Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos német juhászom...

5 hónapos német juhászom nevelés ellenére is dominans lett, morog. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Eddig szépen szót fogadott, de egy ideje, ha nem engedek neki valamit morog. Pl, hogy ne vegye a szájába a pórázt séta közben vagy, hogy ne harapdálja a lábam. Harapdál is játékból, de kicsit túlzásba viszi. Nem volt neki sosem engedve egyik sem és az orrára és a fenekére is oda van koppintva mégis ilyen. Ételes táljából, akár a húst is ki tudom venni egy hangja nincs, akkor nem morog. Hogyan lehet még jobban szófogadásra bírni? Most hogy kezdenek beindulni a hormonok a kapuban sem ül le szépen, hanem elmegy szaglászni. Ivartalanítás segítene? Bár nem nagyon szeretném.
2016. szept. 11. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szeretnéd? Persze segíthet, de most kamaszodik. Sok mindent "elfelejt" szelektíven amiket eddig tudott. Továbbra is kitartóan és következetesen kell nevelni.
2016. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már nem baba annyira, kezd visszadumálni.

Hogyan neveled? Orrára, fenekére koppintás lehet, hogy játék neki. Ez nem igazán célravezető.

Mivel úgyis munkakutya, ideje lenne elkezdeni vele a kiképzőpályát látogatni. Most még oviba, aztán nemsokára kezdődhet a munka is. :) Ott hamar elsajátítod, hogyan neveld hatékonyan, és hogyan tiltsd a nemkívánatos viselkedést.

2016. szept. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban szerintem teljesen normális, hogy próbálgatja, előrébb tud-e kerülni a rangsorban. Tüzelési időszak van, lehet, hogy az is "rátesz" a viselkedéssel kapcsolatos problémáira, önfejűségére, ha szuka, ha kan.

Ha következetes vagy és határozott, hamar fog jönni, hogy nem körülötte forog a világ, jobban jár, ha engedelmes lesz.

Én még várnék kicsit az ivartalanítással.

2016. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Nem is nagyon akarom ivartalanítani. Inkább csak szeretném ha nem ő lenne a főnök. De majd akkor megoldjuk, meg hagyok neki egy kis időt. Tudna valaki nekem konkrétumot mondani neveléssel kapcsolatban, ha az orra és fenékre koppintás nem elég, akkor mit kellene konkrétan csinálni, mikor rossz?
2016. szept. 11. 10:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ha valami olyat csinál amit nagyon nem kéne megfogod a grabancát és lenyomod a földre, igen drasztikusan hangzik, de működik és nem fog kevésbé szeretni a kutyád, csak ezzel kifejezed, hogy TE vagy a falkavezér a kutyák ismerik ezt a fajta viselkedést) vagy ráfogsz a szájára ez is ilyen doinancia kimutatása. Nekem az első módszer vált be (jövőhéten lesz 5 hónapos a németjuhász szukám és már most elég jól nevelt kortársaihoz képest (járunk vele oviba 2 helyre is és ott látom))
2016. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!