Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A borostyán tényleg mérgező a...

A borostyán tényleg mérgező a kutyáknak? Ha vannak kutyáim akkor ne futatsak ilyen növényt a kerítésre?

Figyelt kérdés

2016. szept. 13. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A natúr borostyán nem. Van úgynevezett "poison ivy", ami viszont mérgező, de nálunk szerencsére nem őshonos.
2016. szept. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
23:02, két kutyám van már 10+ éve, és a kerítést meg a szomszéd falat is úgy három rétegben növi be a borostyán. Mái napig semmi bajuk.
2016. szept. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Évtizedek óta van kert és van borostyán. Voltak, vannak kutyáim, de egyik sem evett borostyánt.
2016. szept. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Trafó1 ***** válasza:
A kutyák nem esznek borostyánt, nálam is tele van a kerítés borostyánnal.
2016. szept. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva van. A kutya veszélyes a borostyánra.

Már régóta szeretném befuttatni a kerítést, de valahogy a pitem mindig tesz róla, hogy nem legyen borostyánunk...


AMúgy a kutyáid megennék a borostyánt?

2016. szept. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az amstaffom szinte mindennel játszik amit talál, de a növényeket nem szokta bántani. Viszont lesz nemsokára egy jagd kölyök kutyám is és nem tudom mit fog csinálni a növényekkel.
2016. szept. 14. 09:44
 7/9 anonim ***** válasza:

A borostyánnak elsősorban a termése mérgező, azaz a bogyói, kisebb mértékben a levele. Én mikor kölyökkutyám volt, leszedegettem a terméseket. Ha a leveles szárat kicsit megrágcsálják, attól nem szokott bajuk lenni, azok nem tartalmaznak valószínűleg olyan mennyiségben toxint, persze ha látod, hogy rágja, le kell tiltani.

De ha nyugtalankodnál, vagy esetleg kistestű kutyusról van szó, akkor az a legbiztosabb, ha hagyod a borostyánt.

2016. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha a levele nem káros akkor hozok. Más örökzöld kúszó növény szerintem nincs ami ilyen könnyen szerezhető (erdőben szedek). Azt olvastam, hogy 20 cm-enként kell ültetni, ez igaz?
2016. szept. 14. 12:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Nalunk is volt borostyan gyerek koromban de a kutyaknak nem volt baja sosem. Pedig volt kolyok is.
2016. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!