Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus szeme begyulladt,...

Kutyus szeme begyulladt, alaszkai malamut a fajtája, mivel tudok segíteni neki? Kamillatea vagy ilyesmi jó lehet rá?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mitől gyulladt be? Mi a tünet?

Inkább állatorvost javasolnám. Enyémnek is volt szemgyulladása a portól, kapott rá receptre kiváltható szemkenőcsöt. Óvatosan a házi praktikákkal, pláne ha nem tudod az okot, mert könnyen ronthatsz a helyzeten.

2010. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amíg elviszed dokihoz, addig, mert kiszárítja a szemét - mi septosylt kenünk, ha begyullad a szeme, vény nélküli, doki ajánlotta....vagy tetran-t de azt fel kell íratni az állatdokival
2010. ápr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet sokan lefognak pontozni, de a mi kutyánknak nem rég minden reggel fehéreszöldes csipa jött ki a szeméből jó nagy adag, gondoltuk hogy azért mert mindig földet ás, de csak az egyik szeme volt olyan., és mi kamillateával kezeltük. Majd párnapra rá, észrevettük a bolhacsípéseket, így egyértelmű volt, hogy a bolha miatt, egyből lekezeltük másnapra minimális volt a "trutyi" a szemébe, 3 napra semmi. Szóval nálunk ez miatt volt olyan a szeme. Tiednek mik a tünetek?

Azt még hozzátenném, hogy volt rajta csepp, és ennek ellenére. Azóta kiltixet használunk és semmi gond.

2010. ápr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

19:00 vagyok.

Az lemaradt, hogy azért volt a bolhától olyan a szeme, mert a bolhák a gerinc vonalán esznek, és a szemükből isznak, ezért gyullad be. Undorítóak...

2010. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gennyes szegénykém szeme! De nagyon, nagy adag van neki mindig reggelre, most mire hazajöttem, megint, alig tudja kinyitni! Akkor orvos lesz:( Köszönöm nektek!
2010. ápr. 22. 19:03
 6/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Kötőhártya gyulladás. az északi fajták hajlamosak rá.

Orvos ad rá szemcseppet. Ne kezelgesd otthon semmivel, mert nagyobb bajt csinálsz. Kamilla csak lemossa a csipát, nem szünteti meg a gyulladást. Én is próbáltam egyszer itthon kezelgetni a kutyát, az lett a vége, hogy összeragadt a szemhéja és vérzett. A szem különösen érzékeny szerv, nem szabad kisérletezni vele.

2010. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp állatorvos.

A kamilla tea megnyugtatja az irritált szemet, meg meglazítja az odaszáradt csipát, de ha baktériumos fertőzés, azzal csak szana-széjjel kened rajta a bacikat, meggyógyulni nem fog tőle.

2010. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!