Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kutyát a teraszra "wc-zésről"?

Figyelt kérdés
Egy 3 hónapos magyar vizsla kölyökről van szó. Egyébként a dolgát mindig az udvar egyik részén végzi,de reggelre mindig van ott egy kaki. Már mindent próbáltunk: belenyomtuk az orrát, leszidtuk...stb. Minden reggel így kezdődik már és a kutya tudja,hogy mit csinált mégis ez van.Teljesen tanácstalanok vagyunk.
2010. ápr. 23. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az orrát belenyomod, vagy leszidod, nem fogja tudni, hogy miért csinálod, hiszen arról a helyről már rég eljött, mire te megtaláltad. Ha éppen wczés közben kapod el, akkor lenne érdemes leszidni. De a szövegkörnyezetből azt veszem ki, hogy éjszaka történik a dolog, így nem tudsz mellette lenni. Mi lenne, ha kipróbálnád, hogy amikor az udvar másik végébe végzi a dolgát, megdícséred? Akkor lehet, hogy be fog neki rögződni a dolog, és oda fog végig. Vagy ha nagyon akarod, hogy leszokjon róla, akkor maradj fent éjszakára, és dolog közben kapd el a kutyust, bár nem hiszem, minden vágyad az lenne, hogy a kutyát lesd éjszaka, hogy mikor jön a kaksi:) szóval akkor a dícsérést ajánlom elsődleges módszernek:)
2010. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
vidd el orvoshoz!
2010. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Legtöbbször éjszaka történik és csak 1 kaki van reggel,de már az is előfordult, hogy pont észrevettük napközben amint a teraszra pisil. Akkor azonnal leszidtuk. Arra is gondolunk, hogy ezzel szagot tett a teraszra és lehet azt kéne valamivel "lefedni".
2010. ápr. 23. 11:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Szedd össze a kutyaszart a teraszról , és rakj belőle oda , ahovaszeretnéd h végezze a dolgát, de ne legyen azért túl sok belőle. A kutya nagyjából 1 helyre sz@rik. Ez nálam jól bevált !! És ne hagyd hogy túl sok összejöjjön , mert akkor megint más helyet keres majd , én ugy 2 hetente szedem össze , és 1-2 frissebbet mindíg otthagyok , és nagyon szépen ott végzi a dolgát.
2010. ápr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. ha érzi az ürüléke szagát a teraszon, megint oda fog. vmi tisztítószert próbálj ki.
2010. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon alaposan tisztítsd fel a teraszt.

Az orr belenyomás semmit nem ér. Ő csak azt érzi, hogy te mérges vagy, de azt nem tudja, hogy miért. Ha nem éred tetten, akkor már felesleges leszidni, a kutyák nem tudnak ok-okozati összefüggéseket teremteni, nem emlékszik rá, hogy "jajj, éjszaka odakakiltam, és most reggel ezért szid le a gazdi".

2010. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NoName0601 válasza:

Kedves Kérdező!


Érdeklődnék, hogy 2010 óta mi a helyzet. Sikerült leszoktatni? Milyen módszerrel?

Tudniillik, jelenleg ugyanebben a cipőben járok a 3 hónapos huskymmal. Napközben nem, éjszaka viszont a teraszra piszkít és reggel, mikor meglát minket már ő is tudja, hogy most rosszat tett, mert bújik el..

Egyszer próbáltam erősen ecetes vízzel lemosni a teraszt, de semmi hatása nem volt. Ma hipós vízzel tettem meg, a reggelre kíváncsi leszek.

2015. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!