Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek Bullmasztiffot ettől a...

Vegyek Bullmasztiffot ettől a tenyésztőtöl?

Figyelt kérdés

Bullmasztiffot szeretnék venni mert az előző kutyusomat el kellett altatni kb 1 1/4-éve ő egy mopsz volt, és most jött el az ideje hogy vegyek egy másik kedvencet.Akitől venném van egy bullmasztiff tenyészpárja de szerintem nincs fennt a neten mint kennel.Szépek a kutyák, foglalkozik velük, nem kennelben vannak tartva,szép a háza szép a kertje tehát igényes és nem egy szaporító.Igaz én csak a fiával beszéltam eddig ő konkrét árat nem tudott mondani mert az apja a tenyésztő, azt mondta hogy 120.000 huf egy kutya de nem tudja biztosra és kell-e hozzá törzskönyv? mert ha nem akkor olcsóbb, meg mivel ismer ezért lehet hogy mégolcsóbb?.Mivel én itt olvasgattam hogy olyan tenyésztő nincs aki törzskönyv nélkül ad el kutyát ezért a kérdéseim azok lennének hogy:


Megbízhatok benne és nyugodtan vegyek tőlük kutyát?


Ha igen akkor milyen papírokat kérjek a tenyésztőtöl hogy egészségesek a kutyái?(diszpláziára meg a többi lehetséges betegségről vagy akármi más fontos papírt)


Mire figyeljek?


Nem ide tartozik nagyon, de még egy kérdés hogy tényleg keveset élnek ezek a kutyák?Csak azért mert olvasgattam neten és két helyen azt írták hogy 8 éveket szoktak élni ami nem sok.


Igazából tényleg szépek a kutyák főleg a hím kutya akkora feje van mint egy medicin labda:)a nősténynek nincs akkora feje de az is elég nagy.ha kell e-mailben tudok küldeni képet a kutyákról meg egy két kölyökről is.


Köszi előre is fontos lenne.


2010. ápr. 22. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát pl kérd el a szülők igazolását a vérvonalról vagyis a származási lapot az így néz ki:

[link]

ellenőrizd, hogy a szülőknek nem azonos e az apjuk anyjuk..és így tovább

illetve győződj meg róla, hogy a szülők kézzelfogható törzskönyvel rendelkeznek


aztán itt van ez akis tanulságos történet hogy miért és mire figyelj:

" Sajnos nagyon gyakran találkozunk olyan esettel, amikor a tenyésztő átveri a jóhiszemű kutyavásárlót. Tipikus példa erre az alábbi történet:

Lelkes kezdő kutyatartó elhatározza, hogy uszkárt szeretne vásárolni. Felkeresi azt a ,,tenyésztőt”, aki egy kutyás magazinban a legolcsóbb áron hirdette a kölyköket. Elutazik jó messzire, kiválasztja az alomból a neki tetsző kölyköt. Az alom természetesen törzskönyvezett, a tenyésztő azt állítja a tulajdonosnak, hogy a törzskönyvet postán elküldi majd, mert még nem érkezett meg. A kiskutyát rögtön viheti magával a vásárló, miután kifizetett érte 60 ezer forintot. A vásárló boldogan hazatér a kölyökkel, elviszi állatorvoshoz. Megmutatja az oltási könyvet, amit a tenyésztő adott neki, ekkor még az is kiderülhet, hogy az oltás érvénytelen, se aláírás, se pecsét rajta. Azaz a tenyésztő valahonnan szerzett egy matricát, vagy kétséges minőségű oltóanyagot-Az oltóanyagot folyamatosan hűtőben kell tárolni!!!!- és vagy csak ragasztott, vagy ,,oltott” és ragasztott. No comment.

A kölyöknek 1 hónap múlva megérkezik a törzskönyve. A tulajdonos legközelebbi látogatása alkalmával meg is mutatja az állatorvosnak. Ekkor kiderül az, amit az állatorvos már az első alkalommal is sejtett. A törzskönyvnek és a kölyöknek semmi köze egymáshoz!!! A tenyésztő a kölyök vásárlásakor megmondta a gazdinak a kutya törzskönyvi nevét, mivel első alom volt, így a tulajdonos tisztán emlékezett rá, hogy ,,A” betűvel kezdődött. A törzskönyv egy ,,C” betűs utónevű kutyáé. Ezen kívül nem stimmel a születési dátum sem!!! De ami még megdöbbentőbb, az az, hogy a törzskönyvön látni egy tetoválási fogó lenyomatot, azonban a kölyökben nincs tetoválás!

Összegzés: A vásárló kifizetett 60 ezer forintot egy olyan kölyökért, aminek a származása teljesen ismeretlen, becsapták, hiszen egy másik kutya törzskönyvét küldték el neki. Különösen vakmerőnek tűnik a tenyésztő, hiszen a vásárló már az elején jelezte, hogy valószínűleg kiállításra is fog járni a kutyával.

