Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy egy mudi meg tudja őket védeni?

Figyelt kérdés
8-15 kg között van a súlya, kistestű kutya. Nem igazán tud komoly sérülést okozni. De még a standard szövegében is ez szerepel: " Kitűnő őrző-védő, sport-, és kísérőkutya. Házőrző, és jelzőkutya." Ebből a sport- és kísérőkutya meg a jelzőkutya lehet igaz ...Tudok olyat, aki amiatt választaná, mert sportolhat vele ÉS meg tudja védeni, szóval mindkettőt várja tőle. Szép, okos és hűséges kutya, de nem védőkutya. A csipkedésével nem tudja megvédeni a gazdáját ...

#őrző-védő #mudi #védőkutya
2016. szept. 13. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A mudi közép méretű kutya.

Nem azt hisztik tudják. Egy jól kiképzett mudi megvédi gazdáját,annak családtagját,gazda kisgyermekét,egyéb háziállatot. Nagyon hű és odaadó fajta. Valószínűleg nem tudod,hogy az akkor még Magyarországon igen elterjedt farkasoktól védték a nyájat,illetve gazdáikat. Gondolom téged még nem támadott meg mudi. Én öv-s kutya iskolába járok a kutyimmal,és hiddel,a mudi nem csak csipkednek. Nyíván nem terminátor,de gondolj bele:

Sokan,akik felelőtlenek a BC-ra is panaszkodnak,hogy harapós.

2016. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hm, akkor biztos halucináltam az összes alkalmat amikor a mudijaim megvédtek, megyek szólok is nekik hogy tévedés volt. :D Ah, azok a szép idők, amikor pl. sírva szaladt el egy sötétben zaklató egyén, hogy "ő csak meg akarta simogatni"... :D Tudod a kulcs az, hogy a támadók nagy százaléka nem egy nyakig felfegyverzett, profi navy seal, hanem csak egy kis lúzer suttyó. :) Onnantól meg csak egy olyan kutya kell aki értelmezni tudja a helyzetet és hajlandó cselekedni.

Ilyen alapon meg a nagytestű kutyák sem tudnak megvédeni, mert azt már rég megállapították, hogy az mezei őrző-védő kiképzésnek (de még a profi versenykutyáknál is) semmi köze a valósághoz, és sok őrző-védős kutyának gőze sem lenne mit tegyen éles helyzetben, civilek meg másmilyen képzéshez nem igen jutnak hozzá. Sőt ilyen alapon akkor szolgálati kutyák sem kellenének, mert a legprofibbat is le lehet lőni egy perc alatt... Ezzel azt akarom mondani, hogy semmi sem tökéletes, de valamennyi hatása van. Amúgy meg mindenféle kutyát vesznek téves célokkal, szerintem az pl sokkal szánalmasabb amikor labradorral akarnak házat őriztetni meg ilyenek.

2016. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisközepes, karakán, magabiztos kutya is félelmet tud kelteni, ha tényleg olyan fellépése van.
2016. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, még annyi, hogy annak van az egyik legnagyobb hatása, hogy nem nézik ki belőle. Csak egy kis béna/cuki kutyusnak gondolják. Így sokkal nagyobb az ijedség.
2016. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam én már olyat is, hogy egy csivava védte meg a gazdáját egy pitbulltól (vagy hasonló)
2016. szept. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kislányt (Amerikában,még szobrot is állítottak neki) a tacsija védett meg egy bullmasztifftól.

Ezek a kutyák pedig nagy,mély hanggal ugatnak. Egy kis nyápic elijesztésére ez több,mint elegendő. De persze nem csak csipkednek.

2016. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ezek a kutyák rész már a mudit örvendezteti :)
2016. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Különösen a 2-es válaszadónak. Meggyőztél. :)
2016. szept. 16. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!