Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar feljönni a...

Miért nem akar feljönni a kutyám az ágyra?

Figyelt kérdés
Nem értem miért de bem akarfeljönni. Azt tanácsolták hogy aludjak vele, mert az erősíti a kutya-gazdi kapcsolatot, viszont sehogy nem tudom rávenni hogy 5 percnél tovább legyen fent :( tehetek valamit az ügy érdekében? Kényszeríteni nem akarom.

2016. szept. 16. 23:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%
Ez hülyeség, örülj neki, hogy nem megy fel. Sokan felengedik (csak tudnám miért...) aztán meg a kutya átveszi az irányítást. Nem tudom miért lett divat ez a "velem alszik a kutyám", de nagyon fölösleges. Kell neki egy kényelmes fekhely, azt úgyis szeretni fogja és kész. (Ha nem hiszel nekem, nézd csak meg a Csodálatos Kutyadoki néhány részét. Rengeteg problémás kutya "kis tündéri ágyban alvóként" kezdte.)
2016. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Csak kár hogy az enyém nem "kis" tündér :D Ágyat vettünk neki de nem használja. A földön fekszik állandóan.
2016. szept. 17. 10:59
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutya ágyat használó. :)

A szorosabb kapcsolat a gazdával sokkal inkább akkor alakul ki, ha veled él együtt és nem a kennelbe be-munkánál kennelből ki életformát élitek.

Hidd el, azzal, hogy veled van a kutya a lakásban, ugyanolyan lesz a munkája, mintha befeküdne az ágyba.

Kiképzéstől függ leginkább egy gyakorlat minőségi megtanítása.

2016. szept. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Jutalomfalattal való megvezetés csodákra képes (: Ha a csuklódat kifelé irányítod menet közben, akkor a fenekét szépen beilleszti melléd és ezt kell rögzíteni.

Ez az erőltetett szeretgetés, együtt alvás, simikézés és ölelgetés éppen hogy eltávolítja a gazdától a kutyát.

Viszont, ha szereted őt, de ezt csak szépen, visszafogottan mutatod ki, akkor ő szívesen fog dolgozni a további szeretetedért (:

2016. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

5.nek Tudom h. nem tartozik szorosan ide, de mit tud egy autistának segíteni egy kutya? Ez megint valami divathóbort?


A kérdéshez: laár pour l'art -t idézve "noooormááális?" igen sok esetben valóban segíthet. De ezt ezer más úton el lehet érni. És ha nem akar akkor nem megy fel. Lehet h. egyszer eljön nála az a apillanat amikor rájön, hogy fel mehet. De ezer más kiképzési módszer is létezik. Agility-t próbáld ki vele, az is nagoyn jót tesz a kutya-gazdi viszonynak.

2016. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
bocsi a kutyám alkalmatlan az agility-re. lusta mint a föld és a kaja sem tudja annyira motiválni hogy ilyesmit "bohóckodjon" :D
2016. szept. 19. 18:59
 17/26 anonim ***** válasza:
Ismerek pár agilitys kutyát amelyiket nem a kaja motiválja, hanem pl. a labdája... A legjobb egyébként a közösen végzett tevékenység.
2016. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
de most nem értem, a közös tanulás,tréning nem elég közös? :D bocs de leírtam hogy kutyaiskolába járok vele, pontosabban kiképzőpályára. Az ottani foglalkozás nem elég?
2016. szept. 19. 20:07
 19/26 anonim ***** válasza:
Hát nem. Ami gyakrolatokat ott megtanultál, és nem kell hozzá spéci felszerelés (nem értem milyen kiképző pálya? ÖV?) otthon is gyakorold vele, nap mint nap. Akár többször rövid időre. Fogod látni mit bír a kutyád agyilag.
2016. szept. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

ma 20:07

A kötődés nem csak a közös munkával lesz erős. Ha a kutya veled van a hétköznapok során is, az az igazi. Otthon vagy, ott van körülötted. Nem kell éppen valamit közösen csinálnotok. Csak egy légtérben vagytok.

2016. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!