Számos ilyen és ehhez hasonló esettel találkozunk nap mint nap.

Hogy Önnel ne történhessen ilyen, röviden összefoglaljuk, hogy mi a törzskönyvezés módja Magyarországon és ennek alapján mire kell figyelni a vásárlónak a kölyök vásárlásakor.

A tenyésztőnek jelenleg még lehetősége van annak a ,megválasztására, hogy a kölykökbe microchip, vagy tetoválás kerüljön. Az alombejelentő lappal együtt jelzi szándékát a MEOE felé. A MEOE nem a tenyésztőnek küldi ki a törzskönyvet!!! Ha az alom chipelve lesz a törzskönyvet és a mikrochipeket is a tenyésztő állatorvosának küldik ki! Az állatorvos bechipeli a kutyákat, érvényesíti a törzskönyvet a chipszám ráragasztásával, és pecséttel. Ezt követően adja át a törzskönyveket a tenyésztőnek!

Ha az alom tetoválva lesz, akkor azzal a különbséggel zajlik a dolog, hogy a tetováló mesternek küldik ki a törzskönyveket és csak a tetoválás után fog a tenyésztőhöz kerülni!

Tehát ha a tenyésztőnél már a vásárláskor ott vannak a törzskönyvek, akkor azokon szerepelnie kell egy chipszámnak vagy egy tetoválásnak. A chip meglétét általában nem tudják ellenőrizni a vásárlók, de a tetoválást csak meg kell nézni! Ha minden stimmel, akkor a törzskönyvvel is minden rendben van. Ha viszont a tenyésztő olyan törzskönyvet ad át nekünk, amin nem szerepel sem chip, sem tetoválás, vagy szerepel, csak a kiskutya nincs megjelölve, akkor valami nem stimmel!

Abban az esetben, ha a tenyésztőnél még nincsenek ott a törzskönyvek, de a hivatalos eljárást követi, akkor két dolog történhet. Vagy nekünk kell visszavinni a tenyésztő állatorvosához a kutyát, aki majd chipeli és átadja nekünk a törzskönyvet, vagy ha nagy a távolság, szerencsés esetben van arra mód, hogy a saját kölykünk törzskönyvét a saját állatorvosunkhoz küldessük, és majd ő fogja megjelölni a kölyköt és átadni a törzskönyvet.

Az a változat, amikor az eladó kijelenti, hogy majd elpostázza a törzskönyvet és azzal készen vagyunk, bizony alapos gyanúra ad okot, hogy probléma van! Ilyenbe senkinek sem szabad belemennie!


az a baj hogy nem tudom pontosan, hogy egy bullmasztiffnak milyen szűrések ajánlatosak(mivel ez fajtánként válzotó lehet), de ha bármilyen állatorvost felhívsz biztosan megmondja neked nem fog hülyének nézni még meg is dícsér hogy tájékozódsz vásárlás előtt.

2010. ápr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.amit én tudok betegséget a bullmastiffnál a diszplázia de úgytudom ez minden nagyobb testű kutyánál előfordulhat.a tenyésztő egyébként nem szaporító, azt meg tudnám különböztetni egy tenyésztőtöl mert a mopszunkat egy szaporítótol vettük volt is mindig vmi baja szegénynek,(ettől függetlenül nagyon szép és aranyos és szeretnivaló kutyus volt) csak akkor még kisgyerek voltam nem azzal foglalkoztam hogy kitől vesszük, a szüleim meg nem néztek utána hogy "hogyan kell kutyát venni".ebből kifolyólag most biztosra szeretnék menni kutyavásárlás terén.
2010. ápr. 23. 00:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen sajnos az ilyen nagy, "extra" kutyák nem élnek sokáig. Mivel természetes körülmények között ekkora és ilyen méret nem alakulna ki. Sokkal megterhelőbb neki egy ekkora testet "üzemeltetni".

Épp ezért még fontosabb hogy jó helyről vedd, mert az ilyen fajtákra jobban kell vigyázni.

2010. ápr. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem már eleve az rosszul hangzik, hogy "tenyészpár". Valamire való tenyésztő legfeljebb nagyon indokolt esetben hoz le két almot ugyanazon szülőpártól, általában a szukának más kant szoktak keresni, a saját kannal pedig más szukáit szokták fedezni. Szóval én olyantól nem vennék kiskutyát, akinek van egy tenéyszpárja és állandóan azokat pároztatja.
2010. ápr. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnos nem mindig egyertelmu, hogy tenyeszto, vagy szaporito. Olyan is sokszor van sajnos, hogy majdnem mindent ugy csinal, mint egy tenyeszto, esetleg meg tenyesztonek is tartja magat, csak eppen nem vegez rendes munkat, es az ilyeneket sajnos csak egy nagyon gyakorlott, vagy egy nagyon felkeszult ember tudja megallapitani.

