Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik hónapban vagyok,...

Harmadik hónapban vagyok, tobbszor megy a hasam, pedig szedem a vitamint. Utalhat vashianyra?

Figyelt kérdés

2015. nov. 22. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamelyik vitamintol is mehet a hasad, ha tobb megy be, mint ami kell.

Pl a magnezium is ilyen. En sokat gorcsoltem, azt kellett szednem nagyobb dozisban es meghajtotta a gyomromat.

De nem volt veszes es kellett a magnezium. Meg inkabb ez, mint a szekrekedes, az elso babaval vegig szorulasom volt es sokat kinlodtam, hiztam es aranyerem is lett.


Nekem azt mondta a doki, hogy amig nem szaradok ki a hasmenestol, napi 2-3 tol hosszu tavon nincs tobb, illetve nem okoz nagy hasfajast, addig nincs baj.

2015. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Inkább maga a vaspótlás tud hasmenést, de akár székrekedést is okozni. Vasat viszont érdemes pótolni, még ha nem is vagy kifejezetten vérszegény, terhességben.

Ahogy előttem mondták, különösebben ne aggódj, ez a jobbik lehetőség-székrekedés az kellemetlenebb, aranyeret is fokozza. Ha néhány alkalommal van híg a nap folyamán, akkor elég lehet rostban gazdag táplálkozás-ami egyébként sem árt terhesen, meg igyál bőven folyadékot! Ha fogynál inkább, bár még ez 12 hétig belefér egy-két kiló, és gyengeséget okozna, annyira nagymértékű lenne, fordulj orvoshoz!

2015. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!