Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafaj csendes, nem...

Melyik kutyafaj csendes, nem olyan nagy mozgásigényű, nem hullajtja a szőrét és lehet tömbházlakásban tartani?

Figyelt kérdés
Hát szerintem ez a természetű kutya illik hozzám. A mozgásigénye igazából azért nem kéne olyan nagy legyen, mert én csak 2 körül érek haza, és csak utána tudom kivinni sétálni. Még nem volt kutyám, úgyhogy nincs tapasztalatom..ezért kérem a segítségeteket. Köszönöm előre a válaszotokat!
2016. szept. 29. 17:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Buldog.

2016. szept. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
42%
közép Uszkár nagyon okos kutya
2016. szept. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi időd lenne rá egy nap? Mennyit vinnéd sétálni, mennyit tanítanád? Kutyasuli szóba jöhet? Mennyit szánnál a vételárra?
2016. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk Máltai selyemszőrü van,nagyon cuki,csendes,és nem hullajtja a szőrét.
2016. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszotokat! Hát reggel 7 előtt vinném le és utána rögtön ahogy hazajöttem olyan 2 körül( mert akkor érek haza az iskolából), később pedig olyan 6-7 körül ( vagy a kutyától függ, hogy milyen a mozgásigénye) és még egyszer este olyan 10-11 körül. Persze tudom kölyökkorában többször le kell majd vigyem, ezért szeretném a nyári szünetben megvenni.

Kutyaiskola is jöhet, de én nem tudnám megtanítani neki a fontosabb dolgokat?

2016. szept. 29. 18:02
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Plüss
2016. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Hidd el,neked is és nem csak a kutyádnak segít rengeteget a kutyasuli. Én a közép uszkárt javaslom és akkoris,ha lehet a fajtamentőke válaszd (most fejből nem tudom,hogy van-e),így megkapod álmaid fajtáját és megmetesz egy életet. :) Egyszerre
2016. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, meg tudsz neki tanítani mindent, ha értesz hozzá, van benne tapasztalatod. De a kutyaiskola -a normális kutyaiskola- nem a kutyának van, hanem a gazdának. Ott nem a kutyát tanítják meg a kiképzők, hanem a gazdát, hogy hogyan kommunikáljon a kedvencével, hogyan nevelje, tanítsa.
2016. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha most szeretnél, inkább felnőtt kutyát vegyél magadhoz, mert a kölyöknek 2-3 óránként le kell mennie. Esetleg szétnézhetsz egy menhelyen és megkérdezed a gondozókat, hogy melyik lenne számodra megfelelő. Ha mindenképp fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor francia bulldog, tacsi, törpetacsi. (igazából sok ember reggel elmegy és csak 4-5 óra körül ér haza és úgy tart kutyát, úgyhogy ez a 2 óra utáni dolog teljesen jó) Nem tudom hány éves vagy, de gondolj a jövőre egy kutyát nem 1-2 évre vesz az ember. Ha később elmész gimibe, egyetemre akár más városba mi lesz vele?


(kölyökkutyát télen nem túl szerencsés magadhoz venni, mert még kicsi és kint hideg van, inkább tavasszal, nyáron jó, mert akkor már megerősödik, megnő mire hideg lesz)

2016. szept. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hm. A legtöbb kutya hullatja a szőrét.

Néhány kivétel van, pl. yorkshire terrier, bichonok, uszkár. Őket viszont cserébe kozmetikázni kell.

Már ajánlották, de nekem is az uszkár jut eszembe elsőre.

A bulldogoknak nincs nagy mozgásigénye, de a szőrük hullik, baromi drágák, nem bírják a meleget, és beteges, problémás fajta, ezért nem javaslom.

Inkább több mozgás, de egészséges kutya legyen.

Tehát én az uszkárra szavazok.

2016. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!