Most csak egy peldat mondok, ami engem nagyon szokott zavarni. Van egy tenyeszto, aki latszolag mindent rendben csinal, szepek a kutyai, de felajanlja, hogy ha nem kersz torzskonyvet, akkor olcsobban megkapod. Na, ez nalam kiveri a biztositekot! T.i. meg annak a kutyanak is torzskonyvet kell kivaltani, amelyik szinhibas, tehat nem tenyesztheto. A torzskonyv nem opcio, hanem a kutyahoz tartozik. A magyarazatot ebben nem kell keresni, csak annyi, hogy egy lelkiismeretes, gondos, preciz tenyesztonel ez az irat nem kerdes. Hozzatartozik a kutyahoz es kesz. Szoval, ahol ilyen valasztas ele allitanak, ott biztos mas gondok is vannak, csak en nem vettem eszre, vagy csak siman erkolcsi bajok vannak nala.

Azzal kapcsolatban, hogy a tenyesztonel is lehet diszplazias kutya, annyit tudok mondani, hogy bar ez igaz, meg a legjobb tenyeszetben is elofordulhat, azt hozza kell tenni, hogy egy JO tenyeszto garanciat vallal a kutyaira, az ilyen esetekre. Tehat szokas kerdese, hogy masik kiskutyat valaszthatsz, vagy penzt visszaad, allja a kezelest, stb.

Tenyeszto kereses kozben erre is mindig kerdezz ra. En nem vennek olyan helyrol, ahol nem adnak garanciat, mert igenis, vallaljon felelosseget a munkajaert!

Szoval annyit mondanek, hogy errol a helyrol nem vennek kutyat, mert:

- egy tenyeszparja van, pedig altalaban egy gyakorlott, jo tenyesztonek 5-10 kutyaja szokott lenni, mert mindig mas kutyatol hoz le almot. (Nagyon fontos, hogy egy szukat egy elles utan legalabb egy evig(vagy masfel?) hagyni kell pihenni.

- Felajanlottak, hogy olcsobban adjak torzskonyv nelkul. Ezt szemetsegnek es undorito erkolcstelensegnek tartom.(amugy a torzskonyv egy kutyara kb 5-10 ezer ft, de az ilyen erkolcstelenek 20 ezret is megkernek a dokumentumert.)

- Manapsag mar minden tenyesztonek van internetes honlapja meg akkor is, ha idos emberekrol van szo, mert akkor segit nekik a rokonsaguk.

Azt irtad, hogy "igenyes es nem egy szaporito". Az en velemenyem az, hogy lehet, hogy nem kimondottan szaporito, de nem is tenyeszto. Csak egy erkolcstelen banda.

Utoljara meg azt elmeselem, hogy egyik rokonomek egy ismert embertol vettek kutyat. Ismert volt, mert gyonyoru kutyai voltak es az eladottak is gyonyoruek. Mivel en is olyan kutyat szerettem volna, mint amilyet ok vettek, elkertem a pasas cimet es telszamat, mert kiderult, hogy nincs honlapja. Egy kicsit ki is kerdeztem rokonomat a reszletekrol. Kiderult, hogy a pasinak nincs bejegyzett kennelneve, nem ad garanciat a kutyakra, torzskonyv nelkul 60, torzskonyvvel 80-85ezer, es a kiskutyat mar 6HETES koraban eladja!!!!! Szerintem meg adasveteli szerzodes sem volt, azt is megkerdojelezem, hogy chipelve vagy tetovalva voltak-e a kiskutyak.(Ezt konkretan most nem tudom.)

Van jo sok szukaja es minden lehetseges idoszakban paroztat egyet, hogy egesz evben lehessenek kutyai. A vasarba jar eladni oket, azt mondja "ugy viszik, mint a cukrot".

Szoval egy erkolcstelen szemet ember, hiaba vannak gyonyoru kutyai. Mi van, ha egyszer olyan kutyat ad el, ami betegre sikerult, de csak kesobb derul ki? Biztos vagyok benne, hogy le fogja tagadni, hogy tole szarmazik. De ez csak a bajnak egy apro resze. Aki valamiben erkolcstelen, az barmiben lehet az, nem lehet egy ilyen emberben bizni.

En kulfoldon vettem kutyat, 400ezer forintba atszamolva, de itt az eletszinvonal is jobb. Magyarorszagon egy ilyen kutya egy ilyen tenyesztotol 100-150 ezer lehet kb. En igy kaptam meg a kiskutyamat:

-torzskonyv

-oltasi konyv, benne a korahoz aktualis oltasokkal, feregtelenitessel, valamint igazolas arrol, hogy az utolso latogatas az orvosnal nem volt tobb, mint egy hetes. (nem szabad tobbnek lennie egy hetesnel.)

