Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagytestű kutyáknak is árt...

A nagytestű kutyáknak is árt a lépcsőzés?

Figyelt kérdés
ahogy látom, általában ők szinte csak felsétálnak a lépcsőkön, a kistestű kutyákkal ellentétben, akik meg felszökdécselnek. így nem tudom hogy a nagytestű kutyáknak is árt-e a lépcsőzés, hiszen nem olyan megerőlető nekik.
2016. szept. 15. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem árt nekik. A kistestűeknek is csak akkor, ha hosszabbak, mint pl. a tacsi.
2016. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
de még mennyire hogy árt... ha huzamosabb ideig pl. panelben él és napi 3-4 szer fel-le sétál 2-3 emeletet pár év alatt tönkre mennek az izületei.
2016. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Bizony a kiskutyáknak csak akkor ha kicsi lábú vagy nagyon hosszú(basset hound , tacsi) de a nagyoknak az izuleteik , gerincuk meg mindenuk tonkre megy
2016. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de hogy megy tönkre a nagy kutyáknak az izülete, ha egyszer nem is veszi úgy igénybe, nem kell hozzá ugrálnia, szökdécselnie, stb? (nem vagyok szakértő, csak érdekel:D)
2016. szept. 15. 22:29
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Azért mert a lépcsőt nem kutyáknak találták ki. A lépcsőn lépkedve úgy lép ahogy természetben soha nem csinálná. Teljesen máshogy helyezkedik a súly és elkopnak a porcok, tönkremennek az izületek.
2016. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

#5: Felkeltetted a kivancsisagom, akkor ezek szerint az embert ugy talaltak ki, hogy termeszetben is tudjon lepcsozni akar 4 emeletenyi magassagot is?


Van egy termeszetes kopasa a dolgoknak, bizonyos dolgok ezt megygyorsithatjak (akar a lepcsozes), de kapni rengeteg keszitmenyt, ami pont ezt hivatott lassitani esetleg ellensulyozni. A kutyaim eleg sokat ugralnak futnak, birkoznak egyszoval igencsak igenybe vannak veve azok az izuletek, de a jominosegu tap es nemi taplalek kiegeszito (fel eves orvosi kontroll mellett) eddig nalunk nem okozott gondot se a kicsinek (10kg) se a nagynak (30kg) napi 3-4 emeletezes.


Azt nem allitom, hogy jot tesz, de nekem senki nem magyarazza meg, hogy masfel-ket ora ugralas, szaladgalas az jot tesz de 30 lepcsofok megmasza dramai karokat okozna. Biztos vagyok benne vannak fajtak(kutyak), amik hajlamosak, de altalanositani szerintem nem lehet.

2016. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, 3. emeleten lakunk, nagytestű keverékünk van 7 éves, és köszöni, az ízületeivel semmi gond, pedig napi 3-4 alkalommal végigmássza a lépcsőket le-föl.

A kisebb testűeknek sokkal jobban árt.

2016. szept. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a domboldalon fel-le gyaloglás nincs olyan messze a lépcsőzéstől, mint gondolná az ember...
2016. szept. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!