Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám minden hónapban...

A kutyám minden hónapban beteg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 éves törpeuszkárom van, január óta állandóan beteg, eleinte havonta kétszer volt rosszul, mostmàr csak havonta, nèmetorszagban elünk es nagyon drága az állatorvos. Konkrétan nyaralni nem tudtam elmenni a kutya miatt, most már nem bírom tovább. Legtöbbször a bűzmirigyével volt probléma, ennek érdekében ivartalanították is, de mégis ugyanúgy előjön a probléma. Mit tegyek? Napi kétszer vagy háromszor 10-20 percet sétálunk, más kutyát levisznek 5 percre mégsincs baja, szóval nem értem.
2016. szept. 16. 06:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vízbe puhítsd fel neki a tápot előtte és ahhoz keverj jó minőségű (wild Nature) konzervet
2016. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy egészséges? Talán állatorvos vagy és alhasi ultrahanggal megnézted a veséjét?
2016. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"tehát nem tudja megenni a tápot. Csakis konzervet."

Áztatott prémium táp, B.A.R.F. ledarálva, a kutyának külön főzött házi koszt ledarálva. Ugyan találd már fel magad!


"más kutyát levisznek 5 percre mégsincs baja"

Neked nem mondták még, hogy ne a rosszabbhoz hasonlítsd magad? Amúgy más kutyák életébe nem látsz bele aktívan, az ilyenek vagy teljesen bezombultak az ingerszegény környezettől vagy problémásak, az atom.

Csak hogy belődd a szintet: 10 éves, tartósan beteg, kinti-benti kutyám van, a minimum séta azokon a napokon, amikor meghalni sincs időm 2x 30-40 perc, az átlag az 1x 30 perc és 1x 1,5 óra, de átlag heti 2x tartunk 2,5 órás kirándulásokat terepen. Tessék felfejleszteni a kutyád sétáit valami normális szintre, méghozzá szépen, fokozatosan, nehogy hirtelen terheld szegényt!


Vidd vissza a dokihoz!

- Beszéljétek meg a kutya életmódját, étrendjét, és mivel bűzmirigyes, beszéljetek a kutya székletéről is! (Optimális esetben egy normális állagú széklet a bűzmirigyet is tisztítja. Hogy a te kutyád mit produkál mozgás és ipari hulladék kaja mellett, azt te látod, de lehet, hogy az az alapprobléma.)

- Egy 10 éves kutyának már rohadtul kijárna egy teljes vérkép, hogy legalább halvány fogalmad legyen, mi van belül.

2016. szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat koszönöm! Ne legyetek rosszindulatúak! Amikor az orvos csirkemellet és rizst ajanlott neki, én heti 3 szor főztem a kutyanak, ket hónapig. De azért sokáig azt sem lehet bírni. Bocs hogy nem tudtam, hogy a Pedigree egy hulladék, nem tájékozodtam kellőképpen, a dobozra meg viszonylag jó értékek vannak feltüntetve. Amikor örökbefogadtam próbaltam a tapot, szaftba , vízbe, tojásba áztatni, nem ette meg. Megpróbálom amit még javasoltatok, hátha.

A sétáról meg annyit, hogy hajnal 4 kor setalok vele 10 percet munka elott, vagy ha délutanos vagyok akkor este 11 kor 10 percet, egyebkent a tobbi séta 20 perces. Hétvégén, vagy ha éppen jobban ráérek akkor szoktunk tobbet sétálni. Dolgoznom is kell, mellette fozni, mosni , takaritani.:/ nem egyszeru hétkoznap egy orat setalni, de azthiszem ez a kistestu kutya annyira nem igenyli. Amugy volt nala, röntgen, teljes vérkép, ultrahang, minden normalis. Nem veletlen kerult sokba az állatorvos, mert ezek a vizsgalatok dragak, es sokszor ismetelni kellett.

2016. szept. 17. 11:20
 15/17 anonim ***** válasza:

keress valami jónevű tápot. Forró vízbe áztasd be. Amire kihűl,kellően meg fog puhulni. Keverhetsz hozzá konzervet, de nagyon keveset.

A kutyád keveset van levegőn. keveset mozog intenzíven. Így az ételből is kevés elég neki. Erősítsd meg a szívedet és az új ételt tedd ki neki. 5 perc után vedd el.majd a következő etetésnél újra kapja. Hogy ne kelljen kidobnod, ha nem eszi meg, eleinte kevesebb adagot tegyél ki. Hidd el, eljön az a pont, amikor a kutya valóban éhes lesz és nem fogja otthagyni az ételét. Ehhez viszont az is kell, hogy napközben nincs nasi. Egy csepp sem. Amíg átállítod, érdemes reggel és este adni neki. Ha meg tudod oldani.

2016. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Elmegyek egy kutyásboltba veszek valami jó minőségű tápot, es jó minőségű konzervet és többet fogom sétáltatni! Nem gondoltam, hogy kevés neki ez a séta, de mostmár tudom. Köszönöm :))
2016. szept. 17. 12:42
 17/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy kutya kicsi, nem azt jelenti, hogy kisebb a mozgásigénye. Sőt, sok kistestű fajta a legaktívabb fajták között van. Az uszkár eredetileg vadászkutya volt, később cirkuszok és agilityversenyek sztárja lett. Igényli az intenzív mozgást, foglalkozást! Valószínűnek tartom, hogy a kutyád masszívan problémás is, nem csak beteg.
2016. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!