Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar feljönni a...

Miért nem akar feljönni a kutyám az ágyra?

Figyelt kérdés
Nem értem miért de bem akarfeljönni. Azt tanácsolták hogy aludjak vele, mert az erősíti a kutya-gazdi kapcsolatot, viszont sehogy nem tudom rávenni hogy 5 percnél tovább legyen fent :( tehetek valamit az ügy érdekében? Kényszeríteni nem akarom.

2016. szept. 16. 23:15
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
ó anyám, ha nem csinálnánk semmit akkor meg az lenne a baj. Na hagyjuk ebből csak veszekedés lesz... (igen ÖV)
2016. szept. 19. 20:34
 22/26 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 15-ös. Ő személyi segítő kategóriába tartozik. Kutyás terápiát régóta sikerrel alkalmaznak autista gyermekeknél, ha az belinkelem, ott mi a célja, érteni fogod, hogy ez mennyivel hatványozottabban fejleszt, ha a terápiás kutya eleve a gyerekkel él.

Tehát: "A kutya főleg azon problémák megoldásában segíthet, amikor nehézséget jelent a gyermek motivációjának megteremtése és tartós fenntartása, vagy gondot okoz a sikeres, eredményes munka szempontjából alapvetően fontos kommunikációs csatornák kialakítása.

Egy jól képzett terápiás kutya bevonásával növelhető a gyermek motivációja az adott fejlesztési programban való részvételre, valamint könnyebben kapcsolat teremthető olyan gyermekekkel, akik valamilyen figyelmi funkciót is érintő fejlődési zavar vagy trauma hatására nehezen vonhatók be a közös munkába.

Megfigyelések igazolják, valamit a kutyát tartó autista gyermekek szüleinek kérdőíves vizsgálata alapján kiderült, hogy otthon Például üdvözölte őt, mikor hazament, megosztotta vele érzéseit, gondolatait, beszámolt neki az aznap vele történt eseményekről, közben felvette vele a szemkontaktust, simogatta. Még az emberi érintéssel szemben averziót mutatók esetében is úgy tűnt, a gyermek gyakran produkált olyan viselkedési formákat a kutya felé, amelyeket emberrel szemben soha vagy nagyon ritkán. Kedvelik a kutya érintését, mindig szeretetteljesen bántak vele, s a kutyával való interakciókra soha nem volt jellemző az agresszivitás.

A kutyával történő terápia során jelentősen növekedett a szociális interakciók száma és ezzel együtt csökkent a magábaforduló, visszahúzódó autisztikus viselkedési formák megjelenése. A kutya felé az autista gyermekek könnyebben megnyílnak, s a kutyával végzett foglalkozások révén az autista gyermek megtanulhatja a szociális kontaktus felvételének rutinját, amelyet később embertársaival szemben is alkalmazhat.

Beigazolódott az is, hogy a fejlesztő foglalkozások előrehaladtával jelentősen javult a kutyával való interakciók minősége, ez kiemelkedő hatással volt a foglalkozásokat követő években a gyermek szocioemocionális fejlődésére, közösségbe való integrálhatóságára.

A maguk zárt világában élő, emberekkel kapcsolatot felvenni nem tudó, nem akaró gyermekek meglepő bizalommal, kitárulkozással fordulnak a terápiás foglalkozások során a kutya felé, és így fokozatosan hozzáférhetővé válnak a terápiát végző szakember számára is."

A kutya tehát áthidalja a kommunikációs szakadékot a terapeuta és a terápiának ellenálló beteg között, megnyitva ezzel a fejlődés útját.

Remélem tudtam segíteni! nálunk még annyi a plusz ezeken felúl, vagyis sok minden van még, de ami hatalmas segítség, hogy a fiamnak stresszhelyzetet teremtő új események, utazás,bármi rendkívüli program, a kutyával zökkenőmentesen kivitelezhetőek. Nyugodt, stabil érzelmileg ismeretlen helyzetekben is. No meg persze még ezernyi egyéb apróság, de ennyiből biztosan kiolvasható a lényeg! :)

2016. szept. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
hát nem értem miről írsz. nem hiszem hogy autista lennék viszont a kommunikáció valóban nem megy és nem sok minden tud motiválni (csak az állatok) ezért is kaptam a kutyát. Azóta van némi motivációm pl. a sétákhoz hisz ő unatkozik egész nap ha nem csinálunk semmit. Mivel folyton leszólítanak az utcán kommunikálnom is muszáj. Szóval ő terápiás kutya még ha csak az én szememben is. Viszont nem értem hogy ez az egész hogy jött ide?
2016. szept. 19. 20:40
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezte tőlem egy hozzászóló, neki válaszoltam, ezért is írtam oda, hogy "kedves 15-ös". Nem Neked szólt, elnézést, nem akartam OFFolni a kérdésedet.
2016. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Kérdező: az egyik válaszban volt egy olyan rész amit nem értettem, és arra válaszolt a válaszoló. Kicsit eltért a témától. De jó volt a megérzésem.


Visszatérve az eredetire: igen nagy viták vannak, és ha előveszel 3-4 "neves" szerzőktől számrazó könyvet, ugyanarra a problémára homlokegyenesen ellentétes választ kpasz. Ami szinte biztos: minden közös aktív tevékenység javítja a kutya-gazdi kapcsolatát. És nagyjából mindegy mit csinálsz vele közösen az jó. Erre jó a kutyasuli (de az önmagában kevés, mert nap mint nap folytatni kell a gyakorlatokat, ha csak nem vagy milliomos és jársz minden nap suliba), másik jó dolog az agility (de írtad a kutyád nem szereti). De szintén bizonyított (több kutatás van rá), hogy önmagában a séta is jó, de ennél aktívabb közös program mégjobb. Nyilvánvalóan a kutya adottságai is befolyásolják mert amelyik jó Blökinek nem biztos, hogy jó lesz Tappancsnak is (mint irtadd lustább kutya aki nem szeret agiltiyzni, labdázni stb.). Ki kell próbálni mi az ami nektek bejön (ebben tud segíteni egy jó kiképző, lehet a Tied is ezért javasolta egyik ötletnek, hogy próbáljátok ki a közös alvást). Ha ez nem jött be és az agility sem jön be akkor kell tovább keresni. Igazán én agility mániás vagyok (de gondolom ez átment).

2016. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szerintem csak örülj neki, hogy nem mászik fel az ágyra :)
2016. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!