Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni az ugató...

Mit lehet csinálni az ugató kutyával?

Figyelt kérdés
Van két pulink, egy 6 éves meg egy 3 éves. A 6 évessel soha semmi baj nem volt, szófogadó kutya volt mindig, könnyen lehetett tanítani, nevelni, aztán jött a kiskutya és elszabadultak a dolgok. Már 3 éves, de egyszerűen nem tudom leszoktatni az ugatásról. Már teljesen elrontotta az idősebbet is, most már az is ugat, ha a kicsi rákezdi. Egész éjszaka nyomják. Rettentő alattomos kis dög, tudja hogy rosszat csinál, mert ha rászólok elhallgat, de hallom ahogy járkál az ablak alatt, vár egy kicsit, ugat egyet, megint vár, hogy rászólok-e újra, ha nem akkor újra kezdi. És ezt játsszuk egész éjszaka. Már nagyon elegem van.
2016. szept. 23. 03:27
 1/7 anonim válasza:
64%

Azért lógok ezen az oldalon éppen most,mert a kutyák ugatnak az utcán..

Amúgy keresd meg miért ugat. Menj ki hozzá nézz körül, van -e valami, ami ingerelheti, ami zavarja, egy másik kutya nincs-e kint szabadon. Én mindig azt hallottam a puliról, hogy feleslegesen nem ugat, ha ugat az jelent valamit. Pásztorkutya lévén.

2016. szept. 23. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Napi mozgással, hogy álltok?
2016. szept. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy miért ugat. Akkor kezd rá, mikor meghall egy másik kutyát ugatni. Péntek, szombat éjszaka a legrosszabb, mert akkor pluszban van egy kis élet a városban, hajnalban meg mászkálnak haza az emberek. Nem felénk, de mikor a többi kutya rákezdi a másik utcában, becsatlakozik ő is, és akkor már az idősebb se maradhat ki a buliból.

Nem hiszem, hogy keveset mozogna, sőt. Nagy az udvar, bőven tudnak rohangálni, reggel mikor megyek futni jön velem, este meg labdázunk.

Esküszöm már elgondolkodtam azon az elektromos vagy milyen nyakörvön is, mert a gyerekeimhez nem keltem ennyiszer, mint a kutyához.

2016. szept. 23. 07:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy gáz az elektromos nyakörv, de nekünk bevált. Pár hét alatt leszokott a folytonos ugatásról a kutyánk, utána csak elem nélkül raktuk rá, hogy egy kicsit visszafogja, aztán már csak a rendes nyakörv maradt. Nálunk költözés miatt volt, de ugye a szomszédokat zavarta legjobban, fenyegetőztek, így kénytelenek voltunk használni.
2016. szept. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több fárasztás, hogy csak aludni maradjon energiája (nem az udvaron természetesen).

Éjjelre pedig zárd be valahova (lakás, kennel, garázs, melléképület).

2016. szept. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2016. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A puli Pásztor kutya :D

Sokkal több mozgásra van szüksége. A napi futás mellé rakj be egy 2 órás sétát. Megjegyzem a legtöbb elektromos sz@rt sem érne egy pulin. (Tapasztalat) esetleg próbálj ki vele kutyás sportot.

2016. szept. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!