Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie tulajdonosok!...

Border Collie tulajdonosok! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kertes házunk van és egy 6 éves gyerkőcünk.Tapasztalatot illetve tanácsot kérnék ehhez a fajtához.Volt már kutyánk egy németjuhász(munkavizsgás,amire én készítettem fel)de ő már idős volt és egy éve sajnos nincs közöttünk,tehát kutyás tapasztalatom van.Kérem csak azok válaszoljanak akiknek konkrétan ilyen fajta kutyájuk van.Előre is köszönöm!
2010. ápr. 22. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van időd vele foglalkozni, miért ne? DE: csak genetikailag öröklődő betegségekre szűrt, tenyészszemlés, kiállított szülőktől vegyél, törzskönyves kölyköt. Én a munka vonalat preferálom inkább, tehát nem árt, ha a szülőknek minimum ösztönpróbájuk is van. Akiket szívből ajánlok neked:

[link]

[link]

2010. ápr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem border collie-m van, egy 11 hónapos kislány!

Nagyon szeretem, rengeteget kellett küzdenem a szüleimmel érte, de megérte, csodálatos kutya! Tényleg nagyon értelmes, nagyon könnyen tanul, az én Mayám már tudja az alapokat (ül, fekszik, stb.) ezenkívül forog egyhelyben, fekve, és pacsit ad mindkét mancsával. Nagyon energikus, ez is igaz. Nálunk sem első kutya, már van egy 6 éves golden retrieverünk, és hát ég és föld a két kutya, hihetetlen energiája van a bordernek. Én rendszeresen járok vele futni, 10-12 km-ereket simán lefutunk, ő még akkor is olyan lelkes, amikor én már rég kifulladtam!

Ja és mi is kertes házban lakunk!

és jövőhéten megyünk kutyasuliba is!

2010. ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Írj nekik, bármikor elmehetsz kennel látogatásra és nagyon szívesen elmondanak mindent a fajtáról, a kutyákat is megnézheted, Evelinnél még munka közben is.
2010. ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerkőc és a kert szuper. A legfontosabb, amit tarts szem előtt, hogy egy ilyen kutya nagyon igényli a foglalkozást, önmagában a mozgásigényét kielégíteni nem biztos, hogy elég, kifejezetten vágyik feladatokra, melyeket a gazdájával együtt hajthat végre. Ez egy remek tulajdonsága és kár volna figyelmen kívül hagyni :) Terelés, agility, obedience, frisbee, bármi jöhet.


Javaslom, hogy nézz körül a kennelben, ahonnan a kölyköt szeretnéd, ismerkedj meg a szülőkkel. Csak olyan helyről hozz kutyát, ahol a szülők szűrtek, a kölyköket pedig törzskönyvvel, oltva adják. Sajnos van néhány fajtára jellemző betegség, de így ezek miatt valószínűleg nem kell majd aggódnod.


Én is javaslom a fenti két kennelt, továbbá:

[link]

Itt egy félig munkavonalú szuka kölyök még gazdit keres, de hamarosan újabb kölykök várhatóak.

2010. ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ilyen hamar válaszoltatok!...:) Folyamatosan tájékozódom erről a fajtáról,de egy valami aggaszt,és az a kert felásása...
2010. ápr. 22. 18:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát arra van okod..Nálunk ugyan nem ásta fel a kertet, mert, amíg nem vagyunk itthon, a ház előtti "kertben" van, ami térkövezett, de a hátsókertben fű már így is alig van, újra kell telepíteni, de megvárjuk, hogy kicst benőjön a feje lágya, mert addig felesleges, sokat labdázunk :)
2010. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ehhez nem tudok hozzászólni, mert én lakásban tartom. De lent a parkban szokta csinálni, ha épp nem vele labdázom, hanem szóba elegyedek valakivel, akkor neki kezd ásni, csak hogy kiprovokáljon egy kis labdázást... :) Én amúgy elégedett vagyok vele, nagyon könnyen nevelhető, bár már második kutyám. Az biztos, hogy rengeteget kell foglalkozni vele, a mozgás az egyik része, de főleg szellemileg.
2010. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
A kert felásása engem is nagyon aggaszt,de sajnos ez van. Vagy kutya vagy kert,választani kell. Minden módszert kipróbáltunk,a kutya székletét tettük a gödörbe,de ugyanugy ásott,sőt még jobban több helyen.
2010. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs borderem csak lesz:) Mis is kertes házban lakunk, nagy kerttel.

Az előző hozzászólónak írnám, hogy én azt olvastam, hogy ha nem foglalkozunk vele eleget , akkor tlál magának elfoglaltságot..Pl: Kert felásása..

2010. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!