Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos kan amstaff kutyusom. Amikor jön vendégségbe valaki akkor rögtön ugrik fel rá és harapdálja,persze nem úgy,hogy megtámadja hanem játszana. Nem fáj,max ottmarad 2 percig a nyoma,semmi több csak zavaró. Játék után is felpörög és akkor rám is felugrik,harapdál. Tudom hogy ez kb minden kiskutyánál megvan,mert próbálgatja a fogait,csak már le kéne szoknia róla. Próbáltam azt is hogy az orrára koppintok,hogy lenyomom a fejét a földre,hogy a nyakörvét elkapom,de nem annyira használ egyik se.
2016. szept. 17. 11:23
 1/6 Alain Delon ***** válasza:
17%
Kinövi.
2016. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Mindkettő szigorú következetes tiltással oldható meg. Én kirúgtam a kutya lábát, amikor felugrált. (gyepes portán nem ütötte meg magát). Egy idő után pár "beépített ember" is segített. két hét után már, ha izgatott kartávolságon túl ugrál
2016. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Mert izgatott es nem kicsit. Ilyenkor teljesen ki van kapcsolva a kutya agya, nem figyel, nem merlegel. Gondolom soha semmiert nem kell varnia, tanitsd meg "varni", lenyugodni es aztan "jutalmazni". Ezt kerheted az ismerosoktol es random emberektol is (kutyasok szoktak segiteni ebben). Fuggetlenul ettol a harapast tiltani kell, neha eleg raszolni (tiltoszo, ha van), ellokni, ha vegkepp nem megy poraz hasznalataval finoman oldalrarantani (porazt nem csak setahoz neveleshez is lehet hasznalni, hisz az a te meghosszabitott karod).
2016. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Kedvelem az ilyen "finoman" ajánlásokat.

Semmi eredménye nem lesz a finoman rántom, finoman orron legyintem, stb akcióknak. Amikor olyan dologról kell leállítani a kutyát, amit nem akarunk, hogy bármikor is megtegye, csak olyan erősségű jelzés használ, amit valóban kellemetlennek érez a kutya.

2016. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

#4: Mert nem minden kutya hasonlo jellem, pl. ismerek olyan mastinot aki egy csunya nezesre is mely letargiaba esik es minimum el brutalis veresnek minosul, de ismerek olyan labradort is, aki gyakorlatilag a szabalyos veres sem hat nala. Minek verni a kutyat, ha ert a szobol...magyarazd mar el nekem?


Csak az ostoba ember hiszi azt, hogy elozetes felmeres nelkul minden kutyara ugyanazok a szabalyok vonatkoznak. "hat oszt jol verd el majd minden megoldodik" nem egy altalanos torveny.


#3-mas voltam ezt is lehet minuszolni nagytudasuak:P

2016. szept. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha azt nem akarod, hogy felugráljon a habitusához mért módszerrel lehet róla leszoktatni, de mindig a legfontosabb, hogy a választott módszert nagyon következetesen kell alkalmazni. (A vendégeknek is, különben velük továbbra is megcsinálja, hacsak nem tanulod meg nagyon hatékonyan tiltani te helyettük is).


A leggyengébb módszer, hogy nem veszel tudomást róla, míg nem nyugszik meg, esetleg hátat fordítasz, míg abba nem hagyja az ugrálást. (Gondolom ez nem lesz elég)


Van aki rálép a kutya hátsó lábára, mikor felágaskodik rá, én féltem tőle, hogy sérülést okozok neki, ugyanez a lába kirúgásával/elkaszálásánál,


szóval én felrántottam a térdem, mikor ugrott, így a mellkasával abba ütközött, egyidőben borzasztó határozottan tiltottam neki.


Ami a harapást illeti, nálunk játék közben durvul néha, olyankor egyszer rászólok, hogy finomabban, ha nem jut el az agyáig abbahagyom a játékot, vele foglalkozást, míg lecsillapodik, csak utána hívom magamhoz, és folytatjuk :)

2016. szept. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!