Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám nagyon habzsolva...

A kiskutyám nagyon habzsolva eszik, szinte rágás nélkül nyeli le egyben a kaját. Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy annyira " kajamotivált", hogy nem is érem el, hogy ha jutifalat van nálam, akkor egy pillanatra lenyugodjon, és vmiért meg tudjam jutalmazni ilyen módon, mert ha érzi a kaja illatát megkergül. Az evés egy nagy habzsolás. Gondolom sokan voltak testvérek, és lehet hogy egy tálból ettek. Hogyan álljak neki, hogy megszokja, senki nem eszi el előle, és rágjon, egyen, és ne zabáljon? Nálunk nincs másik kutya, de hiába, úgy megszokta, hogy nem tudom nyugalomra inteni. Ha kaját érez, egyszerűen elmegy az esze. Amúgy egy kifejezetten nyugodt természetű kiskutya, teljesen kiegyensúlyozott, egyedül ez a gondunk. Ill nem lenne gond, csak így nem tudom tanítgatni, mert hiába szeretném jutalmazni, egyszerűen nincs miért...

2016. szept. 19. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Ó, megfelelő technikával a nagyon kajás kutyát is lehet tanítani :) Vidd suliba, és meglátod :)


A zabálásra tapasztalataim szerint a megfelelő lefárasztás és lelkiállapot a végső megoldás (határok között persze, mert azért sosem fog pedánsan és méltóságteljesen enni az ilyen kutya :D), de be lehet vetni mindenféle habzsolásgátlós tálakat is.

2016. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen amint meglesznek az oltásai, már oviba is megyünk vele, de egyelőre pár napja van nálunk, és még ugye nem védett. Egy oltása van még csak. Pont a héten kapja a másodikat. Néztem ezt a habzsolásgátló tálat, elég jó ötletnek tűnik. Talán " házilag" is meg lehet oldani, csak elég nehéz legyen az a vmi amit kerülgetnie kell... ne tudja kiműteni:))) Próbáltam a kézből etetést is, de egyszerűen nem nyugszik le. Ha meg ennyire izgatott nem akarok adni neki, csak ha lenyugszik.
2016. szept. 19. 12:17
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ja hogy ilyen kicsi? Adj neki egy kis időt akkor, ne legyél türelmetlen :) Ezek nem mennek egyik napról a másikra.
2016. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért úgy éreztem, hogy van legalább fél éves.


Pár nap alatt nem törlődik az a reflex, hogy gyorsan együnk, mert eleszik előlem. Pár hónapot várjál.

2016. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! Türelmes leszek, bár ezt a habzsolásgátlós megoldást lehet h kipróbálom, ha pár hét alatt nem javul magától. Csak az előző kutyusunk is így evett kicsi kora óta, és soha nem is tudtam leszoktatni róla. Ezért, mikor nála is ezt tapasztaltam úgy döntöttem h már az elején szeretnék erre megoldást, hogy ne maradjon így.
2016. szept. 19. 13:02
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Tanitsd meg varni. Tul porgott kutyaknal neha megoldast jelenthet, ha varsz mig lenyugszik es akkor jutalmazod(eteted, dicsered, stb). Ha izgatott/felporgott kutyat jutalmazol azzal dicsered ezt a magatartast.


Etetesi ritualetok van?

2016. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is ilyen a kutyám de ő 8 hónapos, én nem tudtam leszoktatni, és azt csinálom hogy amint eszik egyet a mellkasanal fogva visszahúzom( NEM A NYAKÁNÁL)
2016. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ahogy én kezelem ezt, kb..

Bár Ővele nyilván pár napja, de az előző kutyámmal így csináltam. Teljesen azonban nem hagyta el a habzsolást.

Reggel-este, kb ugyanabban az ip.-ban adtam. Kertes házban lakunk, ennek ellenére az evést szinte mindig séta előzte meg, ha valami miatt erre nem volt mód, akkor játék, de ott is volt valami feladat. Reggel munka előtt nyilván rövidebb, este hosszabb. Egészen korán sikerült megtanítani neki azt, hogy leülve várja az ételt, és utána elég hamar azt is, hogy addig nem nyúl hozzá, míg én nem engedem. A kaját a kezemmel raktam ki neki, hogy én szaga legyen, stb. Minden stimmelt, de mire odaért, akkor is behabzsolta. Egy időben próbáltam úgy leszoktatni róla, hogy felemeltem a tálat, ahogy mohón rákapott. Ebből végül kialakult az, hogy ha végig ott voltam, nem mert habzsolni, mert félt, hogy elveszem, de ahogy odébb léptem, vagy ilyesmi rögtön lenyelte egyben. Utána nehezen ezen is túl lettünk. Viszont a habzsolás annyiban maradt, hogy más gazdikat akik jutifalatozták a kutyájukat az őrületbe kergetett a kunyerálással. És persze engem is, mert úgy tűnt, hogy neveletlen, pedig egyébként nem volt az, csak ebben az egyben volt rá nehéz hatni. Hú, hát ebből tanulva, mikor láttam, hogy ez a kutyus is hasonlóképpen habzsol, megfogadtam, hogy már a legelején, csírájában elfojtom ezt a kis malőrt. Amúgy az előző kutyusom kb 1 éve hagyott itt minket. Orvosi javaslatra ivartalanítottuk, de ennek ellenére is daganatos betegsége lett szegénynek. Most éreztük, hogy készen állunk egy újabb kis szőrmókra.. :(

2016. szept. 19. 15:31
 9/11 Nikolas Kidman ***** válasza:

Kapcsold ki a tv-t, mutass neki példát hogy hogyan kell nyugodtan enni, és ne lopj a tányérjából egy falat kaját se mert akkor sietni fog az evéssel, és ha ez sem segít:

Akkor kötelezd arra hogy végigvárja ameddig te is megeszed a kaját:előbb utóbb ő is rájön hogy nem érdemes befalni, és utánna ott ülni.

2016. okt. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsi de nem a gyerekemről van szó hanem egy kiskutyáról. Írásod alapján nem egyértelmű hogy Te is kutyára gondoltál.
2016. okt. 23. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!