Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya megeszi a...

Német juhászkutya megeszi a saját ürülékét, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 3 hónapos német juhász kiskutyám aki meg eszi az ürülékét. Utána olvastam már jó pár helyen, hogy mi lehet az oka, számos megoldást ki is próbáltam de nem váltak be. Állatorvos csak annyit mondott, hogy ez nem probléma baja nem lesz tőle. De én nem akarom, hogy ürüléket fogyasszon. Sajnos nem tudok mellette lenni napi 24 órában így nem tudom meg akadályozni. Sőt, mióta nálunk van a kutya azóta nem is láttam piszkítani csak a nyomokat amiket hagy maga után. Ami érdekes, hogy csak a friss ürülékét fogyassza el. Tehát ami még egyszer át ment rajta ahhoz már nem nyúl.


Mondták, hogy vitaminhiány. Táphoz kevertem multivitamin+probiotikum keveréket. Nem használt.


Azt is mondták, hogy gabona hiány. Tápjához kevertem korpát, de ez sem használt.


Naponta 3x kap enni 10 DKG Eukanuba puppy tápot + kb 3-4 DKG főtt csirkemell nyesedéket, leöntve a csirkemell főző levével.


Minden segítő hozzászólást meg hallgatok, de nem szeretnék olyat látni, hogy verjem félholtra a kutyát és akkor majd megtanulja, hogy nem szabad.


Segítségeteket előre is köszönöm.



2016. szept. 17. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Hülyeség, hogy tápanyaghiány miatt eszi. Ez egy rossz szokás.


Tippem:

Etetés után kis pihenő, majd játsz vele, amíg nem kakil. A mozgástól előbb rájön a szükség. Aztán előzd meg, hogy felegye a végterméket. Tereld el a figyelmet egy játékkal, dicsérd meg. Aztán szedd össze és dobd ki a kakit.


Nálunk ez bevált. Ha előfordult baleset, akkor még előfordult, hogy megette sajnos... de már felnőtt, menet közben sikerült leszoktatni róla. Drukkolok! :)

2016. szept. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legyél te gyorsabb. Másképp nem megy.
2016. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbálj meg tápot váltani. Néha benne marad az ürülékben valami illat/íz a tápból, ami miatt a kutya szerint az még ehető.

A táphoz meg ne adj neki húst, ha nem akarod, hogy csonthártyagyulladása legyen a sok fehérjétől.

2016. szept. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindent meg próbálok, hogy ez a rossz szokása ne maradjon meg neki. Sajnos már ez a 4. fajta táp amit próbáltunk, de minddel ugyanaz a helyzet.
2016. szept. 17. 19:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Hmm, max. egy hónapja lehet nálatok a kutya, hetente új tápot adni neki meg egy kicsit erős. Kell idő, mire ezek hatnak, tessék pár hétig megmaradni egy-egy próbálkozásnál, akár tápról, akár kiegészítőtől vagy ilyesmiről van szó.
2016. szept. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerdán lesz 5 hete, hogy nálunk a kutya, 2 hete már ezt az Eukanuba-t eszi. Nem szeretnék váltani, igazából ízlik neki. Ezenkívül nincsen baj a kutyussal, csak ne lenne neki ez a rossz szokása :(


Halottam olyat, hogy az ételébe olyan valamit kevernek ami a székletben igen kellemetlen szagú lesz így a kutya nem eszi meg. Erről halott valaki valamit?

2016. szept. 17. 19:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hiába váltasz tápot, ha séta közben megtalálja más kutyák ürülékét ami szintén vonzó lehet számára.... sajnos nekünk is ez a problémánk a vizslánkkal :(
2016. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs csodaszer.

Van viszont letiltás és türelemmel várás, mert egy idő után a legtöbb kutya elhagyja ezt a rossz szokását.

2016. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen én is így halottam, hogy 100 kutyából 1 -nél marad meg ez a rossz szokás. Egyenlőre úgy érzem, hogy pont az én kutyám az az 1. :(
2016. szept. 17. 20:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Három hónaposan még kicsit korai ez az érzés :) Kitartás :)
2016. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!