Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindent szétrág....

A kutyám mindent szétrág. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Van nálam egy kutya, aki mindent amit ér, szétrág. 8 tyúkomat leölte. Szelíd, gyermeklelkű kedves kutya de ez az örök buzgóság ami benne van és nem akar lemerülni. Míg nem találok neki egy gazdát nekem kell tartogatni, most láncon van mert féltem tőle a kis kecskéimet. Mit csináljak vele hogy ne rágjon meg mindent?
2016. szept. 29. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Na most akkor az a baj, hogy rág, vagy az, hogy öli az állatokat, esetleg mindkettő?
2016. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Mennyit sétáltatod naponta szabadon?

Mennyit tanítod naponta?

Mennyit játszol vele naponta?

Mennyi időt töltesz vele egy nap?

2016. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen viselkedés szabályozása elég hosszadalmas munka egy kutyánál.

Persze, érteni is kell hozzá, hogyan tudod elérni, hogy közömbös legyen a többi állattal.

Mivel gazdát keresel neki, elsőre meg kellene oldani elzárni vagy az állatokat tőle, vagy őt az állatoktól.

2016. szept. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lemozgatni! Gondolom csak elvan a kertben és elvárod hogy magától jól viselkedjen. Hát ez így nagyon nem működik, naponta sétáltatni, nevelni kell.
2016. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem egészen értem, hogy hogyan öli meg a tyúkokat. mikor mi is tartottunk, akkor azok elzárva voltak egy baromfiudvarban egy 1,5 m-es kerítéssel és eddig még nem igazán láttam mást megoldást. szóval a baromfiudvarban tartod a kutyát? vagy esetleg nálatok az egész udvarban szaladgálhatnak a tyúkok?

próbáld meg, hogy szellemileg és fizikailag lefárasztod a kutyát minden nap. ekkor a rágás talán el fog múlni, de az ölés nem egy olyan dolog amiről le lehet szoktatni egy kutyát. (egy caesar kaliberű, hasonló tapasztalatokkal rendelkező valaki meg tudná talán csinálni, de egy bármilyen más ember nem. )

alapvetően a lánc nem egy rossz dolog, ha naponta elviszed két órát sétálni/futni. az agresszivitás/bármilyen viselkedési probléma akkor alakul ki, ha nem kapja meg a napi foglalkozását egy kutya. a profi szánosok is láncon tartják a kutyákat, viszont 2-3 naponta bekötik őket a szán elé és akkor futhatnak pár órán keresztül, ahogy a csövön kifér :)

2016. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!