Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A lejárt csirkemell még eláll...

A lejárt csirkemell még eláll a fagyasztóban?

Figyelt kérdés
Hogyha a lejárta után pár nappal sütöm meg akkor az még jó?
2016. szept. 20. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor járt le? Mielőtt lefagyasztottad, vagy fagyasztva?
2016. szept. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha még fagyasztás előtt járt le, sanszos, hogy szaga van és az megmarad felolvasztás után is. Szagold meg, mielőtt fagyasztod és ha szagos, sajnos, kuka.
2016. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tegnap vettem és ma jár le. Te tegnap már fagyasztóba tettem
2016. szept. 20. 12:12
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

háát akkor elég necces..

Jártam úgy hogy elvileg volt még 1 nap lejárat dátumáig..aztán amikor kibontottam már büdös volt

2016. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy ezekre a nyers húsokra sokszor csak 1-2 nap szavatosságot adnak. Eszerint te gyakorlatilag frissen tetted a mélyhűtőbe. Márpedig, ha tényleg frissen került a mélyhűtőbe, akkor a lejárati idő már lényegtelen: akár hónapokig is mélyhűtőben lehet tartani.

A lényeg, hogy amikor előveszed, akkor egy-másfél napon belül mindenképp készítsd el.

2016. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Én vettem már úgy leárazott csirkemellet amire az eladó még fel is hívta a figyelmem hogy holnap már lehet nem lesz jó, és direkt kérdeztem tőle ha lefagyasztom kb 1 hétre akkor mi lesz, arra mondta hogy úgy még kibírja pár hónapig, de felelősséget nem vállalja. Egyébként fagyasztás után szépen kiolvasztottam picit átfőztem forrásba lévő vízbe majd úgy sütöttem meg, bajunk nem lett tőle, sőt ízre se vettünk észre semmi furát.
2016. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha aznap lefagyasztottad, amikor vetted, akkor valószínűleg semmi baja. Ha van baja, azt kiolvasztás után érezni fogod - hullaszaga lesz.

Mivel a csirkemellet át kell sütni mindig, szerintem nagy veszély nem fenyeget vele kapcsolatban.

2016. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!