Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyát találtak a fagyaszt...

Két kutyát találtak a fagyasztóban. Feljelenthetjük?

Figyelt kérdés
Férjem egy költöztető cégnél dolgozik. Tegnap egy hölgy fagyasztóját vitték le a kamrába a munkatársával, és véletlenül kinyílt. Két kutyus volt benne, egy tacskó és egy vizsla. A férjem gyorsan lecsukta az ajtót, a hölgy nem vette észre, hogy látták az állatokat. Feljelenthetjük emiatt?

2016. szept. 28. 18:45
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
71%
Nem is azt mondtam hogy ki voltak tömve, de a fagyasztás célja lehetett ugyanaz. De tudod mit? Ha megnyugszik tőle a lelked, jelentsd fel. Remélem ha kiderül hogy tévedtél, akkor bocsánatot fogsz kérni amiért miattad zaklatták azt a nőt. (őszintén remélem hogy nincs igazad, de értem miért gondolkodsz a feljelentésen.)
2016. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Az állatok nem lehetnek ott olyan régóta. Egy normális ember nem a fagyasztóban tartja az elpusztult kedvencét, hanem például elássa a kertben. Akár 40 fokban is.
2016. szept. 28. 19:25
 23/48 anonim válasza:
95%
Én már gondolkodás nélkül feljelentettem volna a nőt. Punktum.
2016. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
96%
Igenis jelensd fel. Lehet, hogy csak egy ártalmatlan nénike, aki nem képes megválni a szeretett háziállatai tetemétől, ebben az esetben simán tisztázni fogja magát, de az sem kizárt, hogy egy elmebeteg állatkínzó, aki sorra fagyasztja le a még élő kutyákat, talán nem is csak a sajátjait, akkor viszont jó lenne megállítani. Kutyásként én nem bánnám, ha kapnék feljelentést, inkább túlzottan védjük az állatokat, mint hogy ne tegyünk semmit értük, pedig látjuk, hogy valami gond van.
2016. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Ha nem állatkínzó, akkor természetesen elnézést fogok kérni a hölgytől.
2016. szept. 28. 19:30
 26/48 anonim ***** válasza:
96%
Nem hinném hogy a fagyasztás idejének jelentősége lenne. Ennyi erővel a rokonom se volt normális mert nem tudta elengedni az elpusztult kedvencét. Nem mindenki képes egyszerűen feldolgozni a kedvence elvesztését, ez van. Nem vagyunk egyformák. Másnak én is biztosan furcsa vagyok a szokásommal mikor el kell temetni a kedvenceimet . Kivétel nélkül mindegyikük mellé odakerült a kedven játéka, és a saját takarója. Személy szerint úgy érzem nincs jogom mások furcsaságai felett ítélkezni, nem normálisnak bélyegezni őket.
2016. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
90%
De mint mondtam megértem azt is miért fontolgatod a feljelentést. Ijesztő lehetőség hogy ténylegesen állatkínzásról lehet szó. Ugyanakkor nem hinném hogy ilyen ostoba módon lebuktatná magát egy állatkínzó, hogy magával cipeltetné a bizonyítékot.
2016. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:
Akkor mégis mit tehetnék? Hagyjam ott bűzleni az állatokat?
2016. szept. 28. 19:35
 29/48 anonim ***** válasza:
87%

A fagyasztóban nem bűzlik. Mellesleg semmi nincs ebben. Lehet, hogy nem akarta kölltözés előtt eltemetni őket. Vagy bolond, és így tartja meg őket.

Az állatkertek is fagyasztják aaz elhullott állatokkat továbbbbi intézkedésig.

2016. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez közegészségügyi kérdés is, a NÉBIH hatáskörébe tartozik. Ezt találtam:


"Alapesetben elhullott állatok tetemeit kizárólag ennek ártalmatlanítására engedéllyel rendelkező vállalkozónak lehet átadni.


A nem emberi fogyasztásra szánt állati eredetű melléktermékekre vonatkozó állategészségügyi szabályok megállapításáról szóló 45/2012. (V. 8.) VM rendelet (továbbiakban: VM rendelet) 9. § -a azonban nemzeti hatáskörben lehetővé teszi elhullott kedvtelésből tartott állatok esetén a következő ártalmatlanítási lehetőségeket is:


a) az állattartó ingatlanán, legfeljebb évi 100 kg össztömegig történő elföldelés, a lentebb leírt feltételek betartásával;


b) a kedvtelésből tartott állatok kegyeleti temetőjében történő elföldelés;


c) engedélyezett kiskapacitású (mobil) égetőben történő elégetés;


(...)


A fentiekkel kapcsolatos panaszbejelentést a területileg illetékes állategészségügyi szolgálat (Járási Állategészségügyi és Élelmiszer-ellenőrző Hivatal) vizsgálja ki és a fentieknek történő meg nem felelés megállapítása esetén is ezen Hivatal szankcionál."

2016. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!