-Adasveteli szerzodes

-Egeszsegugyi garancia, tehat, ha kiderul, hogy a tenyesztesbol adodo betegsege van a kutyanak, akkor valaszthatok masik kiskutyat, vagy penzvisszafizetes.

-Chip es regisztracio

-Egeszsegugyi biztositas volt ra kotve, ha valami baja van, orvoshoz kell vinni es ellatni, akkor a biztosito fizet.

-8 hetesnel nem volt fiatalabb

-kezdo csomagot kaptam: egy keves tap a megszokottbol, fesuk es kefek, egyeb kiegeszitok, meg porazt is adott, mar nekem is kinos volt, annyi mindent segitett.

-Kaptam egy DVD-t, ami a hivatalos kennelklubtol szarmazik

-Egy eves ingyen tagsagot kaptam a klubnal

-a hivatalos, havonta megjeleno magazinukkal egyutt.

Ja es eletreszolo kapcsolattartas a tenyesztovel, barmikor hivhatom, kereshetem, ha problemam vagy kerdesem van.

Amikor meg csak erdeklodtem kiskutyak felol annak idejen, akkor nem csak az arat irta meg e-mailben, hanem alaposan kikerdezett: Mivel foglalkozom, ki lenne otthon a kutyaval az elejen, amig nem lehet egyedul hagyni, varosban lakom, vagy kulvarosban, hazban, vagy panelban, stb, volt-e mar valaha kutyam, ismerem-e ezt a bizonyos fajtat.

Tehat akarkinek nem adja oda a feltett, imadott kutyait, csak biztos kezekbe.

Te is valami ilyesmire torekedj! Sok sikert!

2010. ápr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező !


Erről a helyről ÉN nem vennék kiskutyát !

Ők nem Tenyésztők , már csak abból tudni , mert egy tenyésztő nem kérdezi meg hogy kérsz -e Tk-t vagy nem !


Tk. minden kutyához jár,még ahhoz is amelyikről a Tenyésztő tudja hogy hibás esetleg, mivel minden alomban lehet szinhibás, sérves, foghibás kölyök ( Bár ritka esetben ) !


Ő hozzájuk is ad Tözskönyvet , de az Adásvételi szerződésben kiköti hogy x hónpos korig ivartalanítanod kell a kutyust !


Mert nem Tenyészthető !

De ez a Te egyedüli döntésed , azt mondom ha kicsit raksz még hozzá , biztosan kapsz Igazi Tenyésztőtől olyan kutyust amilyenre vágysz !


Nem példázok , pedig tudnék én is , de már előttem is írtak néhány elég szomorú átverést !


Nézegess , és ne vedd meg az első kölyköt amivel találkozol , bár nagyon "csábítóak" azok az édes kis kölykök , de gondolj arra hogy Te egészséges kölyköt akarsz :)


Néhány Kennel:


[link]

Amiket azért kérdezz meg ha mégis érdeklődsz náluk:


Törzsköny , Tenyészszemle (MINUMUM) mindkét szülőnél , esetleg több kiállítási eredmény , DP.szűrés , nem tudom Masztiffoknál milyen betegségek vannak (Bocs) azok szűrései , Hányadik alom , esetleg referencia kölyköket mutatna e,adásvételi szerződést írtok e , Garanciát ad e a kölyökre .... stb... !


Üdv !

2010. ápr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Már előttem jó hosszan , de pontosan leírták a lényeget mire figyelj oda ! Ezért írtam a Stb-t .....!


Üdv!

2010. ápr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

értem és köszi a segítséget mindenkinek.én a tenyésztő fiával beszéltem csak eddig ő mondta hogy mennyi az ára kb és hogy kell-e törzskönyv vagy sem. én nem tudok róla hogy lenne honlapjuk de ettől függetlenül lehet hogy van majd megkérdezem.


Melyik itthoni kennelt tudnátok ajánlani ahol rendes épkézláb kutyákat lehet venni?


köszi előre is.

2010. ápr. 23. 11:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Igazából végig sem olvastam. Már ott elbukik nálam, hogy megkérdezi, hogy kell-e törzskönyv. Ez nem tenyésztő. A gyerekemet sem hozom el anyakönyvi kivonat nélkül. Törzskönyv nélkül nem lesz bullmasztiffod, csak egy típusos keveréked.

Innentől bármi másban is saras lehet, a beteg kutya pedig rengeteg szomorúságot tud okozni.

2010. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen de én nem konkrétan a tenyésztővel beszéltem hanem a fiával de ő meg lehet hogy rosszul tudja, de azért köszi:)
2010. ápr. 23. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!