minek újabb szaporulat? Ennyi a válasz, nem több, nem kevesebb, felesleges (s egyben feleleőtlenség is) ebbe többet belelátni.
2016. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy a gyepmesteri telepeken elaltatott kuyták hozzávetőleges száma 2012-ben kb. 150000, ez éves átlag, az akkor regisztrált 3200 telepen. No comment!
2016. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%

Nekem mindig van 4-5 keverék, befogadott kutyám. Soha, semmi probléma nem volt velük.

Környezetemben, elég sok tenyésztett, törzskönyves kutyatulajdonos van. Még köszönni sem köszönnek, ilyen embernek mint én, aki csak úgy befogad agyonverésre szánt kutyákat.

2016. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Itt senkinek sem a keverekekkel van baja, hanem a felelotlen, gondolkodni nem kepes szaporitokkal. Teljesen mindegy, hogy meleg hazban ellik a kutya vagy a disznoolban, a kolykoknek bizonytalan lesz a jovoje, mig a menhelyeken, gyepmesteri telepeken millio kutya sinylodik. Azoknak kellene eloszor gazdara talalniuk. Nem tovabb gyartani feleslegesen az allatokat.

Nekem is keverekem van menhelyrol most, volt mar tk-s dobermannom es belga juhaszom is, de mindkozul o a legjobb. Bujos, nyugodt, minden allattal, gyerekkel osszefer es raadasul szep is, de eszembe nem jutna keresni neki egy szukat, hogy tovabb orokitse genjeit.

2016. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%

Én imádom a keverékeket. A tenyészés az aktuális feltételek között nagyon kártékonynak tartom (Privát vélemény, de ha kell komoly szakirodalommal tudom alátámasztani).

Egyszerűen arról van szó, hogy minden meg nem született kutya egyel kevesebb kutya a gyepin, vagy valamelyik menhelyen. A keverékek ellen könnyebb fellépni, mint a szaporítók és tenyésztők ellen. Én a tenyésztőknek is csak akkor engednék fedeztetni, ha a várható kölyökszám, már le van foglalózva.

2016. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten szeretem a keverékeket.

Az első kutyánk nekünk is tk-s volt (akkoriban még nem voltak ilyen "horror" árak). Imádtuk, de kölyökkorában több betegség is felmerült, és egy éves korára teljesen, műthetetlenül megvakult - szerencsére jól kezelte a helyzetet, és hosszú életet élt. Szóval nekem hiába szónokol már bárki a szűrésekről meg a genetikai hibák kiküszöböléséről. A keverékek szerintem bizonyos szempontból sokszor előnyösebb genetikájúak is lehetnek, mint egyes túltenyésztett fajták:(

Az viszont igaz, hogy a fajtákat bizonyos meghatározott éghajlatokon, sajátos célra tenyésztették évszázadok alatt, és bár a hobbicélú állattartásban már sem egyikre, sem másikra nincs szükség (sőt, sokszor panaszkodik a gazdi, hogy a kutya miért ás (mert kotorékeb), miért ugat mindig, ha mozgás van (mert jelzőkutya) stb.), a genetikai érték miatt érdemes ezeket a genetikai állományokat megőrizni.

Az emberek többsége meg vagy tényleg fel akar vágni, vagy pl. gyerekkorában nagyon megtetszett neki egy bizonyos fajta, és mindenáron csakis olyat akar.

2016. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!