Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem pisil lent a kiskutyám?

Miért nem pisil lent a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Bármennyit sétálunk lent max kakil, de a pisit tartogatja hazáig, ahol az az első dolga, hogy megy a pelura.
2016. szept. 23. 10:47
 1/9 A kérdező kommentje:
...pelus...
2016. szept. 23. 10:47
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt tanulta meg hogy oda kell.

Vidd le a pelust és rakd le a fűbe hátha össze tudja kötni egy idő után hogy hova is kéne pisilni.

2016. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első lenti pisi előtt mi órákig voltunk lenn a kutyával, amíg már nem bírta tovább szorítani és pisilt. Agyon dicsértük, de legközelebb ugyanez volt. Aztán egyszer rájött, hogy lent kell pisilni, de addig sajnos ki kell várnod, amíg nem bírja tovább. Eddig az volt a jó, ha a pelusra pisilt, továbbra is ehhez akarja tartani magát.
2016. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert rászoktattátok a pelusra. Ezért nem érdemes egyáltalán pelenkát venni, mert ez a vége.

Megoldás: pelust felszedni, többet nem használni. Kutyával, ha még kölyök, 2-3 óránként lemenni, vagy tartani egy olyan napot, amikor nagyon sokáig kint vagytok vele, amikor már muszáj pisilnie. Ha sikerül, nagy örömködés. Bent, ha balesetek lesznek, türelem, és takarítás.

2016. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Több, mint 2 és fél órát sétáltam most vele, s semmi. Többet nem nagyon tudok lent lenni vele, mert más dolgom is van, meg tanulni is kell.

Akkor majd hétvégén túrázok vele egyet :)

Köszönöm

2016. szept. 23. 11:37
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy a pelus is szükséges. Néha azért hosszabb időre is magára kell, hogy hagyjuk, ha olyan a munkabeosztás, s akkor jobb, ha nem kell az egész lakást átnyalni. Lakásban oda végezze a dolgát.
2016. szept. 23. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:
A pelenkával arra tanítottad, hogy a házban kell pisilni. Ő csak azt csinálja, amit tanult. Kint tartogatja, és bent pisil. Ezt jól elrontottad.
2016. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a kutyak nem igy mukodnek... o ha tudja hogy lent kell akkor kivarja hogy levidd. Persze azt jelenti mindez hogy jo fel evig akar napi tobbszor is fel kell nyalnod a lakast amig beall a dolog...
2016. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szedd fel a pelust, erre nincs más megoldás. Addig várj lent, amíg nem bírja. Ha látod, hogy mégis a lakásban pisili, leszidod(de csak rögtön utána, nem később). Meg fogja tanulni, hogy lent kell pisilni.

Amíg kölyök volt az én kutyusom, ő is peluson kakilt meg pisilt. Én mindig mondogattam neki, hogy "pisi, pisi" majd adtam neki jutalom falatot ha sikerült. Megtanulta, mit is jelent... :) elég könnyen leszoktattam a pelusról, első szóra pisilt és kakilt lent.

Már 7 hónaposan teljesen szobatiszta lett, ha úgy alakul hogy sokáig nem vagyunk itthon, ő simán kibír 10-12 órát pisi kaki nélkül :)

2016. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!