Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a kutyust géppel...

Hogyan kell a kutyust géppel nyírni?

Figyelt kérdés

Van egy máltaim selyemkutyám, de sajnos nagyon rossz minőségű a szőre. Egy bizonyos hosszúság után a szőre elkezd filcesedni, bármit csinálok vele. Naponta fésülöm, és a fürdésnél mindenféle kenceficét is használok. Ilyenkor már csak a nyírás marad, mert szegénynek állandóan elakad a körme egy csomóban, ha vakarózik.

Kaptam kölcsön egy kutyanyírót, de nem tudom, hogy fogjak hozzá. Szálirányban, vagy ellentétesen kell nyírni?

Minden tanácsért hálás lennék.

Köszi a válaszokat.


(Persze, tudom, hogy a legjobb megoldás a kozmetikus lenne, de most nem telik rá és nem akarom, hogy még hetekig szenvedjen)


2010. ápr. 23. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
KI
2010. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
fűnyíró
2010. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek roppant értelmes válaszok voltak, köszönöm...
2010. ápr. 23. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam neked jútúbon keresni ilyen videót, de nem igazán találtam. Esetleg ha belemerülsz, te biztos találsz valamit, onnan lelesheted hogyan csinálják.

Sajna ennyi telt tőlem.

2010. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ez nem jutott volna eszembe, de akkor körülnézek.

Hálás vagyok az ötletért :)

2010. ápr. 23. 14:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ahogyan a fodrászok csinálják, nem egyenesen, hanem a szőrének növésében visszafelé nyírd.

Tehát ellentétesen. a hátán ne lefele nyírd, hanem felfelé haladj a gép ollójaival.

2010. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szőrirányba. Ellentétesen nem jó, úgy túl rövid lesz. Szerintem 3-4 mm-re elég, ez leszedi a már filces részeket, de nem túl rövid. Legjobb a nem cserélhető, henem emelőtalpas nyírógép.

Nyírhatod valami fazonra is, mint pl. westie. Hagyhatsz szőrt a szemöldökén vagy az egész pofáján, de maradhatnak zászlók a has alján vagy a láb hátsó élén is.

Kutyakozmetikus

2010. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Szerencsére elég profi a gép, emelőtalpas, én is úgy gondoltam, hogy nyírom.

Biztosan aranyos lenne fazonnal de egyelőre azzal még nem merek próbálkozni, csak legyen neki egyenletes és csomómentes, aztán majd ha el tudom vinni kozmetikushoz, akkor ő kiigazítja.

2010. ápr. 23. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!