Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók! Ti is nagyon...

Kutyatartók! Ti is nagyon féltetek mielőtt meglett az első kutyusotok?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és kicsi korom óta a legnagyobb vágyam, hogy legyen egy saját kutyám, de most, hogy már itt vagyok a kapujában, borzasztóan megijedtem. Mi lesz ha elrontom? Elkapatom, túl szigorú vagyok, rosszul nevelem, stb. Szóval nektek is voltak ilyen aggodalmaitok?
2016. szept. 19. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Ha tájékozódsz, olvasol és megpróbálod a lehető legjobban nevelni, nem követhetsz el akkora hibát, amit nem lehet kijavítani.
2016. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hovarju ***** válasza:
65%

Ne aggódj.

Ha már évek óta készülsz a kutyatartása és ezalatt jó sok könyvet elolvastál, videót néztél a tartásról, foglalkozásról. Akkor mostanra kialakult benned egy kép arról mit is vársz a kutyával való élettől, már valószínűleg tudod mit szeretnél vele megtanítani, kitaláltad hogy fog telni egy napotok, merre fogtok sétálni stb.


Menj el néhány kutyaiskolába, amik a honlapjuk alapján, vagy baráti ajánlások alapján szimpatikus és nézz végig egy-egy órát. Kérdezz bátran az oktatóktól, a gazdiktól. Aztán ha már meg van a kutya, abba a suliba menj el vele, amelyik számodra szimpatikus.


A kutya óvoda/iskola remek alkalom a tanulásra Neked és a kutyának is. Ott majd segítenek eligazodni a kutyás világban, megtanítanak arra, hogyan taníthatod a kutyád. És nem utolsó sorban remek társaság.


Mikor lesz kutyát? Milyen fajta?


Szóval, ne aggódj.

2016. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
én 10 évesen kaptam az első kutyám. Akkor még túl kicsi voltam ahhoz hogy azon gondolkodjak mi lesz ha elrontom (eszembe sem jutott) Most 16 vagyok és van egy kölyökkutyám. Én sajna nem néztem utána rendesen és nem néztem utána kb, semminek a tv-ből és internetről na meg az előző kutyám által szerzett tapasztalatom használtam (na meg van tehetségem a kutyaneveléshez mások is mondták már) szóval sikerült egy igen makacs fajtát beválasztanom. meg is kaptam, a szüleim meg is vették nekem...szaporítótól. Már 4 hónapja van velem és folyton azon izgulok hogy agresszív lesz pedig eddig még nem is morgott. Eddig minden jól halad mégis izgulok és félek. Szerintem járj vele kutyasuliba, engem biztosan megnyugtatna ha járhatnék.
2016. szept. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén? Én a kutyavállalás előtt elolvastam több kutyaneveléssel kapcsolatos könyvet, kb betéve tudtam mindet. Videókat is néztem. A fajtáról is tájékozódtam, sikeresen elkerültem a szapikat is. Aztán elmentünk a kiskutyáért, és volt bennem valami rossz érzés, valami bizonytalanság, nem tudom. Elhoztuk a kölyköt a tenyésztőtől, törzskönyvvel, szűréssel meg mindennel. A tenyésztő tudta, hogy kezdő kutyás vagyok. A kölyök kutya olyan volt, mintha a pokol bugyraiból bújt volna elő. Az első sétánk első pillanatától kezdve egyfolytában ugatott, ha meglátott egy másik kutyát akkor hisztériás rohamot kapott, odakapdosott a járókelőknek, rettenetes volt. Oviba is mentünk, aztán éveken át kutyaiskolákba, trénerekhez, és végül is a kibírhatatlantól eljutottunk az elviselhetőig. Hozzáteszem, nem vagyok idióta, a sulikban tanultakat következetesen alkalmaztam. Nekem visszanézve minderre az a benyomásom, hogy ha ez a kutya nem egy kezdőhöz kerül, akkor lehetett volna akár kiváló sportkutya is, de kezdőként nem tudtam azonnal megfelelően lereagálni a viselkedését, ami szépen beégett. Így nekem az a véleményem (amit saját bőrömön tapasztaltam), hogy kezdő kutyásként kizárólag a szerencséden múlik hogy 15 év boldogság vagy ugyanennyi küzdés vár-e rád. Ha hallgattam volna a rossz érzésre, amit a kölyökválasztásnál éreztem, akkor lehet most mindkettőnknek jobb lenne. Ha most félsz, lehet várnod kéne még kicsit, lehet nem állsz készen.
2016. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Ezen az oldalon csak megemlíted hogy szaporító és már lepontoznak a föld alá? :D Leírtam a tapasztalatom és jó tanácsot adtam de ez nem elég,mi? (#3 voltam)
2016. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell ennyire rágörcsölni. :) Ha ennyire komolyan veszed, ami helyes amúgy, nem valószínű, hogy nagyon elrontanád a nevelését.

Javaslom, menjetek majd oviba/suliba, az sosem árt, ott a gyakorlatban is megtanulsz majd egy csomó mindent a kutyákkal kapcsolatban, és egyben őt is tanítod.

És persze szeresd nagyon, úgy, ahogy az neki is jó :)

2016. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!