Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tápokon lévő ajánlott...

A tápokon lévő ajánlott mennyiséget úgy kell érteni, hogy ha a tápon kívül semmi mást nem kap a kutya, úgy fedezi a napi szükségletét?

Figyelt kérdés

Még kiskutya, de nagy lesz, és nekem olyan kevésnek tűnik az ajánlott mennyiség ami a tápra van írva napi szükségletre.

Meg kutyaszalámi is, egy napra 200 g van írva neki. Úgy fedezné a napi szükségletet hogy nem kap mellé semmi mást?


2016. szept. 21. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így kell érteni, de természetesen ez csak a minőségi tápokra vonatkozik, nem a pedigree-re, chappy-re és hasonlókra. A kutyaszalámit eleve felejtsd el.

A rajta lévő mennyiség csak ajánlás. Úgy kell etetni a kutyát, hogy jó kondiban legyen, ne legyen se sovány, se felesleg ne legyen rajta. Nagytestű kölyök inkább egy picit soványabb legyen, mintsem túlsúlyos.

2016. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen úgy értendő, bár ez csak irányadó, nem szentírás, ez rá is van írva a táp zacskójára. Ha energikusabb a kuityád, evidens, hogy az ajánlottól többet adsz neki.

Nekünk pl. vizslánk van, pörög ezerrel. Az ajánlott mennyiségtól többet adok neki és még így is kivannak a bordái, bár ez fajtasajátosság is.

A nagytestű kölyköknél még jobban kell figyelni, hogy ne nőjjön hirtelen, ne legyen túl nagy fehérjetartalma a tápnak és ahogy előttem is írták, inkább soványabb legyen kölyöknek. Ráadásul felnőtt korban még fontosabb a kiegyensúlyozott táplálás, figyelni kell a csontozat, ízület fejlődésére.

A kutyaszalámi egy hulladék, kb., mint a konzerv tápok.

Ha nem akarsz a nyers etetéssel bajldni, akkor keress legalább középkategóriás tápot, már 500-600ft/kg-tól találni elfogadható minőséget.

Hidd el, nem az összes kutyagazdi etet 1000-1500 ft/kgos táppal, hisz anyagilag kevesen engedhetik meg maguknak, ezzel nincs is baj.

De legalább kölyökkorban próbáld megvenni a középkategóriás tápot, vagy etess BARF szerint, hogy később felnőttkorban egy egészséges kutyád legyen.

2016. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!


A szalámit egyébként jutalomfalatnak vettem, azt hittem fogok tudni normális kis darabokat vágni belőle, de nem olyan az állaga. Aránylag nagyobbakat tudok hogy egybe maradjon, csak azzal meg hamar elérnénk a napi adagot, ha reális lenne ráírva, azért találtam furcsának.


Tudtok esetleg ajánlani ebben az elérhető árkategóriában tápot? Ahogy olvastam a szupermarketinges tápok nem túl jók, de amiket láttam itt gyakorin több helyen, 1000 ft/kg felett voltak.

2016. szept. 22. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Brit, Josera, Bosch - ezek pl. olcsóbb, de már normális tápok.
2016. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2016. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!